MENÜÜ

Naiskond edenes finaali

09/04/2018

Kuressaare naiskond alistas pühapäeval, 8.aprillil teiste korda Sparta naiskonna 3:0 (22, 25, 22) ja edenes finaali, kus vastaseks on Peetri Võrkpalliklubi naiskond.

Esimese geimi alguses spurtisid tallinlannad tugevate servidega eest, millega tekitasid saarlastele palju peavalu. Kaotusseis kasvas kiirelt, kus Sparta naised oli ees 2:8, 4:12 ja isegi 9:17. Seejärel hakkasid aga Kuressaare naiskonna servikahurid tööle ja fantastiline publik sai näha põnevat mängu, koos ilusate elementidega. Teine geim kulges suuresti saarlaste dikteerimisel, kus võis näha kaunist ja võitluslikku kaitsemängu mõlemapoolselt ja tablool olid mitmetel kordadel viiginumbrid. Geimi keskel vigastas vastaste saarlasest keskmängija põlve, aga vastased ei olnud sellega veel murdunud ja võitlesid viimase punktini. Teise geimi lõpp oli närviline mõlemalt poolt, aga Kuressaare naiskond oli viimaste punktide mängimisel kindlam ja 27:25 paremusega lunastati omale finaali pääsmed. Mõlemad vistkonnad tegid vahetusi ja mäng muutus oluliselt lahtisemaks ja pingevabamaks. Kolmandas geimis said mängida saarlaste poolelt juba ka vahetusmängijad, kes tegid oma tööd korralikult. Mängu lõpetas Elsa Putku blokeering ja Kuressaare naiskonna võidutants võis alata. Mängu parimatena tõid Kuressaarele 15(+2) punkti Janne Järvalt ja 12(+6) punkti Reelika Raap. Sparta naiskonna parimad oli Helen Kalju 12(+8) punkti ja Regina Rähmonen 7(-5) punkti. Kuressaare naiskonna treener Raili Sepp ütles: „Finaali vastane on vana tuttav, ebamugava mängustiiliga ja suurte kogemustega võistkond. Igal naiskonnal on aga õnneks oma nõrgad kohad ja proovime need oma kasuks ära kasutada. Midagi lihtsat ei tule ja meie oleme lahinguks valmis”. Raili tänas loomulikult suurepärast kodupublikut ja loodab, et kiirete kevadtööde kõrvalt, tullakse ka finaalkohtumistele kaasa elama.

Samal ajal toimus ka teine poolfinaalmäng Peetri VK ja Ülenurme vahel, kus peale esimest mängu olid Peetri naiskond mängudega 1:0 ees. Teise mängu võitis küll Ülenurme 3:1 (25:15, 19:25, 25:10, 25:23), aga kuldses geimis pani oma paremuse maksma Peetri VK 15:10 ja pääses finaali Kuressaare naiskonna vastu. Peetri VK mängija Margot Lelle ütles, et Ülenurmel oli supper blokk ja kaitsemäng, mille vastu jäime täiesti hätta.

Finaalseeria Kuressaare ja Peetri VK vahel peetakse kahe mängu võiduni.