MENÜÜ

I LIIGA

Naiste I liiga juured ulutavad aastasse 2004, kui esimesel hooajal mängis liigas 7 naiskonda. Eesti kõige esimese naiste I liiga meistritiitli võitis Tallinna Kalev/TPÜ naiskond Kunda Nordic Tsementi naiskonna ees. Kuigi I liiga kuulutati välja ka veel 2007/2008 hooajal, siis ühtegi võistlust siiski ei toimunud, ning seega mängiti liigat kõigest 3 hooaega järjest.

2016. aasta sügisel ehk siis üheksa-aastase vaheaja järel kutsuti aga naiste I liiga taas ellu. Ja seda põhjusel, et naiste võrkpall on aasta-aastalt kogunud Eestis aina enam populaarsust ning liiga taastamine oli üks viis, kuidas huvilistele veel üht mänguväljundit pakkuda, eriti just noortele võrkpalluritele mõeldes.  Ühtlasi leitakse, et I liiga on väga heaks vahesammuks Rahvaliiga ja naiste Meistriliiga vahel ning loodetavasti kujuneb sellest kasvulava nii Meistriliiga klubidele kui ka rahvusnaiskonnale.

Saaremaa/Kuressaare naiskond liitus I liigaga samuti 2016/2017 hooajal, kus saavutati 8 naiskonna seas kõrge 4. koht. 2017/2018 hooajal tuli Saaremaa/Kuressaare naiskond hõbemedalile.

Möödunud hooaegade mängude täpsemad tulemused on leitavad I liiga arhiivist.

 

Saaremaa/Kuressaare naiskonna treener Raili Sepp:

“Saaremaa/Kuressaare naiskond austab järjepidevust, kus vanematelt antakse ülesandeid noorematele, kui nad selleks valmis on. Huumorirohkes sõpruskonnas tuntakse õnnestumiste üle joovastust, kuid valatakse ka pisaraid ning tuntakse kaotuskibedust – see on ELU väike koopia.

Külg külje kõrval tuuakse kaitses pallid üles, alla andmata, üksteist toetades ja motiveerides, vahel alla neelates emotsioonilt öeldud sõnu, andestades, minnes edasi ühise eesmärgi nimel – see on ELUks vajalik õppetund.

Me võiksime töötada suurepäraste logistikutena (pere, töö, kodu, lähedased, sõbrad), kuid armastame võrkpalli ja läbi selle mängu, tahame ka sel aastal oma noortele edasi anda miniatuurset ELU ja sellest rõõmu tunda.”

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust