MENÜÜ

Laste võrkpallisuvi rannaliival

10/09/2022

Juba teist suve järjest toimus laste liikumisprojekt “Võrkpallisuvi”, mis kujutab endast tasuta võrkpalli treeninguid lastele, et innustada neid ka suvel rohkem liikuma ja näidata lastele lähemalt, mis pallimäng see võrkpall ikkagi täpsemalt on. Projekt on sündinud koostöös Eesti Võrkpalli Liidu (EVF), kohalike omavalitsuste ja Swedbankiga.

Swedbanki abil soetati lastele suvetreeninguteks kvaliteetseid võrkpalle ja Saaremaa Võrkpalli Liidu toetusel said kõik treeningutel osalenud noorpallurid endale selga Võrkpallisuve särgid.

Võrkpallitreeningud toimusid kaks korda nädalas (teisipäeval ja neljapäeval) ka Saaremaa vallas, Kuressaare Titerannas ajavahemikul 5.07-11.08. Suve esimeses trennis oli lapsi kokku lausa 23. Trenni tulnud lapsed jagunesid umbes täpselt pooleks: need, kes olid varem juba võrkpalliga tutvust teinud, ja need, kes tulid platsile täiesti esimest korda vaatama/mängima. Hiljem osalenud laste arv mõnevõrra langes, kuid eks suvel on peredel mitmeid erinevaid käimisi ja tegemisi, seega sellise trendiga võis teatud määral arvestada.

Saaremaal viisid trenne läbi Kristel Sild ja Cristin Lepp, kellest esimene andis trenne täiesti algajatele ja teine juba natuke kogenud palluritele.

Lapsed, kes puutusid võrkpalliga kokku täiesti esimest korda elus, said läbi proovida kõik võrkpalli põhielemendid: söödud, servid, blokk ja rünnak. Kõik treeningud olid üles ehitatud võimalikult mänguliselt, samas oli sisse põimitud ka võistluslikke momente, et tekitada lastes hasart ja võiduiha. Treeneri sõnul oli kõige huvitavam nüanss laste arvamus, et kui pall läheb võrku, siis see on kohe automaatselt viga. See seisukoht sai õnneks ümber pööratud!

Lapsed, kellel oli juba varasem kokkupuude võrkpalliga olnud, said oma oskusi edasi arendada liivaväljakul, mis kindlasti tuleb kasuks peagi algaval saali hooajal.

Loodame, et need suvised treeningud sütitasid nii mõneski lapses sädeme alustamaks nüüd sügisel algavate võrkpallitreeningutega ja et varasemad pallurid said indu juurde jätkamaks selle spordialaga.

Tänud EVF-le, Swedbankile, Saaremaa vallale ja muidugi meie usinatele treeneritele Cristin Lepp ja Kristel Sild!

 

SVL

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust