MENÜÜ

Spordikooli võrkpallurid ladusid põhja uueks hooajaks

17/08/2020

Eile (16/08/2020) lõppes seitsme-päevane juba traditsiooniks saanud Spordikooli võrkpallilaager Leisis. Laagreid on Saaremaa Spordikooli lastele korraldatud juba ammusest ajast ning on eelkõige mõeldud uut saalihooaega silmas pidades. Lisaks on see see mõnus intensiivne teadlik liigutamine lastele peale pikka suvepuhkust.

Laagris osales kokku 40 tubli spordi-last, kellest 21 olid tüdrukud ning 19 poisid. Vanuse poolest oli amplituut suhteliselt suur, sest treeningutel osalesid lapsed sünniaastaga 2003-2010. Ükski laagripäev ei olnud eelmisega sarnane, mis loodetavasti pakkus ka lastele vaheldust ning põnevust. Ainuke rutiinne muster oli, et iga päev toimus üks pallitrenn ning üks üldfüüsiline treening. Nädala esimesel poolel keskenduti pigem raskematele treeningutele, üldfüüsise tugevdamisele ja otseloomulikult pallitreeningutele. Et lapsi mitte täielikult ära kurnata, sai nädala teisel poolel tehtud natukene kergemaid treeninguid. Iga päeva lõpus oli laagrilistel ühistegevuse aeg, kus kõik lapsed tulid kokku ja tegid pigem midagi tavapäratut. Näiteks said lapsed lahendada viktoriini, orienteerumas käia, mõelda välja luuletusi ja neid esitada, ühel õhtul mängiti rätikupalli ja pusiti sportlike mõistatuste kallal.

Muidugi ei puudunud laagrist ka võrkpalliturniir, kuna laagri fookus oli siiski võrkpallil. Laupäeval saidki lapsed terve päeva ainult mängida: hommikuse treeningu ajal mängisid poisid ja tüdrukud eraldi, aga õhtuse treeningu ajal moodustati segavõistkonnad ning toimusid uued lahingud.

Kõigi laagriliste nimel saame kiita Ilmataati, kes kostitas meid ideaalsete ilmastikutingimustega. Treenerid tänavad kõiki laagris osalenud lapsi ning tahavad tunnustada igat viimset kui ühte võrkpallurit vastupidavuse eest.

Treenerid Cristin Lepp ja Ene Kask

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust