MENÜÜ

Selgusid 2019. a Saaremaa Meistrid rannavolles

21/07/2019

Eile leidis Kuressaare rannas aset 2019. aasta Saare maakonna Meistrivõistlused rannavolles nais-, mees- ning meesseeniorpaaride arvestuses.

Võrreldes eelmise aastaga, oli osavõtt kõikides kategooriates tänavu kasinam, sest võistlustules oli 7 naispaari (möödunud aastal 8), 10 mees-duot (möödunud aastal 11)  ja vaid 2 meesseenioride paari (eelmisel aastal 8).

Naised mängisid kahes erinevas alagrupis, kust alagrupi võitja läks otse poolfinaali ning 2. ja 3. koha omanikud pidid poolfinaalikoha eest heitlema veerandfinaalides. Otse poolfinaalidesse pääsesid Gerli Gull/Janne Järvalt A-alagrupist ning Karoli Mägi/Kadi Kalm B-alagrupist. Alagrupimängud mängiti 21 punktini; veerand-, pool- ning kohamängud 15 punktini. Esimeses ¼-finaalis võitsid Kätriin Põld/Maike Kadaja tulemusega 2:0 (6; 8) Janet Lõbus/Merli Suu’d ning läksid poolfinaalis vastamisi Gull/Järvalt duoga, kus saadi pingelises mängus raske võit tulemusega 2:1 (16, -4, 13). Teises ¼-finaalis võitsid Cristin Lepp/Krista Kotsalainen tulemusega 2:1 (-13, 5, 8) Karmen Talur/Age Õun’a ning edenesid poolfinaali, kus oli ees ootamas Mägi/Kalm. Paraku Lepp/Kotsalainen poolfinaalist edasi ei pääsenud, jäädes Mägi/Kalm’ile alla 2:0 (15, 8), ent võtsid 3.- 4. koha mängus pronksmedalid, olles paremad Gull/Järvalt’ist võidutulemusega 2:0 (15, 8). Naiste finaalimäng oli tõeline thriller, sest mängu lõpptulemust oli raske ennustada – niivõrd tasavägine ning põnev mäng. 2019. aastal krooniti Saaremaa meistriteks Mägi/Kalm ning hõbemedalid said kaela Põld/Kadaja, mäng lõppes skooriga 2:1 (8, -15, 13).

Mehed mängisid kahe miinus-süsteemis ning kõik mängud mängiti 3-st parem 21 punktini. Huvitav fakt, et kogu turniiri 18-st mängust vaid kahes mängus tuli mängida otsustav 3. geim ning üks nendest toimus finaalmängus. Esimeses poolfinaalis olid Helar Jalg/Rauno Tamme paremad tulemusega 2:0 (15, 23) Johan Vahter/Markkus Keel’est ning teises poolfinaalis Sander Talistu/Karli Allik tulemusega 2:0 (10, 18) Siim Rantanen/Gerdo Pool’ist. Pronksmedalid said sel aastal Vahter/Keel, võites Rantanen/Pool’i pronksimängus tulemusega 2:0 (15, 12). Nagu eelpool mainitud, oli Saaremaa meistri välja selgitamiseks vaja 3 geimi. Jalg/Tamme võitsid Talistu/Allik’ut esimeses geimis üllatavalt lihtsalt, kui vastased said protokolli kirja 11 punkti. Teine geim kuulus aga üsna kindlalt just Talistu/Allik’ule, kui vastastele loovutati vaid 14 punkti. Kogu põnevus kandus aga 3. geimi, mis kulges lõpuni ülimalt tasavägiselt. Geimi lõpupunktid realiseerisid kindlamalt seekord Jalg/Tamme, kes pärjati 2019. aasta Saaremaa meistritiitliga, seega Talistu/Allik pidi tänavu leppima hõbemedalitega.

Kuna meesseeniorpaare oli sel aastal vaid 2, siis omavaheline mäng selgitas, kellest saab 2019. aasta Saaremaa meister. Kuna osalejaid oli paraku vähe, otsustati mängida 5st parem ning 15 punktini. Kuldmedalid riputati kaela vendadele Guido Aavik/Gunnar Aavik, hõbemedalid võitsid endale Janek Saar/Sven Issajev. Mäng lõppes tulemusega 3:0 (12, 7, 11).