MENÜÜ

Saaremaa Spordikooli noormehed Schenkeri liigas – TTÜ vk

09/10/2014

Saarlased TTÜ võrkpallimeeskonnas

Võtame iga nädal ette ühe Schenkeri Liiga meeskonna, kus mängivad Saaremaalt tuule tiibadesse saanud kasvandikud. Sel nädalal on luubi all TTÜ meeskond, kust leiame mängimas Siim Ennemuisti, Mihkel Tanila ja Alari Saare.

Siim ja Mihkel on juba eelnevatelgi aastatel kuulunud TTÜ ridadesse aga sel hooajal tõmbas tudengite mänguvormi selga ka nooruke Alari, kes on ka meeskonnas kõige noorem liige. Uurime, kuidas on möödunud suvi ja millised on hooajaks plaanid.

Ikka saadavad sportlasi käsi-käes vigastused ja nendest ei olnud pääsu ka temporündajatel Siimul ja Mihklil. Ennemuist, keda kutsutakse ka Ennuks, käis eelmise hooaja lõppedes  põlvedega operatsioonil. Mõlemad põlved andsid suurel koormusel ennast juba aastaid tunda ja lõikusest ei olnud pääsu. Ennemuist: „Põlvedega on nii, et hetkel vaikselt alustan hüpete treeningutega, veidi teevad hetkel valu, kuid loodan, et harjuvad ära koormusega ning lähevad paremaks. Teen selle nimel kõvasti tööd, et nii ka juhtuks“.  Ennemuisti ametivend Tanilale tegi valu aga õlg, mis said arstide poolt loodetavasti korda tehtud. Enne jaanipäeva lõikuslaual käinud temporündaja ei saanud esimene kuu teha isegi elementaarseid toiminguid. Mihkel: „Suvel tegin õlale palju spetsiaalseid harjutusi nii hommikul kui ka õhtul. Nüüdseks on ihuliige aga väga hästi paranenud ning vaikselt teen pallitrenne kaasa“. Mängumees ise loodab olla esimesteks vastasseisudeks täielikult paranenud ja aidata meeskonda.

Alari Saar, kellel see hooaeg on esimene Schekeri liigas, on aga elevust täis. „Uues võistkonnas on tunne suurepärane ja keskkond on supper“  lausus kaitsemängu tugitala Saar, kelle peamine eesmärk on ennast tõestada ja hästi mängida.

Tanila, kes eelnevatel hooaegadel on pidanud leppima vahetusmehe rolliga on nüüd aga põhikoosseisu mängija. „ Euroliiga on suur motivaator, kus tahaks väga hästi esineda“ sõnas ründaja.

Ennemuist, kes tulnud ka Eesti Meistriks oli väga ootaval seisukohal: „ Komplekteerituse poole pealt arvan, et on astutud samm edasi. Mida brasiillane(lisanud meeskonda) endast kujutab, see veel on väike küsimärk. Loomulikult oleneb kõik meeste tervisest, sest nagu oli ka eelmine hooaeg, siis vigastustega olime natuke kimpus.“

Saar, kellel veel kogemust sel tasemel napib, pakatses aga optimismist: „ Tahaks kaks tiitlit võita“.

Lisaks eelmainitutele saarlastele, treenib hetkel  TTÜ meeskonnaga ka Mart Targem, kes on oma algteadmised saanud Kuressaare Vanalinna Kooli Spordiklubist. Kas saarlane mahub ka võistkonda, seda näitab aga aeg.

Esimeste mängudeni ei pea enam kaua ootama, juba Septemberi lõpus mängib TTÜ Schenkeri liiga Superkarikasarja Final4-is.

Järgmine nädal uurime, kuidas läheb saarlastel Selver Tallinna võistkonnas?

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust