MENÜÜ

Saaremaa Spordikooli noormehed Schenkeri liigas – Selveri vk

16/10/2014

Selveri saarlased ootavad huvitavat hooaega

Sellel korral vaatame, kuidas läheb saarlastel sel aastal Selver Tallinna võrkpallimeeskonnas. Eelmise hooaja Schenkeri liiga parimas võistkonnas mängivad Saaremaalt pärit pallurid on: Denis Losnikov, Helar Jalg, Johan Vahter, Karli Allik ja Ragnar Kalde.

Heidame pilgu, millega võrkpallurid ennast suvel vormis hoidsid ja mida ootavad eelseisvast hooajast. Denis, kes täitis eelmisel hooajal libero positsiooni kohustusi, möödus suvi tegusalt: „Käisin koolipraktikal, sain uusi huvitavaid kogemusi ning vabal ajal tegelesin erinevate hobidega, millega hooajal tegeleda ei saa. Lisaks hoidsin end vormis jõusaali- ja jooksutrennidega. Sageli leidsin ennast  jalg- ja  korvpalli mängimas kui ka rannas sõpradega rannavolleplatsilt.“.  Karli, kellel on algamas esimene hooaeg koos täisproffidega, saab mängida veel ka Saaremaa Spordikooli eest noorteturniire. „Suvel hoidsin ennast vormis „B“ koondise trennidega ja noortekoondisega“: lausus mängumees, kellel oli vabamat aega ainult juulis. Edgar Haaviku käealt võrkpalliteadmisi saanud Ragnaril möödus suvi kiirelt: „ Osalesin laagrites noortekoondisega ja puhkamiseks oli aega väga vähe“. Pallur valis Selveri võistkonna omale mängupaigaks seetõttu, sest käib ise Audentese Spordikoolis ja et eelmise aasta Eesti Meistrivõistluste hõbedases meeskonnas mängivad ka teised saarlased. Kõige huvitavam ja mitmekülgsem on olnud Helari suvi, kes teenis aega sõjaväes. „Kõige põnevam on ikka relvast laskmine, aga samas mitme tunniseid relvahooldusi ei sooviks enam küll teha“ mõtliskles ajateenia, kellelt ei võtnud tükki küljest ka aja peale voodi tegemine. Trenn jäi sel suvel mängumehel tahaplaanile aga viimased kuu aega on ta Selveri treeningutelt aktiivselt osa võtnud. Viies saarlane võistkonnas  on Saaremaa Spordikooli kasvandik Johan Vahter, kes peaaegu terve suve veetis laagrites ja enda füüsilist vormi tõstes. „ Suve hakul treenisin  Eesti „B“ koondisega ja hiljem veel osalesin U-20 juunioritega EM-valiturniiril Itaalias“ vaatas mängumees suvele tagasi.

Kõik noormehed on uue hooaja eel väga ootavatel seisukohtadel. „Eelseisvast hooajast ootan eelkõige enda arengut ja mõne tiitli võiks ka võita“ oli Denis optimist. „Vaadates tagasi eelmisele hooajale, siis kõige suuremaks muutuseks pean bloki tehnikat. Kui eelmine aasta see praktiliselt puudus, siis nüüd on see märgatavalt parem, kuigi palju vaeva on vaja sellega veel näha“ analüüsis alles eelmisel aastal noorteklassis mänginud Ragnar.  Alates sellest hooajast libero kohustusi täitev  Vahter arvab, et uus hooaeg tuleb huvitav: „Loodetavasti jõuame vastastega sammu pidada ja paljud võidud koju tuua. Eks paistab, mis saama hakkab, kuna uus hooaeg on pikk ja uutest mängumeestest ei ole veel selget pilti“ arutles kaitsespetsialist, kellel jätkub uuele peatreenerile Rainer Vassiljevi suunal ainult kiidusõnu. Samuti nurgaründaja Karli kiidab treenerit: „ Trennid uue juhendaja  käeall on väga head , algaval hooajal loodan palju areneda ja  mänguaega saada“. Mängumees Helar, kes vahetanud kirsad tossude vastu, vaatab tulevikku hoopis uuelt küljelt : „Nüüd oskan väärtustada vabat aega palju rohkem ja olen muutunud palju distsiplineeritumaks.  Hooaeg on pikk ja võib juhtuda igasuguseid asju. Loodan, et mängime võistkonnaga igas finaalis“.

 

Septembrikuu eelviimasel nädalal pöörame oma pilgud suvepealinna ja külastame saarlasi, kes mängivad Pärnu Võrkpalliklubis.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust