MENÜÜ

Saaremaa Spordikooli noormehed on Eesti Karikavõitjad

13/10/2014

Saaremaa Spordikooli noormehed tulid möödunud nädalavahetusel U-20 vanuseklassis Eesti Karikavõitjateks. Pärnu Spordihallis peetud tulistest lahingutest suutis sel korral pikema kõrre tõmmata just saarlased.

Esimeses mängus mindi vastamisi Tartu Premium7/Salva meeskonnaga ja kaotati 3-0(-20,-20,-21). Spordikooli pallurid tegid palju oma vigu ja eksiti lihtsates olukordades. Saaremaa Spordikooli treener Asko Esna: „Väga kehv esitlus igatpidi meie poolt, vastane ei pidanud ise midagi tegema“ võttis treener mängu kokku.

Teises peatüksi oli vastaseks VK Täht Tallinn. Väga pikaks ja huvitavaks kulgenud mängu suutsid saarlaste kapteni Karli Alliku juhtimisel võita 3:2(22,-23,-15,23,17). „Peale esimest mängu tegime oma võistkonnas paar muutust ja see toimis. Romet Algo hakkas liberoks ja Sander Süld nihkus esimese tempo koha pealt diagnaalründaja asemele. Emotsionaalselt väga tähtis ja vajalik võit“ oli treener poistega rahul. Viiendas geimis olid saarlased veel taga 14-11 aga suutsid vastase matšpallid neutraliseerida. „Võtsin paar riski lõpus ja need toimisid 100%-selt. VK Tähe ründajad kasutasid seda ära, et kui Alari Saar oli ees liinis, siis ründasid just sealt. Just selles seisus saatsin platsile Tanel Niitmetsa, kes suutis blokeerida pealinlaste rünnaku“ oli Saaremaa Spordikooli loots ilmselgelt oma vangerdusega rahul.

Laupäeva esimeses mängus võtsid saarlased vastu mulgid, kes olid eelmisel päeval pidanud ainult ühe kohtumise. Meie poiste korralik häälestatus ja liidrite resultatiivne tegutsemine andis 3-0(14,21,20) võidu. Kapten Allik: „ Meeskond on hakanud palju paremini mängima ja ise tunnen ennast väga hästi platsil“ kiitis ründaja võistkonda.

Neljandas mängus pisteti rinda Võru Spordikooliga, kes oli suutnud võita just tartlasi, kellele olid meie poisid eelmisel päeval kaotanud. Siiski väga pingeliseks see mäng ei kujunenud, 3-0(20,16,19) mänguvõit meile. Sidemängija Alari Saar: „Taktikaliselt mängisime väga hästi. Esna oli analüüsinud vastaste  mängu korralikult ja leidis nende nõrgad kohad üles. Serviga tegime neile palju liiga ja saime blokis rohkesti punkte“ rääkis heledapäine mängumees.

Pühapäevaks oli saarlastel jäänud pidada ainult üks kohtumine Pärnu VK/SK-ga. Väljaku peremeestega läks vaja tervenist viit geimi ja tulemuseks 3-2(20,-23,14,-23,10)võit. „Vastane mängis täpselt nii nagu kõik eelnevadki kohtumised ja ei teinud midagi teisit“ rääkis Esna peale kohtumist ja jätkas: „ Terve mäng oli väga närviline, sest kaalul oli palju. Näiteks Karli Allik sai kollase ja Cris-Karlis Lepp lausa punase kaardi. Meil oli võimalus juba neljandas  geimis mängu saatus ära otsustada, aga kahel rünnakul eksisime“. Kokkuvõttes oli Saaremaa Spordikooli treener poistega väga rahul: „ Esimene mäng läks ainult aia taha aga siis hakkasime järk-järgult palju paremini mängima. Iga mängumees näitas, milleks ta on suuteline ja võistkonna liidrid esinesid hästi“.

Järgmine võistlus EVF Karikavõistlused toimuvad 30.01-1.02.2015.

Võistkond mängis koosseisus: Karli Allik, Alari Saar, Sander Süld, Cris-Karlis Lepp, Martin Meerits, Marek Kesküll, Romet Algo, Karl-Romet Uljas, Saimon Moondu ja Tanel Niitmets.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust