MENÜÜ

Saaremaa SK U16 võistkondade EVF KV-d ei õnnestunud kõige paremini

19/02/2020

Saaremaa Spordikooli U-16 tüdrukud ja poisid mängisid möödunud nädalavahetusel (15.-16.02.2029) EVF Karikavõistluste II finaalgrupis.

Tüdrukud pidasid oma võrkpallilahingud Tallinnas, Lilleküla Gümnaasiumis. Tagasi tuldi 2 võidu ja  4 kaotusega, mis oma finaalgrupis andis neile 5. koha (kogu U16 vanusegrupis 13. koha, sest I-finaalis mängis 8 võistkonda). Võideti Tartu SS Kalevit (2:0) ja Rae Spordikool/Jüri (2:0). Kaotused tuli vastu võtta SK Tähelt (0:2), Rae SK/Peetrilt (0:2), Pärnu Spordikoolilt (0:2) ja Paide Võrkpalliklubilt (1:2). Kui Rae ja Täht olid teistest võistkondadest oma mänguoskustelt veidi üle, siis Pärnu ja Paidega mängisid saarlased päris võrdselt. Paidega mängus juhtiti otsustavas geimis 8:6, kuid siis ei suudetud mitut järjestikust pallingut vastu võtta ja ka oma rünnakutel jäädi hätta, jättes need realiseerimata. Vastane võttis järjest lausa 7 punkti! Seisul 8:13 tuli Saaremaa tüdrukute võistlusvaim tagasi ja nad suutsid end ilusasti järgi mängida, kuid kõige otsustavamate punktide mängimisel oli vastane siiski kindlam ja nii tuli vastu võtta kaotus geimipunktidega 13:15 – kogu mäng seega kaotati tulemusega 1:2.

Treener Ene Kask: „Meie tüdrukute puhul torkab silma vähene mängukogemus. Kui mandri võistkonnad osalevad lisaks tiitlivõistlustele veel erinevatel turniiridel, siis  meie võistlused piirduvadki vaid Eesti noorte tiitlivõistlustega.“ Vähesest mängupraktikast hoolimata leidis treener siiski tugevaid aspekte oma tüdrukute mängus: „Hästi toimis meil palling. Kohati oli ka kaitses väga võitluslikku momente.“ Natuke kesisemaks jääb tüdrukute mängu puhul rünnak, mis paraku on suhteliselt ühekülgne ja nõrk.

„Esile tõstaksin seekord Kaari Liis Pihelit, kes oli väga osav rünnakutel, kaitses ja pallingul. Ainukesena ei ole tal võimalust hiilata blokis, kuna ta on selleks lihtsalt liiga lühike. Kiitust väärib seekord ka meie noorim mängija Grete Aavik, kes sekkus mängu teisel päeval vahetusest ja oli väga julge, mängides kindlalt ja resultatiivselt,“ toob treener välja oma võistkonna parimad mängijad.

Võistkonda kuulusid: Geidi Tasane, Katrin Teng, Triinu-Liis Toom, Kätriin Allik, Kaari Liis Pihel, Merili Haak, Marelle Lehtjärv, Maris Rüütel, Grete Aavik

 

Sel ajal kui tüdrukud mängisid oma finaalturniiri Põhja-Eestis, võistlesid Spordikooli U-16 poisid hoopis Lõuna-Eestis, Võrus. Võistlustelt naasti 7. kohaga (üldkokkuvõttes seega 15. koht). Laupäeval mängisid poisid esimese mängu Elva SK Altiaga, mis võideti 2:0. Järgmisena tuli vastamisi minna SS Tartu Kaleviga, mis kaotati 1:2. Laupäeva õhtul mängiti viimane mäng Selver Tallinn Audentes II-ga, mis kaotati samuti 0:2. Pühapäeva hommikul jätkasid saarlased turniiri Võru SK vastu, kus tuli vastu võtta kaotus 0:2. Pühapäeval peetud teine ja kolmas mäng kaotati samuti tulemusega 0:2, kus esimeseks vastaseks oli Selver Tallinn Audentes IV ja teiseks vastaseks Paide VK/Veltsi Reisid võistkond.

Treener Cristin Lepp ei olnud poiste sooritusega absoluutselt rahul: „Nad on suutelised palju enamaks, kui see, mis nad sel turniiril välja näitasid. Kuigi laupäevase esimese mängu võitsime, siis korralikku hoogu sisse ei saadudki. Päeva teises mängus näitasid poisid juba päris ilusat võrkpalli, kuid kui lõpuks mäng siiski kaotati, mõjutas see kogu järgnevat turniiri väga negatiivselt: poisid ei suutnudki ennast enam kokku võtta ja sellele järgnesid riduradapidi kõik järgnevad kaotused. Tulemus tuli selline nagu tuli, mistõttu nüüd peame tsooni mängima minema. Samas on see jällegi sellepoolest hea, et saame enne finaalturniire rohkem mängukogemust ja ka kokkumängu harjutada.”

Võistkonnas mängisid: Richard Keerd, Lauri Sepp, Markkus Tamm, Sten Mõlder, Karl Liiva, Mihkel Nelis, Tanel Nelis, Tomi Anderson, Germo Maimann, Marten Nuut, Reio Markkus Lepp, Kristofer Johannes Arula

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust