MENÜÜ

Saaremaa SK U-18 võistkonnad EKV finaalturniiridel

11/11/2019

Saaremaa Spordikooli U-18 poisid mängisid möödunud nädalavahetusel Võrus Eesti KV I finaalis, tüdrukud aga IV finaalturniiril Pärnus.

Kõige pealt noormeestest, kes saavutasid tihedas konkurentsis 4. koha.

Reedel oli poistel kaks mängu, kus esimeses mängus oli vastaseks SK Tats Kiili I võistkond. Poisid ei saanud alguses ennast käima, aga poole mängu pealt kõik muutus ja mäng hakkas sujuma. Tasavägine mäng viidi otsustavasse viiendasse geimi, mis paraku polnud saarlastele soosiv ning Tatsi poisid võitsid mängu tulemusega 3:2 (5. geim 15:11). Õhtul toimus veel ka teine mäng, kus rinda tuli pista Olerex/Veski Mati Tartu poiste võistkonnaga. Esimese geimi suutsid Saaremaa poisid võita, järgmised kaks kuulusid Tartu poistele. Neljas geim tuli jälle saarlastele, mis viis mängu otsustavasse viiendasse geimi. Päeva esimese mängu 5 geimi ning selle mängu 4 geimi olid jätnud oma jälje – saadi valus kaotus tulemusega 2:3. Treener Cristin Lepp: „Hoolimata nendest rasketest kaotustest, olen siiski poiste üle väga uhke, sest näha oli, et nad andsid endast sellel päeval kõik, mis anda sai!“

Laupäeva hommikul said saarlased vastaseks Selver Tallinn Audentes I võistkonna. Selle mängu tulemusest sõltus, kas poisid lähevad mängima medalile või mitte. Kahjuks aga tuli tunnistada Selveri poiste 3:1 paremust, mis valmistas pettumust ning trotsi tervele meeskonnale. Päeva lõpus tuli pidada veel lahing Neemeco Gerardos Toys/Kohila vald vastu, kellest Saaremaa poisid said õnneks kindlalt jagu, vastutasuks 3:0 võit.

Pühapäeval oli Saaremaa SK poiste jaoks turniiri viimases mängus vastaseks Võru Spordikool, keda võideti samuti kindlalt 3:0.

Treener Lepp turniirijärgselt: „Kokkuvõttes olid poisid ju tublid ja andsid endast ikkagi parima. Eks muidugi on kokkumängus kohti, mida tuleb lihvida ja harjutada. Lisaks joonistusid välja elemendid, mille sooritus tuleb kindlamaks muuta.“ Olgugi, et saarlastel ja III koha saanud Olerex/Veski Mati Tartu võistkonnal olid võrdsed punktid, siis saarlased jäid pronksmedalist ilma omavahelise mängu tõttu, kus Tartu oli Saaremaa poistest napilt parem. Samas usub treener oma treenitavatesse: „Me ei anna alla ja pingutame järgmine kord veel rohkem ning küll me selle medali Saaremaale toome!“

Võistkonnas mängisid: Egert Andrejev (parim mängija), Gerdo Pool, Kaspar Lest, Markkus Erin-Uussaar, Tanel Raamat, Martin Rosljuk, Lauri Sepp

U-18 tüdrukud said IV finaalgrupis ühe kaotuse ja kolm võiduga II koha.

Kaotus tuli vastu võtta SK Tats II võistkonnalt 1:3 (23; 18; -20; 22). Võidud vormistati võistkondade Selver Talinn IV 3:0 ( 21; 19; 22), Katoliku SK 3:1 (17; 19;- 24; 6) ja Pärnu SK II 3:0 (23; 11; 6) vastu.

Tüdrukute treener Ene Kask pidas seekordse turniiri võtmesõnaks pallingut. „Suutsime oma pallinguga teha vastastele palju pahandust. Eriti resultatiivne oli Kaari Liis Pihel, kes suutis ühes mängus lüüa 10 pallinguässa,“ kiitis treener võistkonna kaptenit.

Rünnakute põhiraskus oli Gethe-Maria Roometsa ja Annabel Metsalu kanda. Treener Kask näeb kokkumängus olulisi parandusvõimalusi: „Et rünnakuid veelgi kiiremaks ja ohtlikumaks saada, on meil vaja kõvasti tööd teha kaitsemänguga.“

II koht IV finaalgrupis annab saarlannadele võimaluse mängida tsooniturniiri Kohilas 14.-15. detsembril, kus neidudel on võimalus võidelda koha eest III finaalgruppi.

Võistkonnas mängisid: Mia Muru, Annabel Metsalu, Gethe-Maria Roomets, Kaari Liis Pihel, Triinu-Liis Toom, Merili Haak, Geidi Tasane, Kätriin Allik, Katrin Teng ja Marelle Lehtjärv