MENÜÜ

Saaremaa naiskond alustab I-liiga hooaega

28/09/2022

Saaremaa naised on juba aastaid kohalikku võrkpallielu püsivalt pildil hoidnud – fännid ei pea pettuma, sest ka sel hooajal paneb esindus I-liiga naiskonna välja!

Ja veelgi toredam on fakt, et esimene mäng on meie naistel juba tuleval laupäeval, 1. oktoobril kell 15:00 Kuressaare Spordihallis Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK vastu.

Sel hooajal osaleb Eesti I-liigas kokku 7 naiskonda:

Kõik konkurendid on juba eelmisest hooajast tuttavad vastased. Küll on aga tänavu kogu liiga tase veelgi kõrgem, sest väga paljud meistriliiga mängijad on sel aastal üle tulnud I-liigasesse. Tõotab tulla väga põnev, tasavägine ning elevust täis hooaeg!

Saaremaa naiskonnas jätkavad mängimist järgmised volletarid:

Kaari Liis Pihel, Gethe-Maria Roomets, Krislin Heinoo, Raili Sepp, Maria Varik, Cristin Lepp, Gerli Gull, Janne Järvalt, Annabel Metsalu, Maarja Helm, Kristi Põld, Marju Noor, Elsa Putku ja Kaia Piipuu.

Möödunud hooajal tegime igast naiskonnaliikmest põhjaliku ülevaate ning kes soovib meenutada, mille kõigega meie naispallurid lisaks võrkpallile veel tegelevad, siis soovitame artikli uuesti läbi lugeda siin.

Sel hooajal aga on naiskonnaga liitunud 3 uut mängijat: Kaisa Bahmatsev (sidemängija), Gerda Kiisa (libero), Kadri Aru (nurgaründaja)

Et uute tulijatega ka lähemalt tuttavaks saada, küsisime neilt kõigilt täpselt 4 küsimust:

 1. Kuidas Sa Saaremaale sattusid?
 2. Kaua oled Sa võrkpalliga tegelenud?
 3. Kuidas oled naiskonda sulandunud?
 4. Mida ootad uuelt hooajalt?

 

Ja siin on nende vastused:

KAISA BAHMATSEV (kasvatajaklubi Võru SK, eelmine klubi Barrus Võru VK, aastaid mänginud ML-s)

 1. Eks see olegi päris huvitav juhus, kuidas üks võrukas Saaremaale satub… Lühidalt kohtasin üht saare meest ja siin ma nüüd olen!
 2. Sel sügisel täitus täpselt 20 aastast sellest, kui esimest korda võrkpallitrennis käisin. Samas kui lisada juurde emaga trennis käimised, siis tuleks ehk mõni aasta juurde.
 3. Naiskonnaga liitumine tuli minule pigem viimasel hetkel, seega pole väga paljudes treeningutes veel osalenud. Samas võin öelda, et mul on olnud väga tore, sest kõik võistkonna- ja trennikaaslased on väga sõbralikud ja toredad.
 4. Eesmärgiks võiks ju võtta, et vähemalt sama hea tulemus, kui eelmisel hooajal (Saaremaa naiskond saavutas möödunud hooajal I-liigas auväärse 3. koha – toim.)

 

GERDA KIISA (kasvatajaklubi Tallinna VK)

 1. Saaremaale sattusin, kuna on olnud koguaeg soov siia kolida. Lisaks tehti pakkumine tulla siia tööle, seega pakkisin asjad ja siin ma olen.
 2. Võrkpalliga tegelesin tõsisemalt 6 aastat, siis tuli pisike vigastuspaus sisse ja nüüd vaikselt olen siin vahelduva eduga poolteist aastat uuesti mänginud.
 3. Tahaksin loota, et üsna hästi. Eks alguses oli ikka natuke hirmus, et kuidas vastu võetakse, aga see kadus üsna kiiresti ära.
 4. Palju võitluslikke mänge ja edukat vigastustevaba hooaega!

 

KADRI ARU (kasvatajaklubi Saaremaa SK)

 1. Olen Saaremaal sündinud ja kasvanud, viimased 4 aastat aga elanud ja tööd teinud Tallinnas.
 2. Võrkpalli trenni sattusin 12 aastat tagasi, kui üks klassiõde otsustas värvata võimalikult palju tüdrukuid võrkpallitrenni. Võrkpall sai armsaks ja ühtlasi osutus see heaks pingete maandajaks peale pikka koolipäeva. Mängisin võrkpalli kuni 2018/19 hooajal õlavigastus tekkis ja olin sunnitud võrkpallist pikema pausi tegema.
 3. On tore tagasi olla tuttavas naiskonnas, kellega ma kõik varasemad aastad olen koos mänginud. Naiskond on täienenud paari minu jaoks uue mängijaga ja loodan, et me koostöö platsil sujub. Värsket verd on võistkonda vaja, see annab motivatsiooni ja põnevust mängides juurde.
 4. Uue hooaja tahaks eelkõige ilma vigastusteta lõpuni mängida. Ootan positiivse emotsiooniga mänge, võistkondlikku ühtsust ja siis võib juba ka võitudest mõelda!

 

Lisaks liitub Saaremaa tiimiga farmklubi lepingu alusel ka Saaremaa kogukonnale juba ammusest ajast tuttav Kätriin Põld. Hetkel muidugi ei oska öelda, kui palju Kätriin meie naiskonda aidata saab, kuna põhiliselt mängib ta Meistriliigas TalTech/Tradehouse võistkonnas.

Kui rääkida naiskonna treeneritest, siis ühte konkreetset treenerit/juhenadajat naiskonnal ei ole. Küll aga katavad selle positsiooni kolme peale ära mängivad treenerid Cristin Lepp ja Raili Sepp ning pikaajalise mängukogemusega Kristi Põld.

Olgu ka valjuhäälselt naiskonna 2022/2023 hooaja eemärk välja öeldud: medal koju tuua!

Järgmisel kolmel nädalavahetusel saabki juba kodusaalis meie naistele kaasa elada, seega pühkige oma trummidelt ja pasunatelt tolmukiht ning tulge omadele kaasa elama!

Mängude ajakava:

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust