MENÜÜ

Saaremaa I-liiga mehed jätkavad põhiturniiriga ent muudetud võistlussüsteemis

01/03/2021

Kuigi see hooaeg on olnud küllaltki hektiline (teadagi mille pärast…), siis hoolimata ajakava muudatustest ja mängude edasi lükkamistest, õnnestus Saaremaa I-liiga meestel möödunud nädalavahetusel ära mängida oma viimane esimese ringi mäng. Saarlastele tuli kodusaali vastu mängima sel hooajal esimest korda kokku tulnud Viljandi VK võistkond, kellelt paraku tuli vastu võtta 3:1 (22; 19; -23; 19) kaotus.

Meeskonna treener Armand Tamm mängust: „Viljandi VK vastu oli meil oma võimalus tegelikult olemas… Mängu algul haarasime heade servide toel initsiatiivi, kuid paraku lasime vastase mängu tagasi suuresti tänu iseenda servivigadele I geimi lõpus. Selle järgselt jäime veidi surve alla ja oma rünnak enam ei toiminud. Vastane oli edukam ka blokis ja kallutas I geimi enda kasuks. II geimi alguses jäime rünnakul hätta, millest tuli sügavam kaotusseis, kust me enam välja ei suutnudki end võidelda. III geim suutsime küll endale krabada, aga IV geimis olime vastuvõtul siiski ebakindlamad ja sealt see mäng kahjuks vastastele läks.“

Muudatus edasises võistlussüsteemis

Kui tavaliselt on põhiturniiri mängitud ikka 2 ringi (kõik meeskonnad mängivad omavahel läbi 2x – üks mäng kodus, teine võõrsil), siis Covide-19 viirusest tingitud viivitustele lepiti kokku võistlussüsteemis muudatus, mille kohaselt põhiturniiri teine ring mängitakse tavapärasest teistmoodi ja seda kahes kuueses grupis. Ehk siis põhiturniiri esimese ringi tulemuste põhjal jagati meeskonnad kahte gruppi:

Põhiturniiri teine ring käib seega grupisiseselt, kust I grupist saavad veerandfinaalidesse edasi kõik 6 meeskonda, II grupist vaid 2 paremat.

Esimese ringi mängutulemuste alusel saavad meeskonnad teise ringi kaasa ka stardipunktid 6p. – 1p. (I ringi 1. ja 7. asetus 6 punkti, 2. ja 8. asetus 5 punkti, jne.). Põhiturniiri lõplik paremusjärjestus (esimese ringi stardipunktid + teise ringi mängudelt saadud punktid) paneb paika veerandfinaalide paarid.

Võistkondade järjestus põhiturniiri esimese ringi järgselt:

 1. Tallinna Ülikool
 2. BMF/Rakvere VK
 3. Viljandi Võrkpalliklubi
 4. Eesti Maaülikool
 5. LotusTimber/Neemeco SK
 6. EstNor/Kiili
 7. Danpower/Võru VK
 8. Saaremaa
 9. Tallinna spordikool
 10. Liider/Rae vald
 11. Audentese SG/NK
 12. Imsport Järvamaa

Saarlased lõpetasid põhiturniiri esimese ringi 8. kohal, millega uue võistlussüsteemi järgi paigutatakse nad II gruppi.

Armand Tamm uuest võistlussüsteemist ja esimese ringi järgselt saadud 8. kohast: „Kindlasti tahtsime lõpetada kõrgemal kohal kui turniiritabelis praegune koht näitab. I ringi lõpp läks väga tihedaks, aga veidi üllatuslikult suutis meist mööduda EstNor/Kiili meeskond. Uuendatud võistlussüsteem on tegelikult suhteliselt mõistlik lahendus, sest ega selle viirusega võidu ei jõuaks seda II ringi ilmselt lõpuni mängida. Ja õnneks annab vahegrupi turniir meile lisavõimaluse natuke kohta parandada.“

Selleks, et oma grupist edasi veerandfinaalidesse pääseda, tuleb meie meestel mängida end kahe parema hulka.

Grupid ning esimesest ringist kaasa tulevad punktid:

I grupp:

 1. Tallinna Ülikool                      6p
 2. BMF/Rakvere VK                   5p
 3. Viljandi Võrkpalliklubi         4p
 4. Eesti Maaülikool                    3p
 5. LotusTimber/Neemeco SK  2p
 6. EstNor/Kiili                            1p

 

II grupp:

 1. Danpower/Võru VK              6p
 2. Saaremaa                            5p
 3. Tallinna spordikool               4p
 4. Liider/Rae vald                      3p
 5. Audentese SG/NK                 2p
 6. Imsport Järvamaa                 1p
Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust