MENÜÜ

Saaremaa I-liiga meeskond alustab hooaega

27/09/2020

Üsna peagi alustavad tänavust hooaega ka I-liiga meeskonnad, seal hulgas Saaremaa I-liiga võistkond. 2020/2021 hooajal võtavad meeste arvestuses osa 12 erinevat I-liiga meeskonda, mis tähendab igale meeskonnale põhiturniiri jooksul kokku 22 mängu – kõik võistkonnad mängivad kõigiga läbi nii kodus kui võõrsil. Põhituriniirile järgnevad play-offid ning siis juba kohamängud (juhul kui mõni uus viirus hooaega taaskord katkestama ei sunni).

Võrreldes eelmise hooajaga I-liiga meeskonnas on toimunud mõningad väikesed muudatused, kuid saab öelda, et põhi-sats on sama, mis mullu. Meeskonnas jätkavad mängimist diagonaalmängijate ja meeskonna vedajatena Siim Rantanen ning Armand Tamm; sidemängijatena Mart Tiitsaar ning Egert Andrejev (SK); nurgaründajatena Robin Alba, Gerdo Pool (SK), Sander Talistu, Tom Torn ja Madis Tisler; temporündajatena Karl Tartes, Mart Vahter (SK) ja Kaspar Lest (SK). Uutest tulijatest on tänavu meeskonnaga liitunud universaalmängijana Ott Levisto, kes on võimeline mängima nii nurgas kui keskel tempos. Lisaks on sel hooajal meeskonda tulnud veel üks Saaremaa Spordikoolis palliv noorpallur – Martin Rosljuk, keda ilmselt hakatakse eelkõige kasutama liberona. Nagu näha, on meeskonnas lausa 5 spordikooli poissi, mis on tervitatav meeskonna keskmisele vanusele ning kindlasti tuleb kasuks ka nendele noortele poistele endile. Vast kõige suurem muudatus sel hooajal on aga hoopis see, et meeskond on paraku sunnitud mängima ilma treenerita. Treeninguid aitab saarlastel läbi viia küll Spordikooli poiste treenerina töötav Cristin Lepp, kuid võistlustel ta meestega kaasas käima ei hakka.

Eelmistel aastatel meeskonnale kõige enam punkte toonud Siim Rantanen üritab kõigest hoolimata siiski positiivseks jääda: „Eks see hooaeg keeruline olema saab, kuid küll me kuidagi hakkama saame. Suurim väljakutse on leida hea tasakaal noorte ja vanade vahel, kuid mis siin salata – sel hooajal peavad noored mehed hakkama kogu seda asja rohkem enda peale võtma. Võimeid ja oskuseid neil on, nüüd vaja veel seda enesekindlust kasvatada.“

Saaremaa I-liiga meeskonna esimesed mängud toimuvad 3 nädala pärast, 17. ja 18. oktoober. Esimeses mängus tuleb vastamisi minna BMF/Rakvere VK’ga ning teises mängus Tallinna Ülikooli meeskonnaga, kes eelmisel hooajal said vastavalt siis hõbe- ning kuldmedali ehk et oodata on väga raskeid mänge.

Aga saarlased tagasi ei kohku ning lähevad vapralt vastu nii esimestele mängudele kui tervele hooajale tervikuna. Kui uurida meeskonna tänavuse eesmärgi kohta, sõnas Rantanen järgmiselt: „Võtame üks mäng korraga, kuid tahaks ikka playoffi välja jõuda.“

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust