MENÜÜ

Saaremaa Cup 2018 võitis Saaremaa Spordikool

15/01/2018

Saaremaa Cup 2018 võrkpallis mängiti reedel, 12.jaanuaril ja sellel aastal võidutses Saaremaa Spordikooli poiste I võistkond. Turniirist võttis osa kuus võistkonda ja mängiti kokku 15 kohtumist.

Teist aastat järjest korraldas Saaremaa Võrkpalli Liit noortele võrkpalluritele turniiri, kus lisaks kohalikele olid kaarte segamas ka kaks võistkonda mandrilt. Saaremaa SK poiste I võistkond alistas kõik vastased 2:0 ja saavutas kindla esimese koha. Teise ja kolmanda koha selgitasid Saaremaa SK tüdrukute võistkond ja Kärla Põhikooli neiud. Pingelise kohtumisest väljus võitjana Spordikooli neiud ja saavutasid sellega ka teise koha ja pronksised autasud seega Kärla tüdrukutele. Neljas koht rändas sellel aastal aga Tartusse, kus lapsi on treenimas saarlanna Krista Kotselainen. Viiendaks suutis ennast sellel aastal mängida Saaremaa SK poiste II võistkond, kellele oli see üldsegi esimeseks turniiriks suurel väljakul. Ainsana jäi võiduta Kurtna esindus, kus treeneriks Maali Kanemägi. Turniiri üks korraldajaid Asko Esna tunnistas peale turniiri, et kõik läks täpselt nii nagu oli soovitud. „ Selliseid turniire on noortele väga vaja, sest üks asi on teha trenni, aga teine hoopis mängida. Kuna eelmisest U16 turniirist on juba üle kuu aja möödas ja järgmine alles veebruari kuu keskel, siis see võistlus sobis kõigile”. Tartu Fööniksid/Katoliku SK treener Krista ütles, et lastel oli enne Saaremaale tulekut suur ärevus sees, sest esiteks saadakse praamiga sõita ja lisaks suurepärane võimalus harjutada kokkumängu. Maali Kanemägi juhendas aga Kurtna Kooli lapsi ja oli peale pikka päeva rõõmus. „Minule isiklikult oli see üldsegi esimene kord treenerina platsi kõrval võistkonda juhendada. Lapsed kõik andsid parima ja said suure kogemuse osaliseks. Kuigi me sellel korral võidurõõmu maitsta ei saanud, siis juba lapsed küsisid, et millal järgmine võistlus tuleb”.

Võistkonnad mängisid koosseisus:

Saaremaa SK P1: Martin Rosljuk, Tanel Tool, Tanel Raamat, Laur Palijenko, Karl-Sander Pirn ja Albert Johan Lepik – treener Asko Esna.

Saaremaa SK T: Marie Puust, Krislin Heinsoo, Maria-Aleksandra Käesel, Liisi Papp, Annabel Metsalu, Kaari Liis Pihel ja Gethe-Maria Roomets – treener Cristin Lepp.

Kärla PK: Kaisa Tänav, Triinu-Liis Torri, Anete Antsaar, Kelly Grahv, Annika Suurna, Eva Sõmmer ja Sessely Järvalt – treener Asko Esna.

Tartu Fööniksid/Katoliku SK: Teresa Uggeri, Rebeca Munoz Rubiales, Paula Elise Paluoja, Leena Reelika Samm, Johanna Jakobson, Hanna Karin Randaru, Emma Herzmann, Leeni Niin ja Kertu Maria Luik – treener Krista Kotselainen.

Saaremaa SK P2: Richard Keerd, Jan Erich Sarapuu, Kauri Bõstrov, Lauri Sepp, Simoon Kuusemäe ja Karl-Ottomar Ots – treener Asko Esna.

Kurtna: Hanna-Maarja Selde, Anette Kuldvee, Janne-May Külama, Kaspar Merisalu, Hannes Markus Selde, Maarjo Kungla, Nataly Rumjantsev ja Johanna Övel – treener Maali Kanemägi.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust