MENÜÜ

Noorte rannavõrkpallist

17/05/2016

Võrkpalli mängimine annab igale noorele hea enesetunde ja emotsiooni. Rannavõrkpalli võib nimetada saalivõrkpalli järeltulijaks ja seeläbi on viimastel aastatel hakatnud palju tähelepanu pöörama just rannavõrkpallile.

Noorte rannavõrkpalli osalejate arv ja tase on tõusmas Eestis viimaste aastatega märgatavalt. Seda on soodustanud Eesti Võrkpalli Liidu poolt korraldatavad Eesti Karikavõistlused, mis on mitme etapilised ja lisaks veel Eesti Meistrivõistlused.

Saaremaa noorte võrkpallurid on osalenud aeg-ajalt rannavolle turniiridel ja saavutanud ka väga häid kohti (Gerli Gull/Silvia Pertens Eesti Meister 2015 U18vanuseklassis ja Karli Allik/Ragnar Kalde Eesti Meister U20 vanuseklassis). Rannavolle annab võrkpallurile palju juurde, sest rannaliivas mängides on vaja head vastupidavust ja mängulugemist. Kõike seda on väga vaja noorele võrkpallurile, et olla tipus.

 

2016.aasta Eesti noorte rannavõrkpalli ajakava:

17.-19.06        EKV I etapp Kohilas
1.-3.07            Shelli turniir Pärnus
8.-10.07          EKV II etapp Võrus
22.-24.07        EKV III etapp Viljandis
29.-31.07        EMV Tartus

Saaremaal on võrkpall olnud aastaid väga tähtsal kohal ja julgelt võib nimetada, et võrkpall on Saaremaa paraad-ala. Noortele saarlastele on viimastel aastatel peetud ka rannavolle meistrivõistlusi. Rannavolle on Saaremaal hetkel lapsekingades, aga paremad noored saarlastest rannavõrkpallurid osalevad nii Eesti Karikavõistlustel kui ka Meistrivõistlustel. Kõigil ei ole võimalust minna Saaremaa esindama ja selleks olemegi loonud Noorte Saaremaa Meistrivõistlused Rannavolles. Mängitakse kahes vanuseklassis, kus siis on U14/U16 koos ja U18/U20 koos, ning poisid ja tüdrukud eraldi.

Rannavolle annab noorele võrkpallurile hea rühi ja rõõmsa tuju koos päikesega!

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust