MENÜÜ

Meeste I Liigas saarlastele kaks kaotust

28/11/2016

Meeste I Liigas peeti möödunud nädalavahetusel järjekordsed kohtumised, millest kaks toimusid ka Kuressaares. Saaremaa meeskond pidi laupäeval tunnistama liiga liidri TTÜ/Kiili 3:0 paremust ja pühapäeval Neemeco SK 3:2 üleolekut.

Laupäeval kohtuti Meeste I Liiga eelmise hooaja võitja ja hetkel liigatabelis I kohta hoidva TTÜ/Kiili võistkonnaga. Mängu alustati bravuurikalt, minnes ette 8-2 aga teiselpool võrku hakata mängu järjest paremini sisse elama ja esimest korda särasid tablool viiginumbrid 24-24. Viimaste punktide mängimisel said määravaks aga TTÜ/Kiili kogemused ja saarlased kaotasid geimi 26-24. Teist geimi domineerisid aga vastased täielikult ja see geim võideti 25-19. Kolmandas geimis mängiti kui võrdne-võrdsega aga ohtrad servivead saarlaste poolt ja külalismeeskonna hea tegutsemine lõpetas sellegi geimi 25-20 resultaadiga ja kogu mäng 3-0 TTÜ/Kiilile. „Numbriliselt võib-olla paistab, et panime vastu küll, aga ma ei ole oma meeskonna mänguga üldsegi rahul, kuigi vastane oli tugev ja tegi oma asju korralikult” rääkis Asko Esna.

Pühapäeval oli vastaseks Neemeco SK, kellega peeti maha tuline lahing. Mäng kõikus mõlemalt poole tõusude ja mõõnadega aga lõpuks pidid saarlased siiski külaliste 3-2 paremust tunnistama. Mängu alustati hästi, kui esimene geim võideti 25-15. Järgmised kaks geimi aga kuulusid Neemeco SK meestele 26-24 ja 25-21. Neljanda võitsid aga taaskord Saaremaa mehed tulemusega 25-17. Viimases geimis vahetati pooled veel seisul 8-6 tagaajaja rollis aga lõppnumbrid siiski külalismeeskonna poolt vaadatuna 15-9. „Mäng oli mõlemalt poolt nagu Ameerika mägedel sõit, aga kui meil tuleks kõik ideaalselt välja, siis keegi meist ei mängiks ju siin esiliigas,” tõdes Asko Esna, lisades, et vastane õppis meeskonda tundma. „Peame olema ühe võidetud punkti üle õnnelikud, sest vastas olid ikka klassiga mängumehed. Saame kahe nädala jooksul oma tegemised nüüd üle vaadata ja analüüsida, mida tegime hästi, mida mitte. Tuleb probleemsed kohad välja tuua ja need avalikustada, et järgmistel mängudel samu vigu enam mitte teha” rääkis Esna tulevikuplaanidest.

Järgmise mängu peab Saaremaa meeskond Meeste I Liigas aga juba järgmisel nädalavahetusel Tallinnas, kui vastaseks on Selver Kikas Tallinna SpK.