MENÜÜ

Meeskond alustas võidu ja kaotusega

23/10/2017

Eesti Meeste I Liiga sai avapaugu möödunud nädalavahetusel. Kuressaare meeskond võitis laupäeval 3:2 Audentes SG/NK ja pühapäeval kaotati 0:3 LotusTimber/Neemeco SK-le.

Audentese vastu kaotati esmalt esimene geim 19:25, kus vastased lõid igati tugevat servi ja blokis tegutseti tulemuslikult. Teine ja kolmas geim kuulusid aga Kuressaare meestele ja seda 25:18 ja 25:22 paremusega. Ennekõige paranes saarlaste mänguline pool, kus kaitses mängiti südikalt. Neljas geim aga kuulus jällegi Audentesele 17:25. Viiendas aga haarasid Kuressaare mehed kohe mänguohjad, minnes juhtima 5:3 ja 10:6. Lõpptulemus aga vormistati seisuga 15:8 ja seega kirjutati tabelisse esimene võit ja kaks punkti. Meeskonna tulemuslikumad olid 26 punkti(+17) toonud Siim Rantanen ja 15 punktiga panustanud Robin Alba. Kuressaare meeskonna treener Asko Esna: „Algus oli meie poolt tõesti rabe ja eks see ole ka hooaja alguses kohane, aga mida mäng edasi läks, seda paremaid sooritusi hakkasime tegema”. Pühapäevases mängus mindi vastamisi LotusTimber/Neemeco SK meeskonnaga, kellele kaotati 0:3(-21,-21,-21). Esimeses geimis juhtisid saarlased paari punktiga, aga vastased olid koguaeg kuklasse hingamas. Geimi otsustavate punktide mängimisel, aga oli vastastel rohkem õnne ja geim kaotati. Teine geim algas saarlaste poolelt küll kiire 2:8 tagaajaja rolli jäämisega, aga paari õnnestumisega geimi keskel mängiti ennast 3 punkti kaugusele. Pealinna meeskond aga ei lasknud seda geimi käest ja saarlased olid jäänud 0:2 kaotusseisu. Kolmas peatükk oli selles kohtumises kõige põnevam, kus kord oli üks ees ja siis jälle teine. Seisul 19:19 läks vastastel servima Aleksei Povjakel, kes kostitas Kuressaare mehi kolme ässaga ja sellega oli mängu saatus ka otsustatud. „Terves kohtumises ei olnud meil sellist voolavust, kus oleksime mitmeid häid lahendusi järjest teinud ja sellega vastast tugeva pressi alla seadnud. Eks saame minna ainult paremaks, sest kokkumäng ei ole kindlasti veel päris selline nagu olema peaks” võttis Esna nädalavahetuse mängud kokku.

Järgmised mängud Eesti Meeste I Liigas on saarlastel samuti võõrsil, kui 4.novembril mängitakse Võru VK/Werroga ja 5.novembril Eesti Maaülikooli Spordiklubiga.