MENÜÜ

Finaalturniiri närvilisus maksis medali

04/12/2017

Eesti Karikavõistlused U16 poeglastele peeti 1.-3.detsembrini Võrus, kus mängisid ka Saaremaa Spordikooli noormehed. Suurte ootuste ja lootustega turniirile sõitnud võistkonnale maksis finaalturniiri närvilisus medali ja Karikavõistlused lõpetati 5.kohaga.

Reedest kuni pühapäevani peetud turniiril alistati esmalt Rakvere SK 2:0(25:20; 25:15). Teises kohtumises kaotati tugevale SK Tats Kiilile 0:2(17:25; 7:25). Teisel päeval oli kavas aga kolm kohtumist ja sellel päeval kaotati kõik mängud. Võru Spordikoolile jäädi alla 0:2(18:25; 15:25), Kohila Võrkpalliklubile 0:2(24:26; 10:25) ja Olerex/Veski Mati Tartule 0:2(22:25; 8:25). Pühapäeval mängisid kõik võistkonnad kaks mängus, kus Saaremaa Spordikooli noormehed alistasid Tartu SS Kalevi 2:0(25:13; 25:20) ja seejärel Selver Tallinn I võistkonna 2:0(25:15; 26:24). Poiste treener Asko Esna ütles, et juba esimesest mängust oli näha, et võistkond on krampis ja mängulist voolavust ei ole. „Teisel päeval saadud kaotused Võrult ja Kohilalt olid ikka väga kurjast, kus me ei suutnud üldsegi oma mängu üles leida. Poistega olid meil ikka väga tõsised koosolekud ja jutuajamised, kus sai räägitud võitlusest platsil ja enese motiveerimisest” rääkis Esna. Pühapäeval saime oma mängu aga juba jooksma ja suutsime näidata sellist mängu, mida oleksime pidanud juba esimesest kohtumisest peale pidanud mängima. „Poisid ei ole sellisel tasemel enne mänginud ja närvilisus maksis igas elemendis kõvasti kätte. Enamus poisse olid näost valged ja jalg värises. Eks esimest korda finaalturniiril mängides tuleb maksta lõivu, aga loodetavasti saime omad vitsad kätte ja EVF Karikavõistlusteks oleme paremini valmis” rääkis Esna.

Tüdrukud mängisid samal ajal aga Keilas, kus saavutati 5.koht, mis andis kokkuvõttes 13.koha. Tüdrukud mängisid esimesel päeval neli mängu, kus kahes esimeses jäädi alla Keila VK-le ja Kohila VK 0:2. Päev aga lõpetati kahe võiduga SK Torma Sport ja Paide VK üle 2:1 skooriga. Teisel päeval jäädi alla nii VK Tähele ja Tartu SS Kalevile 0:2. Tüdrukute treener Cristin Lepp ütles, et oleks oodanud natuke rohkem julgust ja tahet oma hoolealustelt. „Peame palju vaeva nägema kaitsemänguga, pallingul kindlust koguma ja väljakul suhtlust harjutama. Järgmisel turniiril loodame olla paremad ja näidata südikamat mängu”.

Poisid mängisid koosseisus: Egert Andrejev, Laur Palijenko, Gerdo Pool, Kaspar Lest, Tanel Raamat, Markkus Erin-Uussaar, Tanel Tool, Karl-Sander Pirn, Albert Johann Lepik ja Martin Rosljuk.

Tüdrukud mängisid koosseisus: Anete Antsaar, Kelly Grahv, Sessely Järvalt, Maria Aleksandra Käesel, Annabel Metsalu, Kaari Liis Pihel, Marie Puust ja Gethe-Maria Roomets.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust