MENÜÜ

Eesti Meistrivõistlustelt hõbe

23/04/2018

Eesti Naiste I liiga hooaeg lõppes pühapäeval, 22.aprillil Tallinnas, kus Peetri VK võitis Kuressaare naiskonda 3:0 (23, 19, 17) ja tuli Eesti Naiste I Liiga meistriks. Kuressaare naiskond sai kaela hõbemedalid.

Finaalseeria teise mängu algus kulges vägevate emotsioonidega saarlaste poolelt, kus juhiti 6:3 ja 10:8. Vastased suutsid viigistada 11:11, 17:17 ja veel 19:19, seejärel said Kuressaare mängijad aga paari punktilise edu. Juhiti veel 23:20, aga vastaste kogenud sidemängija Reet Sepa ohtlikud servid ja Kuressaare naiskonna ebaõnnetumise tulemusena võitis Peetri esindus avavaatluse 25:23. Teine geim kulges suuresti punkt-punktis kuni 8:8 seisuni, kus seejärele vastaste oskuslikud löögid blokist auti ja saarlaste rünnakute lihtsus kasvatasid Peetri võistkonna edumaad. Teine geim 25:19 võõrustajatele ja meistritiitlist lahutas ainult üks geimivõit. Kuressaare naiskonnal oli seega selg vastu seina ja juba etteruttavalt oli tegemist rohkem päästeoperatsiooniga, kus vastased asusid kiirelt 4:0 juhtima ja peagi oli tablool seis 7:1. Saarlased tegid vahetuse, kus noor Kätriin Põld tõi elevust platsile ning hakkas meeletu tagaajamine. Jõuti veel 10:13, 16:19 ja 17:20 järele, aga see oli ka kõik. Vastased suutsid oma paremuse siiski maksumusele panna ja 25:17 skooriga võidusadamasse tüürida. Kuressaare naiskonna treener Raili Sepp ütles, et vastasele tuleb au anda, sest nad mängisid targalt ja võistkondlikult. „Meie blokk täna ei õigustanud ja palling oli meie poolt ka ohutum” analüüsis Sepp. Saarlaste parimana tõi vigastusest taastunud Gerli Gull 8 punkti.