MENÜÜ

Cristin Lepp – uus treener Saaremaa võrkpallimaastikul

05/09/2016

Leisist pärit neiu sai võrkpallipisiku oma isalt ja onult, kes samuti on võrkpalliga tihedalt seotud. Kui isa Toivo Lepp hakkas Leisi Keskkoolis võrkpalli õpetama, siis juba pisikesest peale oli Cristin isaga pallisaalis kaasas. Oma esimesteks treeningpartneriteks oli neiule nii Saaremaal, kui ka juba Eestis omale nime teinud Maali Kanemägi, Kaia Piipuu, Kadi Mägi jt. Cristin tegeles kooliajal ka teiste aladega, kuhu just parasjagu kutsuti, aga kõige enam meeldis ikka võrkpall.

„Võrkpall meeldib ikka kõikidest teistest aladest kõige rohkem. Raske on esialgu kindlasti, et pall hakkaks sõna kuulama, aga läbi raskuste tähtede poole,” räägib särasilmne neiu. Esimesed tuleristsed on juba noor-treener kätte saanud, kui ta eelmise hooaja lõpus asendas haiguslehel olnud Ene Kaske Saaremaa Spordikoolist. Cristin on käinud järk-järgult võrkpallitreenerite koolitustel ja ammutanud uusi ja põnevaid teadmisi. Suuresti aitab võrkpallialaseid teadmisi hetkel täiustada isa Toivo, kes andnud oma tütrele erialaseid raamatuid jms.
Oma tugevamaks küljeks treenerina oskab neiu pidada pallitrennide läbiviimist: „Eks iga päev ikka tuleb otsida uusi harjutusi ja lähenemisviise, aga kindlasti mingil hetkel kujuneb ikka välja oma käekiri. Tunnen ennast juba, kas väga kindlalt, aga kindlamalt kindlasti, kui esimestel treeningutel”. Samas nimetab Cristin ära hetkel ka oma kitsaskoha, milleks on siis jõusaalis juhendamise läbiviimine.

Mitte ainult noorte tüdrukutega ei tegele esimesi samme tegev noortreener, vaid juba terve eelmise hooaja andis ta teadmisi algajatele naistele. „Üks vahva naiste võistkond otsis treenerit ja erinevaid teid pidi jõudis see minuni. Käisin üht nende trenni vaatamas ja saime kohe hea klapi ning nii meie koostöö algaski,” rääkis Lepp. Naiste trennid annavad Cristinile palju inspiratsiooni ja teadmise, et alati ei pea võrkpalli mängima hakkama väga noorelt, vaid ka hiljem on võimalik alustada ja omandada erinevaid teadmisi ja oskusi. Naiste võistkonna eestvedaja Margit Lepp Cristinist: „Esimene aasta läks suhteliselt kergelt, aga juba sellest aastast on tunda, et temast on saanud tõeline võistkonna juhendaja. Oleme oma naiskonnaga väga uhked, et just temast sai meie treener”.

Saaremaa Spordikoolis alustab Cristin tööd nooremate tüdrukutega. „Ootan treeningutele rohkesti lapsi, sest mulle meeldib jagada võrkpallialaseid teadmisi. Kindlasti ootab meid tore ja sõbralik seltskond, kes treenivad usinasti ja on hingega asja juures. Plaan on osaleda tüdrukutega kõikidel Eesti Võrkpalli Liidu poolt korraldavatel turniiridel ja võimalusel ka teistel võistlustel”. Lisaks Spordikooli tööle alustab Cristin tööd ka maakoolides, täpsemalt siis Astes ja Salmel. Sellest õppeaastast on Saaremaa Võrkpalli Liidu eestvedamisel treeninggrupid loodud ka nendesse koolidesse.

Treeningud Saaremaa Spordikoolis:
Algajate grupp:

E, K, R: 15.00-16.00

Edasijõudnute grupp:

E, K: 16.00-17.30

T: 16.30-17.30
N: 16.30-17.30

 

Maakoolide võrkpallitreeningute täpsemad ajad on selgumisel. Nii Aste kui ka Salme koolides toimuvatesse gruppidesse saab registreeruda oma kooli kehalise kasvatuse õpetaja juures.

Cristin Lepp
Sünniaeg 8.12.1995
1.-9. klass Leisi Keskkool
10.-12. klass Kuressaare Gümnaasium
Kuressaare Ametikool (väike ettevõtlus)

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust