MENÜÜ

Baltimaade meistrivõistlustel saarlastele 11.koht

02/05/2017

Baltimaade spordikoolide ja –klubide kuni 18-aastastepoeglaste meistrivõistlustele tõmmati joon alla möödunud pühapäeval Pärnus, millest võttis osa 12 võistkonda- kuus Eestist, neli Lätist ja kaks Leedust. Turniiril jätsid Eesti võistkonnad kõik medalid koju ja Saaremaa Spordikoolile 11.koht.

Saarlased kuulusid C-alagruppi, millest kõik kolm kaotati. Esmalt jäädi alla eestlaste Selver Tallinn SK-le 0:3 (-15, -18, -24) ja reede õhtuses mängus Riia SK II võistkonnale 1:3(-23, -23, 15, -19). Alagrupi viimases kohtumises tuli samuti lätlaste esinduse Riia SK I paremust tunnistada ja seda tulemusega 0:3(-16, -20, -22). Kohtadele 9.-12. mänginud Saaremaa Spordikooli noormehed kaotasid esmalt Leedu klubile Šiauliai SS Dubysale 1:3(-17, -23, 18, -22). Viimases kohtumises said ka saarlased võidurõõmu maitsta, kui alistati Kaunas SS Startas 3:0(17, 28, 19). Saaremaa Spordikooli treener Asko Esna oli peale pikka nädalavahetust mitte just kõige rõõmsam. „Eks seda oli teada, et me seal küll parimatele kohtadele ei mängi aga natuke muret teeb mängupilt. Tegime igas kohtumises ühe väga hea geimi, mille siis kas võitsime või kaotasime 2-3 punktiga. Teistes geimides me ei leidnud oma rütmi ja eks saime mängida täpselt niipalju, kui meil lubati mängida” rääkis Esna.

Baltimaade meistriks krooniti Pärnu Spordikooli noormehed, kes alistasid finaalis Spordiklubi Tats Tallinna 3:0(17, 16, 13). Kolmanda koha saavutas Selver Tallinn SK, kes alistas Riia SK II võistkonna samuti 3:0(25, 7, 17). Salva/Kaarsilla Tartu saavutas viienda ja Võru Spordikool kümnenda koha.

Parimad mängijad: Richard Voogel (Pärnu Spordikool), Rasmus Meius (Spordiklubi Tats Tallinn), Mattias Metsna (Selver Tallinn Spordikool), Alex Saaremaa (Salva/Kaarsilla Tartu), Janis Medenis (Riia Võrkpallikool II) ja Olegs Kolpakovs (Daugavpilsi BJSS).

Saaremaa Spordikooli võistkonnas mängisid: Robin Alba, Karl-Erik Tänav, Sander Õispuu, Oskar Kivi, Randel Sepp, Hardi Aun, Maksim Losnikov, Karel Kikas, Andres Sui, Egert Andrejev ja Markkus Erin-Uussaar.

 

Lõplik paremusjärjestus:

 1. Pärnu Spordikool
 2. Spordiklubi Tats Tallinn
 3. Selver Tallinn Spordikool
 4. Riia Võrkpallikool II (Läti)
 5. Salva/Kaarsilla Tartu
 6. Daugavpilsi BJSS (Läti)
 7. Riia Võrkpallikool I (Läti)
 8. Jekabpilsi Spordikool (Läti)
 9. Šiauliai SS Dubysa (Leedu)
 10. Võru Spordikool
 11. Saaremaa Spordikool
 12. Kaunas SS Startas (Leedu)
Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust