MENÜÜ

SAARTE MÄNGUD

Saarte mängud on rahvusvahelised spordivõistlused, mis toimuvad igal paaritul aastal alates 1985. aastast. Mängudel saavad võistelda nii professionaalsed kui harrastussportlased, ainsaks tingimuseks on see, et sportlane peab olema esindataval saarel sündinud või enne mänge seal vähemalt ühe aasta elanud.

Saarte mängud said alguse 1985. aastal Mani saares soovist kutsuda kokku väikesed (alla 125000 elanikuga) saared üle kogu maailma, et korraldada erinevatel aladel Mani spordiaasta raames sõbralikke võistlusi. Esimestel Saarte mängudel osalesid 15 saare esindajad.

Nüüdseks on osa võtnud 24 saart: Ahvenamaa, Alderney, Bermuda, Cayman, Falland, Fääri saar, Froya, Gibraltar, Gotland, Gröönimaa, Guernsey, Hitra, Mani saar, Wight, Jersey, Menorca, Orkney, Rhodos, Saaremaa, Sark, Shetland, St Helena, Western, Ynys Mon.

Saarte mängude ideeks on luua väikeste saarte sportlastele võimalused võistelda rahvusvahelistel võistlustel koos teiste saarte esindajatega, kelle sportlikud tulemused on nende omadega enam-vähem samal tasemel. Peale sportlike võimete võrdlemise pakuvad Saarte mängud võimaluse suhtlemiseks teistel saartel elavate inimestega ning uute sõprussidemete loomiseks, samuti oma saare ja riigi tutvustamiseks kogu maailmas.

Saaremaa võrkpallinaiskond ja kogu Saaremaa delegatsioon võttis esimest korda Saarte mängudest osa 1991. aastal. Võrkpallinaiskond on osalenud sellest ajast peale kõikidel Saarte mängudel. Saarte mängude Arhiiv, kust on leitavad naiskondade koosseisud ja võistluste täpsemad tulemused aastate lõikes, on algupäraselt kokku pandud ning avaldatud Kätriin Põld poolt 2017. a. Kuressaare Gümnaasiumi 8. klasside uurimistööde raames.

Kätriini Põld uurimistöö kandis nime “Saaremaa võrkpallinaiskonna osavõtt Saarte mängudel”.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust