MENÜÜ

Võrkpallis uus lehekülg

14/08/2016

Treener Asko Esna otsustas MTÜ-ga Saaremaa Võrkpall lepingut mitte pikendada ja taaselustas koos kaaslastega Saaremaa võrkpalli liidu, mis oli mõned aastad varjusurmas olnud.

Üks suuremaid plaane on Saaremaa meeskonna viimine Eesti meistrisarja esiliigasse. Samaaegselt jätkab Esna tööd ka Saaremaa spordikoolis.
Koos temaga kuuluvad SVL juhatusse ka naiste võrkpalli eestvedaja Kristi Põld ja Esna kõrval juba varemgi abitreenerina tegutsenud Mart Tiitsaar.
“Võrkpalli liit pärandati nagu meile,” nendib Esna ja meenutab, et mõni aeg tagasi tulid seniste liidu inimestega võimalikud arengud jutuks ja nemad pakkusid lahkelt võimalust teenekas organisatsioon üle võtta. Nii lahkusidki juunis noortele ruumi tegemiseks SVL-i juhatusest Taivu Uljas, Edgar Haavik, Sinaida Sillart, Raimond Kannik ja Vello Varik.

Side jääb

Kristi Põld kinnitas, et vanade olijatega hoitakse kindlasti sidet ja tehakse ka koostööd. Põllu sõnul ei tohi ka minevikku ära unustada.

Praegu annab Asko Esna lisaks linnale trenne ka Kärlal, nüüd soovitakse laieneda ka teistesse maakohtadesse. Maad on juba kuulamas käidud ja puhkuste aja lõppedes peaks saama ka esimesed kokkulepped sõlmitud. Seega muutuks võrkpalli kandepind väikeste poiste ja tüdrukute näol laiemaks. SVL-i hooleks jääks ka koolinoorte võistluste korraldamine, mida Asko Esna tegi juba ka eelmisel aastal.

Täiskasvanute osas veaks Kristi Põld edasi naiste võrkpalliga seonduvat. Seni on ta VK Avos kaudu vedanud naiste rahvaliigas osalemist ning samuti korraldanud maakonna meistri- ja karikavõistlusi.

Meeste tiitlivõistluste korraldamine on Esna sõnul veel lahtine, kuna selle otsustab Saaremaa spordiliit. Esna sõnul ei ole ta päris kindel, kas SVL tahaks kohe esimesel aastal meistrisarja korraldada, kuna meeste osas on peamiseks eesmärgiks seatud Eesti meistrisarja esiliigas osalemine. Saaremaalt pole seal osaletud juba aastaid.

12 võistkonnaga turniirile mindaks “Saaremaa” nime all ning võistkond koosneks enamjaolt Saaremaal elavatest palluritest. Esna sõnul on need enamasti varem palli mänginud, kuid mitte tipptasemele jõudnud mehed. Sekka ka tema oma viimase aastakäigu noormehed.

Esna ise kavatseb lisaks treeneriameti pidamisele ka mängijasärgi selga tõmmata. “Selge on see, et me ei hakka kohe rusikaga vehkima, kuidas me nüüd selle liiga kinni paneme,” annab treener olukorrast endale aru. Tema sõnul sihitakse ikka liiga keskmike sekka.

Väljund mängijaile

Kristi Põllu sõnul on sportlike eesmärkide seadmisest tähtsamgi see, et ka kohalikel mängijatel oleks mingi väljund. Muidu ongi vaid maakonna meistrisari ja mõnele ka rahvaliiga. Samuti saaks ka publikuni tuua natuke kõrgemal tasemel võrkpalli. “See on ikkagi samm edasi,” arvas ta esiliiga plaani kohta.

Põllu ja Esna sõnul on mõeldav ka Saarte mängude koondisega tegelemine, kuid see on juba tuleviku küsimus. Tegelikult on SVL-i seltskonnal esimesed kogemused saadud. Suvi läbi on nad korraldanud Titerannas mängitud Credit24 suvevolle sarja. SVL-i üks juba käivitunud plaan on ka kohtunike koolitamine.

Loomulikult taandub alati kõik ka rahale. Asko Esna ja Kristi Põld kinnitavad, et toetajaid neil on ning koos püütaksegi Saaremaa võrkpallis uus lehekülg keerata.

Raul Vinni / Saarte Hääl

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust