MENÜÜ

Võrkpalli treenerid said Rakveres ja Tallinnas koolitatud

23/05/2016

Kolmel päeval 20.-22 maini Eesti Võrkpalli Liidu poolt korraldatud võrkpallitreenerite koolitusel, said kõik huvilised ennast täiendada erinevate teoreetliste kui ka praktiliste tundide osas. Kui esimesel päeval toimus koolitus Eesti Rahvusmeeskonnaga Rakveres, siis teistel päevadel rohkem praktiliste tundidega Tallinnas Audentese Spordihallis.

Saaremaa Spordikoolist oli samuti osa võtmas nii poiste treener Asko Esna kui ka hetkel tüdrukute juhendaja Cristin Lepp, kes annab Ene Kase haiguse tõttu tüdrukutele treeninguid. Esimesel päeval oli teemaks meeste võrkpall läbi Eesti Rahvusmeeskonna peatreeneri Gheorghe Cretu silmade. Juhendaja rääkis mängueelsest analüüsist ja lisaks tegi meeskonnaga treeningu. Teiste päevada teemadeks oli võrkpalli kui mängu erinevate külgede lahkamine ja täiustamine uute ning põnevate harjutustega. Samuti said kõik kaas elada Eesti Rahvusnaiskonna esinemisele EM-valiksarjas.

Tüdrukute treener Cristin Lepp: „ Väga põnevad kolma päeva. Sain ohtrasti teadmisi juurde ja proovin kõike õpitust ka nüüd tüdrukute peal katsetada. Mõned loengud oli väga spetsiifilised ja nendega noorte osas pole küll midagi peale hakata aga hea ülevaate sain küll kuidas peaks ja võiks olla” rääkis noor-treener, kellel on hetkel treenerikutse omandamisel.

Poiste treener Asko Esna: „ Üht koma teist on alati hea ikka ja jälle kõrva taha panna. Ega mingit suurt ja uut väga teada ei saanud aga igal treeneril on oma nägemus teatud asjadest ja ikka on midagi sellist, millele ise ei ole veel osanud tähelepanu pöörata. Minule iseenesest meeldis kõige rohkem psühholoogia ja motivatsioon loeng- oli väga põnevaid lähenemisi ja sain sellest tohutult kasu” lausus Esna.

 

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust