MENÜÜ

Volletreenerid omandasid uusi teadmisi

03/10/2016

Saaremaa Spordikooli võrkpallitreenerid- Cristin Lepp, Ene Kask ja Asko Esna osalesid pühapäeval 2.oktoobril Tallinnas, Eesti Võrkpalli Liidu treenerite koolitusel, kus ühele pikale päevale oli ära jagatud mitmed erinevad koolitused.

Päeva esimeses osas said treenerid uusi teadmisi ja oskusi, et kuidas sportlasi õigesti häälestada ja toetada võistlustel. Saaremaa Spordikooli treener Ene Kask: „Olen juba aastaid proovinud oma mängijaid häälestada võistlusteks aga teine küsimus on muidugi see, et kui tõhus see olnud on. Sain väga häid nõuandeid ja ideid, kuidas aidata kaasa sportlase häälestamisel ja olla nendele abiks võistluse käigus just vaimse poole pealt”.

Järgmised koolituse tunnid olid rohkem praktilised. Eesti Võrkpalli Naiskonna üldfüüsilise treener Indrek Verro demonstreeris puusa- ja õlaliigese parema liikumisulatuse saavutamiseks erinevaid harjutusi. Lisaks juhtis tähelepanu, et iga inimene/sportlane on sedavõrd erinev ja omanäoline, et kõik ei saa teha ühte ja sama moodi.  Andentese Spordigümnaasiumi treener Raul Reiter aga näitas erinevaid lähenemisi just blokitehnika lihvimiseks ja täiustamiseks. Huvitavaid harjutusi lubas oma treeningutel kasutama hakata ka Cristin Lepp: „Blokiga harjutused on suuresti küll juba natuke vanematele lastele aga algseid tõdesi saab hakata õpetama ka noorematele võrkpalluritele”. Päeva viimane osa aga kuulus kaitsemängule, mille lektoriks oli Saaremaa Spordikooli treener Asko Esna. „Teadsin, et kohale tuleb erineva tasemega treenerid ja sellest lähtuvalt ka ehitasin oma praktilise loengu üles. Andsin kaitsemängu harjutusi nii päris algajatele ja juba kogenumatele võrkpalluritele” rääkis Esna.

Järgmine Eesti Võrkpalli Liidu treenerite koolitus toimub juba 2017.aasta kevadel.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust