MENÜÜ

Võidukas nädalavahetus I Liigades

20/11/2017

Nädalavahetusel peeti Eesti Meeste- ja Naiste I Liiga kohtumised, kus kolm mängu peeti ka Kuressaare Spordihoones. Kuressaare meeskond võitis 3:1 Liider/Rae Valda ja 3:0 Pärnu SK/VK-d, naiskond alistas 3:1 Ülenurme.

Laupäeval oli meeskonna vastaseks Liider/Rae Vald, keda võideti 3:1(26:24; 23:25; 27:25; 25:23). Meeskonna treeneri Asko Esna sõnul oli mäng omajagu põnev, kus võiduvõimalused olid mõlemal võistkonnal. „Kiidan mehi, et suutsime geimi lõppudes säilitada külma närvi ja oma võimalused kasutasime hästi ära. Iga geimi algul jäime tagaajaja rolli, aga geimi keskel suutsime Liider/Rae Valla võistkonna kinni püüda. Esmakordselt tegi Eesti Meeste I Liigas debüüdi Maksim Losnkiov liberona, kellel küll jalg värises, aga sai hakkama- tubli poiss” rääkis Esna. Suurima panuse andis diagonaalründaja Siim Rantanen, kes kogus nelja geimiga 19 punkti. Pühapäeval oli vastaseks Pärnu SK/VK, kus läks vaja mänguks ainult kolme geimi ja vastased said geimides vastavalt 22; 17; 27 punkti. „Kahes esimeses geimis hoidsime koguaeg paari 3-4 punktilist edu ja sellest piisas, et geimivõidud koju tuua. Kolmas geim algas küll hästi meie poolt, aga siis kadus meil keskendumine ära ja vastane sai oma mängu paremini käima. Lõpp oli muidugi loterii, aga teist päeva järjest suutsime geimilõpu endi kasuks keerata” rääkis Esna. Alates teise geimi lõpust oli Kurssaare meeskonnas platsil kolm Saaremaa Spordikooli õpilast( Maksim Losnikov, Robin Alba ja Hardi Aun), kes said oma tegemistega hästi hakkama. Kindlasti said nad väärt kogemusi, mida noorte turniiridel vaja läheb. Kuressaare meeskonna resultatiivsemad olid 12 punkti toonud Siim Rantanen ja 9 punktiga abistasid Robin Alba ja Sander Talistu. Pärnu poolelt oli parim 17 punkti toonud Siim Tammearu. Meeskond on kogunud 6-st mängust 4 võitu ja 2 kaotust, mis annab tabelis 4-da koha.

Naiste I Liigas oli Kuressaare naiskonnal sellel nädalavahetusel üks kohtumine, kus Ülenurme alistati 3:1(25:16; 22:25; 25:18; 25:21). Mängu iseloomustas mõlemapoolne tugev serv (ässasi 14:14) ja raskused pallingu vastuvõtul. Mõõnaperioode, kus punktid järjest ära läksid, oli mõlemapoolselt. Kuressaare naiskonna poolt olid tulemuslikumad 16 punkti toonud Kaisa Õunpuu ja Gerli Gull. Ülenurme naiskonna parim oli 22 punktiga Jade Šadeiko. Kuressaare võistkonna treener Raili Spp: „Oli ilusaid pikki pallivahetusi, kus näidati sitkust kaitses. Kui enamus statistilisi näitajaid oli vastastega suhteliselt võrdväärne, siis rünnakuprotsent oli meil veidi efektiivsem (45,9% – 27,4%), kusjuures rünnaku jaotus oli täna ründajatele väga ühtlane”. Kuressaare naiskond hoiab liigatabelis hetkel 3 võidu ja 1 kaotusega kolmandat kohta.

Meeskond peab oma järgmised mängud 2.-3.detsembril Tallinnas, kui laupäeval minnakse vastamisi Tallinna Ülikooliga ja pühapäeval TTÜ/Kiiliga. Naiskond astub uuesti võistlustulle 25. novembril, kui võõrsil minnakse vastamisi VK Kramp N1 naiskonnaga.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust