MENÜÜ

U-20 noormehed EVF karikavõitjad

02/02/2015

Saaremaa Spordikooli noormehed saavutaid U-20 vanuseklassis EVF Karikavõistlustel esimese koha.

Turniir peeti Viljandi spordihoones ja kõigil kolmel päeval tulid võistkonnad viiel korral mänguväljakule. Saarlaste esimeseks vastaseks oli Pärnu VK/SK, keda võideti 3-0(12,21,18). „Saime hästi mängu käima, serv toimis suurepäraselt ja palju punkte saime blokist” rääkis treener Asko Esna ja lisas: „Minu treeneri karjääri jooksul ei ole minu võistkond löönud nii palju serviässasi kui selles mängus”oli juhendaja ilmselgelt oma hoolealustega rahul.

Reedel võeti mõõtu veel Selver Tallinna I võistkonnaga ja see mäng võideti samuti 3-0(19,32,18). Võistkonna sidemängija Alari Saar: „ Vastane näitas meie vastu väga head mängu ja ise jäime oma tegemistega liiga pehmeks”.  Teine geim oli vaatemänguline mõlemalt poolt, kus otsustavate punktide mängimisel nähti pikki pallivahetusi aga viimaste punktide mängimisel näitasid saarlased kindlamat närvi.

Teisel päeval oli kõikidel võistkondadel samuti kavas kaks mängu. Meie poiste esimene vastane oli samuti eelnevalt kaks mängu võitnud Võru SK. Nelja geimi pikkuseks kujunenud mängu võitsid Saaremaa Spordikooli noormehed 3-1(20,-26,14, 17). Esna: „Vastasel oli hea ja võimas diagonaalründaja aga taktika tema pidurdamiseks toimis ideaalselt. Meie enda mäng paranes mäng-mängult, üksteise mõistmine palliplatsil muutus ainult paremaks” võttis meeskonna loots mängu kokku.

Õhtuses vastasseisus väljakuperemeeste Viljandi Spordikooli noormeestega lõppes jällegi 3-0(21,22,16) võiduga. Saarlaste kapten Karli Allik: „Mängisime täpselt niipalju kui vaja, tahtsime võimalikult säästlikult homsele mõeldes läbi ajada ja see ka õnnestus. Asko küll hoiatas, et mulkidega nalja ei tasu teha aga õnneks suutsime oma tegemistega hästi hakkama saada”. Peale teist päeva oli kahel meeskonnal Saaremaa Spordikoolil ja VK Täht Tallinnal 4 võitu ja see tähendas, et pühapäeval saab näha haaravat finaali.

Mängupäeva hommik oli taevast alla toonud suure hulga lund ja õues oli talvine suusailm, kuid spordihallis oli algamas tuline vastasseis. Pea kaks tundi kestnud mängu võitsid saarlased 3-1(-17,31,21,23). „Olime alguses krampis ja ei saanud oma mängu käima. Pealinna poisid mängisid hästi ja neil õnnestus peaaegu kõik” võttis Esna esimese geimi kokku. Teises peatükis tegi saarlaste juhendaja koosseisus vangerduse kui väljakul vahetasid esimese tempo ründajad liinid. Sander Tiits sai blokis VK Tähe parimale ründajale käed vahel ja kaitses saime palle kätte, Alari täpsed tõsted realiseerisid ründajad ja esimene geimivõit oligi saavutatud. Kaks järgmist geimi hoidsid saarlased oma taktikast hästi kinni ja see tõi ka edu. Cris-Karlis Lepp: „Tõeline finaal, kust ei puudunud närvikõdi ja eks kaalul oli ka palju aga õnneks võitsime meie” oli mängumees õnnelik.

Treener Asko Esna: „ Väga suur kiitus kogu meeskonnale. Me ei hakanud kogu turniiri vältel rabistama ja teiste pilli järgi tantsima. Hoidsime kogu aeg oma mängujoonisest kinni ja see tõi ka edu. Oleme muutunud just meeskondlikult küpsemaks ja see teebki minule kõige rohkem rõõmu. Kindlasti ei saa meil olema Eesti Meistrivõistlustel kerge, kuna kõik tahavad meid troonilt tõrjuda. Peame hoidma pea külmana ja parandama natuke kõiki elemente”.

Turniiri parimad mängijad: Karli Allik (Saaremaa SK), Oscar Leemets (VK Täht Tallinn), Albert Hurt (Võru SK) ja Kalev Seilmaa (Pärnu VK/SK).

Eesti Meistrivõistlused toimuvad 27.-29.03.2015.

Meeskond mängis koosseisus: Alari Saar, Karli Allik, Sander Süld, Cris-Karlis Lepp, Romet Algo, Marek Keskküll, Sander Tiits, Martin Meerits, Tanel Niitmets ja Karl-Romet Uljas.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust