MENÜÜ

Selgitati Saaremaa rannavolle Meister 2020

28/07/2020

Möödunud nädalavahetusel (25. juuli 2020) toimusid Kuressaare supelrannas Saaremaa Meistrivõistlused rannavolles nii meestele kui naistele.

Kui esialgu oli plaan mängida põhiturniiri mängud laupäeval ja play-off’d pühapäeval, siis päev enne võistlusi otsustati korralda turniir siiski 1-päevasena, sest selline variant tõi randa oluliselt rohkem võistlejaid. Meistritiitli eest tuli heitlema 6 nais- ning 8 meespaari.

Nii mehed kui naised jaotati loosi teel 2 alagruppi, kus kõikidel paaridel tuli omavahel läbi mängida. Alagrupimängud, veerand- ning poolfinaalid mängiti kõik kahe geimi võiduni, geimi pikkus 15 punkti (2 punkti vahe), kuid kohamängudes lähtuti üldtunnustatud rannavollereeglitest ning geim kestis ikka 21 punktini.

Naiste puhul said alagrupi võitjad otse poolfinaalidesse, alagrupi II koha omanikud mängisid teise alagrupi III koha omanikega veerandfinaale. A-alagrupi võitjaks tulid õed Piipuu/Kalm, B-alagrupis aga Õunpuu/Suu. Esimeses veerandfinaalis tegid Gull/Nelis tuule alla Talur/Peetersile (4, 9) ning läksid esimeses poolfinaalmängus vastamisi Õunpuu/Suuga. Teises veerandfinaalis mängisid Mägi/Kotselainen Leisist pärit võrkpalluritega Lepp/Nelis, kus viimased napilt võitsid (9, -11, 13)  ning edenesid poolfinaali Piipuu/Kalm vastu mängima. Esimeses poolfinaalis panid Gull/Nelis oma paremuse maksma Õunpuu/Suu ees (5, 13) ning teises poolfinaalis Piipuu/Kalm Lepp/Nelise ees (-13, 12, 7). Pronksmedali eest heitlesid seega omavahel Lepp/Nelis ja Õunpuu/Suu, kus võitja selgitamiseks kasutati ära maksimaalne arv geime. III kohaga pärjati 2020. aastal Cristin Lepp ja Marta Nelis, kes alistasid Kaisa Õunpuu ja Merli Suu 3-geimilises mängus (10, -16, 10). Kusjuures Lepp/Nelise jaoks oli see juba kolmas järjestikune 3-geimilline mäng, mis vaid näitab neidude head füüsist ning vastupidavust!

Finaalmäng kujunes ilusaks kordusmänguks, sest nii Gull/Nelis kui Piipuu/Kalm alagrupimängudes juba korra kohtusid. Kui esimeses mängus jäid peale õdede paar (17, 6), siis finaalmängus võtsid Gerli Gull ja Liisel Nelis revanši ning keerasid geimi lõpud enda kasuks (23, 20), võites auga endale Saaremaa Meistri tiitlid. Hõbemedaliga pärjati seekord Kaia Piipuu ning Kadi Kalm.

Liisel Nelis võidust: „Oleme turniiriga väga rahul, sest saavutasime ju maksimumi – võit tuli! See näitab, et meie trenni tegemisest on kasu olnud. Need Saaremaa meistrikad olid just ideaalselt ajastatud, sest saime siit kuhjaga juurde enesekindlust. See kulub ära, kuna läheme Gerliga eeloleval nädalavahetusel (1.- 2. august) mängima Eesti Karikasarja 4. etappi Tartusse. Gulliga on meil klapp hea, vorm on meil samuti hea ja kui saaks selle vaimse poolega ka kenasti korda, siis oleme eriti tugev duo!“

Kadi Kalm ja Kaia Piipuu turniirist üldiselt ja ära libisenud kuldmedalist: „Turniir oli hea, sest oli palju tasavägiseid mänge. Finaalmängule on raske tagasi vaadata, sest eks me oleksime tahtnud mängu ikka enda kasuks kallutada. Kahjuks õnnestus finaalmäng Liiselil ja Gerlil paremini, meil selles mängus mitmed elemendid enam ei õnnestunud (nt oma serv muutus kehvaks) ja eks see nii läkski. Alagrupimängus oli meil enda mäng parem. Kuna me neid alagrupis võitsime, siis eks oli finaalis teatud pinge ka peal ja see ka segas. Sama oli tegelikult poolfinaaliga, võitsime Martat ja Crissut alagrupis ka üsna kindlalt ja poolfinaal kujunes hoopis keerulisemaks. Survestasime ennast vist liiga palju nende võitude pealt ja mingi loll kramp segas hiljem mängu. Pika jutu kokkuvõtteks – eks see lõpp ikka kripeldama jäi ja päris rahul me tulemusega ei ole, sest palju jäi enda taha. Aga vastased olid head ka ja nad suutsid ennast finaalis väga hästi kokku võtta ja võtsid seekord oma.“

Kuna meeste paare oli 8, jagunesid nemad ilusasti neljastesse alagruppidesse, kus kõik mängisid kõigiga omavahel läbi. Alagruppide 2 paremat edenesid poolfinaalidesse, poolfinaalide võitjad mängisid kuldmedali peale ning kaotajad pronksmedali peale. A-alagrupi võitjaks tulid Allik/Pitk, II koha said Vaikla/Jalg. B-alagrupis võidutsesid Targem/Rantanen, kellele järgnesid Vahter/Rosljuk. Esimeses poolfinaalis said küllaltki kerge võidu Allik/Pitk Vahter/Rosljuki üle (11, 14), teises poolfinaalis olid geimid vähe tasavägisemad ning tulisemad, kuid Targem/Rantanen suutsid siiski oma paremuse maksma panna Vaikla/Jalg ees (-13, 12, 10). Pronskmedali eest mängisid seega noorukid Vahter/Rosljuk ja mõnevõrra vanemad Vaikla/Jalg, kus seekord jäid peale vanemad ja kogenenumad (13, 12). Ehk et III kohaga pärjati Vaiko Vaikla ja Helar Jalg, IV kohaga pidid seekord leppima Mart Vahter ja Martin Rosljuk. Finaalmäng kujunes küllaltki ühepoolseks ja Karli Alliku serviseeriate tähe all, millele Targem/Rantanenil oli keeruline toime tulla ning pidid vastu võtma mängu kaotuse (14, 15). Kuldmedalid riputati Karli Alliku ja Mark Kristjan Pitki kaela, hõbemedalid said endale Mart Targem ning Siim Rantanen.

II koha omanik Siim Rantanen kiitis kõiki turniiril osalejaid ja muidugi finaalmängu vastaseid, kes olid end esikohamänguks eriti hästi häälestanud: „Meil Targemaga finaalmäng pigem ebaõnnestus, sest mäng ei tulnud välja nii, nagu oleks tahtnud. Aga õnnitleme võitjaid – nad olid väga tublid!“

Karli Allik mängudest, meistritiitlist ja oma paarilisest: „Turniir oli väga tasavägine – alagrupi mängudes tuli meil väga palju 3-geimilisi mänge. Minu jaoks isiklikult oli turniir väga huvitav, sest sain ühtlasi olla ka treeneri rollis ja näha, kuidas minu paariline iga mänguga aina paremini mängima hakkas. Turniiri võidu tõigi Marki oskus omandada/õppida asju kiirelt, sest iga mänguga oli näha, kuidas ta läks paremaks nii mängulisuse poole pealt kui ka kaitses jne. Mulle meeldis näha seda protsessi, kuidas ma suutsin kahe päevaga enda paarilise panna rannavõrkpalli mängima, sest olgugi, et Mark Kristjan on mänginud saalivõrkpalli Edgar Haaviku käe all, siis rannavollega pole ta varasemalt väga kokku puutunud. Kusjuures, võit ei olnud üldsegi kindel –  kõik mängud olid väga tasavägised, aga suutsime iga mänguga paremini mängima hakata. Finaalmängus tagas meile edu pigem minu serv, millega suutsin vastastele paksu pahandust põhjustada.”

 

Naiste lõppjärjestus:

1. Gerli Gull/Liisel Nelis

2. Kaia Piipuu/Kadi Kalm

3. Cristin Lepp/Marta Nelis

4. Kaisa Õunpuu/Merli Suu

5.-6. Karoli Mägi/Krista Kotselainen

5.-6. Karmen Talur/Mari Peeters

 

Meeste lõppjärjestus:

1. Karli Allik/Mark Kristjan Pitk

2. Mart Targem/Siim Rantanen

3. Vaiko Vaikla/Helar Jalg

4. Mart Vahter/Martin Rosljuk

5. Karl Tartes/Kaimar Lomp

6. Tanel Niitmets/Saimon Moondu

7. Armand Tamm/Gerdo Pool

8. Taavi Prei/Elari Roes

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust