MENÜÜ

Saarlastelt südikas esitus 15. Eestimaa Suvemängudel

15/07/2019

Möödunud nädalavahetusel toimusid Tartus 15. Eestimaa suvemängud, mis on Baltimaade suurimad spordimängud, sest hinnanguliselt oli kohal üle 4000 osaleja.

Kuigi Suvemängud on rahvusvahelised ja avatud kõigile, siis enamasti osalevad neil mängudel siiski Eesti maakondade, linnade ja valdade võistkonnad, kus selgitatakse parimad sportlased 25 erineval spordialal.

Ka Saaremaa vald oli mitmelgi spordialal esindatud, muuhulgas ka nii meeste kui naiste võrkpallis. Mõlemad Saaremaa võrkpalliesindusvõistkonnad saavutasid tihedas ja kõrges konkurentsis tugeva 6. koha.

Naiste 19 võistkonda oli jaotatud 4 alagruppi, kus Saaremaa naiskond saavutas oma alagrupis 3 võidu ning 1 kaotusega II koha, misjärel läksid nad mängima kohtadel 5.-8. Kohamängudes tuli alla vanduda vaid Tartu valla naiskonnale, mis lõppkokkuvõttes andis saarlannadele 6. koha. Oluline on ära märkida, et tänavustel mängudel osales Saaremaa naiskond noorendatud koosseisuga, keda toetasid vaid mõned üksikud kogenumad mängijad. Kuna noortele oli see esimene suurem kogemus muruväljakutel mängida, siis tulemusega võib väga rahul olla.

Mehi oli mängima tulnud 22 meeskonda, kes jagati 5 erinevasse alagruppi. Nii nagu naisedki, saavutasid Saaremaa mehed oma alagrupis 3 võidu ning 1 kaotusega II koha, minnes mängima edasi positsioonidele 6.-10. Kohamängudes meie meeskond ei vääratanud ning alistas edukalt kõik vastased, saavutades auväärse 6. koha.

Saaremaa naiskonnas mängisid: Kristi Põld, Raili Sepp, Liisel Nelis, Kätriin Põld, Kaari Liis Pihel, Maarja Helm, Maike Kadaja, Krislin Heinsoo

Saaremaa meeskonnas mängisid: Mart Tiitsaar, Martin Meerits, Siim Olavi Rantanen, Maksim Losnikov, Mart Vahter, Rauno Pihel, Taavi Prei, Robin Alba, Egert Andrejev, Hardi Aun

Turniiri lõppjärjestus ja täpsemad tulemused on leitavad siit!

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust