MENÜÜ

Persoonilugu: Gerdo Pool – Saaremaa U18 võistkonna parim mängija

27/01/2020

Möödunud nädalavahetul lõppesid Eesti Võrkpalli Föderatsiooni Karikavõistlused (EVF KV) vanusegrupile U18, mille poiste I-finaal viidi läbi Kuressaares. 3 päeva kestnud võistlustel sai näha tõeliselt põnevaid lahinguid, ilusaid võistluslikke momente ja pikki pallivahetusi. Kuni viimase mänguni ei olnud veel selge, kes kroonitakse karikavõitjaks, mis samuti näitab võistkondade tasemete ühtlust. Saaremaa Spordikooli U18 noormeeste võistkond saavutas nendel võistlustel hõbemedali, mis on märkimisväärne tulemus Saaremaa noorpallurite ja ka nende uue treeneri jaoks (Cristin Lepp alustas Spordikooli poiste treenimisega 2019. aasta sügisest – toim). Saaremaa meeskonna parimaks mängijaks valiti sellel turniiril 181cm pikkune 16-aastane temporündaja Gerdo Pool.

Gerdo on väga mitmekülgne mängija, kes U18 meeskonnas mängib temporündajana, U20 võistkonnas nurgaründajana ning Saaremaa I-liiga meeskonnas kas libero või nurgamängijana. Ta õpib Kuressaare Gümnaasiumi 10. klassis neljadele-viitele, lisaks tegeleb võrkpalli kõrvalt paljude muude hobidega. Tutvustame teile meie tulevikutähte läbi alloleva intervjuu.

Äsja valiti sind EVF KV Saaremaa meeskonna parimaks mängijaks. Mida see hõbemedal sulle ja võistkonnale tähendab?

Tunne on väga hea, kuna see on kõige parem tulemus, mille oma võistkonnaga saavutanud oleme. Olen kogu meeskonna üle uhke! Eks natukene jääb kripeldama ka, et kuldmedalit ei tulnud, sest tegelikult oli ju esimene koht käegakatsutav… aga ju see jääb järgmiseks korraks.

Kui kaua oled juba võrkpalli mänginud ja kuidas leidsid tee selleni?

Võrkpalliga hakkasin tegelema kuuendas klassis, kui läksin koos klassivendadega võrkpalli trenni KG-s (Gabriel Sepa käe alla – toim). Aasta hiljem oli juba huvi suurem ja siis läksin üle Saaremaa SK võrkpalli trenni, kus treeneriks oli tol hetkel Asko Esna.

Miks sa seda pallimängu mängid üldse? Miks see sind kõidab?

Mulle meeldivad tegelikult ka teised pallimängud väga, kuid võrkpalliga tegelen kõige tihedamini. Võrkpalli juures meeldib kõige rohkem just võistkonnatöö ning et kõigi panus mängus on võrdselt oluline.

Mis on võrkpalli-alaselt meeldejäävaim sündmus või võistlus?

Kõige meeldejäävam on minu jaoks olnud Soomes toimuv Power Cup (maailma suurim noortele mõeldud võrkpalliturniir, kus Saaremaa U16 poiste võistkond saavutas 2018. aastal 24 võistkonna hulgas 5. koha – toim), kuna tegemist on ainukese korraga, kui saime võistelda Eestist väljas.

Mida on sulle õpetanud sinu erinevad treenerid?

Julgen arvata, et Asko (Esna, Saaremaa SK poiste endine treener – toim) on õpetanud mulle kõige rohkem, kuna tema oli treeneriks, kui ma veel midagi võrkpallist ei jaganud ehk siis oli palju, mida omandada ja õppida. Cristini (Lepp, Saaremaa SK poiste praegune treener – toim) kui ka Railiga (Sepp, Saaremaa I-liiga meeskonna treener – toim) oleme keskendunud eriti palju just kaitsemängule ja minu arvates on sellest väga palju kasu olnud.

Kuuldavasti on sul peale võrkpalli teisigi hobisid. Millega sa veel tegeled?

Peale võrkpalli tegelen ma ka väga tihedalt korvpalliga ja robootikaga ning laulan ka segakooris.

Kuidas jõuad ühildada võrkpalli, muud hobid ja lisaks veel gümnaasiumi õpingud?

Ajagraafik on enamasti väga tihe, aga jõuan alati vajalikud asjad tehtud.

Milline on sinu perekonna toetus?

Perekond toetab mind palju. Nad käivad tihti meie võistkonnale kaasa elamas, kui võistlused Saaremaal toimuvad.

Mis on sinu eesmärgid lähemas ja kaugemas tulevikus? On mõni eesmärkidest seotud ka võrkpalliga?

Pole endale mingeid kindlaid eesmärke seadnud, kuid soovin kindlasti, et võrkpall oleks mu elus ka tulevikus.

Kuhu tahaksid võrkpallurina jõuda tulevikus (kui üldse on plaan tulevikus selle alaga tegeleda)?

Tahan kindlasti võrkpalliga ka tulevikus tegeleda, aga kui kõrgel tasemel – seda ei oska ma praegu veel öelda.

Mida on sulle andnud Saaremaa I-liiga meeskonnas mängimine?

Kindlasti saan sealt palju kogemust ja tasapisi ka enekindlust juurde. Esialgu mänguaega küll väga palju ei saa, kuid lähen igal võimalusel mängudele kaasa.

On sul võrkpalluritest eeskujusid või teisi sportlasi, keda millegipärast imetled/austad?

Otsene eeskuju mul puudub, aga minu arvates on Saaremaa parim võrkpallur Robin Alba 🙂

 

Cristin Lepp, Saaremaa SK poiste treener:

Gerdo on nii võrkpalluri kui lihtsalt inimesena väga sihikindel ja kohusetundlik. Tal on palju erinevaid hobisid ja ta suudab kõikide nendega tegeleda pühendumuse ning hingestatusega. Kaasmängijatega on tal super klapp, suhtudes kõikidesse võrdselt hästi ja kaasates koheselt ka uued treeningkaaslased kampa. Ma siiralt usun, et ta jõuab võrkpallurina kaugele, sest kõik eeldused on tal selleks olemas.

 

Raili Sepp, Saaremaa I-liiga meeskonna treener:

Olen Gerdoga kokku puutunud vaid nüüd poole aasta jooksul, mil olen Saaremaa I-liiga meeskonna treener olnud, kuid sellest vähesest on piisanud, et mõista, kui töökas ning mitmekülgne võrkpallur ta on – meil I-liigas mängib ta vastavalt vajadusele kas liberot või siis nurgaründaja positisoonil. Gerdo on ülimalt kohusetundlik ning püüdlik absoluutselt igas elemendis. Hetkel jääb tal meeste vahel veel enesekindlusest puudu, kuid see on tema vanust arvesse võttes täiesti mõistetav. Gerdo geneetiline alusplatvorm on meeletult hea (vaadates kasvõi tema hüppevõimet!), seega voolitavat materjali on temas küllaga.

 

Tanel Raamat, Saaremaa SK U18 ja U20 võistkonna liige:

Gerdo on selline vöistkonnakaaslane, kes muidu üldjoontes on vaikne, kuid ta annab endast kogu aeg 100%. Ta on pühendunud meeskonna-mängija, sest kui kellelgi mingi moment välja ei tule, tuleb ta ja aitab. Vajadusel on ta valmis ka kogu mängu enda peale võtma. Gerdoga on platsil lihtne läbi saada, sest tal on kogu aeg hea tuju ja isegi siis, kui meeskonnal tervikuna ei lähe kõige paremini.

 

Gerdo viimaste aastate parimad võistlustulemused:

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust