MENÜÜ

Saaremaa paneb välja nii esiliiga nais- kui meeskonna

26/09/2021

Hea meel on teatada, et sel võrkpallihooajal saab kaasa elada nii Saaremaa I-liiga naiskonnale kui meeskonnale, sest mõlemad võistkonnad pallivad tänavu just selles liigas.

Kuigi Saaremaa mehed on esiliigas mänginud 5 järjestikust aastat, siis teatavasti koroona tõttu jäid kaks viimast hooaeg poolikuks. Naised seevastu mängisid esiliigas viimati 2017/2018 hooajal. Mäletatavasti palliti 2018/2019 hoopiski Meistriliigas (kus saavutati III koht), 2019/2020 tehti vaheaasta ning möödunud hooajal pandi end proovile Rahvaliigas, mis samuti jäi koroona tõttu poolikuks. Loodetavasti sellel hooajal mingeid tõrkeid ei tule ning mõlemad võistkonnad saavad oma võistlused võidukalt lõpuni mängida ja lõppkohad auga välja teenida.

 

Esiliiga meeskonnast

Eks igal aastal on toimunud meeskonnas väikesed muudatused, nii ka sel aastal. Meeskonnaga liitusid kaks Saaremaa Spordikooli noormängijat U-18 vanuseklassist – Lauri Sepp (temporündaja) ja Markkus Tamm (nurgaründaja), kes kindlasti saavad vanemate mängijate vahel väärt kogemusi nii treeningsaalis kui võistlustel. Lisaks neile kahele noorele saab Saaremaa esiliiga meeskonnas tänavu näha veel kõikidele võrkpallisõpradele teada-tuntud Helar Jalga (libero), kes tuleb esiliigasse üle meistriliigast; Argo Mesilat (nurgaründaja), kes mitmed varasemad aastad mänginud hoopiski Tallinna Ülikooli esiliiga meeskonnas; ning Erki Välinurme (nurgaründaja), kes seni mänginud Valjala meeskonna ridades Rahvaliigas.

Ülejäänud meeskonnaliikmed peaks varasematest aastatest juba tuttavad olemad. Ainukese sidemängijana mängib sel hooajal Saaremaa Spordikooli õpilane Egert Andrejev, temporündajad on samuti varasematest aastatest tuttavad Ott Levisto, Mart Vahter ning Kaspar Lest. Nurgaründajate osakonnas jätkavad Gerdo Pool, Sander Talistu, Tom Torn ja Karl Tartes ning diagonaalründajate nimistus samuti vanad head tuttavad näod Siim Rantanen ning Armand Tamm. Liberodena on sel hooajal üles antud veel Madis Tisler ning Martin Rosljuk.

Meeskonna esindajana ja treenerina võistlustel jätkab Armand Tamm, kuid iganädalased treeningud viib läbi Cristin Lepp.

Armand Tamme sõnul tuleb üle aastate kõige võimsam hooaeg, sest võistlustules on 13 meeskonda (eelmisel aastal 12): “Eks meil on ikka seatud mingid eesmärgid meeskonnale, aga eelkõige tahaks seda hooaega lihtsalt lõpuni mängida. Konkurents on muidugi suur ja mänge palju, kuid meie mehed on pärast eelnevaid poolikuid hooaegasid näljased ja võistlushimulised. Läheme ikka endast parimat andma!”

Esimesed mängud toimuvad juba eeloleval nädalavahetusel kodusaalis algusega 13:00:

Esiliigas osalevad meeskonnad

 1.  (üldjärjestus 6.)   Tallinna Ülikool
 2. (7.)                           BMF/Rakvere VK
 3. (8.)                           Viljandi Võrkpalliklubi
 4. (9.)                           Eesti Maaülikool
 5. (10.)                         LotusTimber/Neemeco SK
 6. (11.)                          EstNor/Kiili
 7. (12.)                         Danpower/Võru VK
 8. (13.)                         Saaremaa
 9. (14.)                         AB Premium/Rae vald
 10. (15.)                         Audentese SG/NK
 11. (16.)                         Imsport Järvamaa
 12.                                  SK Duo
 13.                                  Põltsamaa VK

 

Võistlussüsteem

I etapp – põhiturniir

Kolmteist võistkonda mängib kohalesõitudega kaks ringi süsteemis – üks mäng kodus, teine võõrsil, kokku 24 mängu, kasutades Bergeri süsteemitabelit. Mängupäevad on laupäev ja pühapäev. Võistkondade omavahelisel kokkuleppel ja sellest eelnevalt vastavalt EVF tegevusjuhendile (p.5.3) taotluse (TK-06) esitades, võib mängupäev olla ka nädala sees.

II etapp – veerandfinaalid 

Veerandfinaale mängivad paarid: 1. v 8.; 2. v 7.; 3. v 6; 4 v 5 Mängitakse kohalesõitudega – kodus-võõrsil põhimõttel kahe võiduni (s.o. 2 või 3 mängu), kusjuures 2. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus. Mängupäevad on: 1. mäng laupäeval, 2. mäng laupäeval ja 3. mäng vajadusel pühapäeval.

III etapp – poolfinaalid + kohamängud 5.-8. ja 9.-13.

I poolfinaal: Pärast I etappi kõrgema asetusega veerandfinaali võitja vs pärast I etappi madalama asetusega veerandfinaali võitja

II poolfinaal: Pärast I etappi järjestuselt teise asetusega veerandfinaali võitja vs pärast I etappi järjestuselt kolmanda asetusega veerandfinaali võitja

Poolfinaalid mängitakse kohalesõitudega – kodus-võõrsil põhimõttel kahe võiduni (s.o. 2 või 3 mängu), kusjuures 2. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus. Mängupäevad on: 1. mäng laupäeval, 2. mäng laupäeval ja 3. mäng vajadusel pühapäeval. ·

Kohamängud 5.-8 välja ei mängita. Lõplik paremusjärjestus selgub I etapi reitingu põhjal.

Kohamängud 9.-13. välja ei mängita. Lõplik paremusjärjestus selgub I etapi reitingu põhjal.

IV etapp – kohamängud 

Kohamängud 3.-4. mängitakse poolfinaalide kaotajate vahel kahe võiduni (s.o. 2 või 3 mängu), kusjuures 2. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus. Mängupäevad on: 1. mäng laupäeval, 2. mäng laupäeval ja 3. mäng vajadusel pühapäeval.

Finaalid mängitakse poolfinaalide võitjate vahel kahe võiduni (s.o. 2 või 3 mängu), kusjuures 2. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus. Mängupäevad on: 1. mäng laupäeval, 2. mäng laupäeval ja 3. mäng vajadusel pühapäeval.

 

 

Esiliiga naiskonnast

Saaremaa esiliiga naiskonna põhituumik on sama, kes mängis eelmisel aastal Rahvaliigat – Cristin Lepp, Eveli Iloste, Kristi Põld (sidemängijad); Raili Sepp, Maarja Helm, Marju Noor, Elsa Putku (temoründajad); Janne Järvalt, Gethe-Maria Roomets, Krislin Heinsoo, Kaia Piipuu (nurgaründajad); Maria Varik (diagonaalründaja); Kaari Liis Pihel (libero).

Uute tulijatena on naiskonnaga liitunud noored Saaremaa Spordikooli tüdrukud Grete Aavik (sidemängija), Annabel Metsalu (nurgaründaja) ja Mariete Järvelaid (diagonaalründaja), lisaks naases koju tagasi kogenud nurgaründaja Gerli Gull, kes eelmisel hooajal mängis Meistriliigas TÜ/Bigbank naiskonnas.

Naiskonnast kirjutas just hiljuti pikema artikli Saaremaa Sport.

Naiskonna esindajana ja treenerina võistlustel on üles antud Kristi Põld, kuid treeningud viib iganädalaselt läbi Cristin Lepp.

Sellel hooajal võtavad Naiste I Liigast osa alljärgnevad võistkonnad ja need reastusid loosi tahtel nii:

 1. Pärnu Spordikool
 2. Kastre vald
 3. Sparta
 4. Viimsi
 5. Peetri VK
 6. Saaremaa
 7. Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK
 8. Gerardo`s Toys/Neemeco

 

Esimene mäng toimub meie naistel 09/10/21 kl.14:00 Sparta naiskonnaga Sparta spordisaalis.

 

Võistlussüsteem

Põhiturniir

Kaheksa võistkonda mängivad kohalesõitudega kaks ringi süsteemis – üks mäng kodus, teine võõrsil. Mängude ajakava koostatakse vastavalt Bergeri süsteemitabelile, kuhu võistkondade asetus loositakse. EVF’il on õigus muuta Bergeri süsteemitabelit mõjuvatel põhjustel.

Veerandfinaalid

Veerandfinaale mängivad paarid: 1. v 8.; 2. v 7.; 3. v 6; 4 v 5

Mängitakse kahe mängu võiduni (vajadusel kuldne geim), kusjuures 1. mäng peetakse tabelis kõrgemal oleva võistkonna kodus.

Veerandfinaalide kaotajad saavad koha vastavalt põhiturniiri asetusele.

Poolfinaalid

Peale veerandfinaale mängivad poolfinaale paarid: 1v8 võitja v 4v5 võitja.; 2v7 võitja v 3v6 võitja.

Mängitakse kahe mängu võiduni (vajadusel kuldne geim), kusjuures 1. mäng peetakse tabelis kõrgemal oleva võistkonna kodus.

Kohamängud

Poolfinaalide võitjad selgitavad Naiste I Liiga võitja kahe võiduni mängitavas seerias (vajadusel kolmas mäng), kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemat paigutust omanud võistkonna kodus.

Poolfinaalide kaotajad mängivad kohtadele 3 – 4 kahe võiduni (vajdusel kolmas mäng), kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust