MENÜÜ

Saaremaa naiskonda naaseb võrkpalliareenile

04/10/2020

Saarlannad on erinevatel aastatel mänginud erinevates liigades, kusjuures vägagi edukalt. Eelmine aasta esindusnaiskonda välja ei pandud, kuna siin Saaremaal kohapeal on nende naisvõrkpallurite arv siiski suhteliselt limiteeritud ning vahepeal tuleb naistel „päris“ elu ka elada. Võistkonna komplekteerimine ei käi lihtsalt nii kergelt, paraku ei tule ka Saaremaa Spordikoolist sellises mahus tüdrukuid alt peale, keda saaks võistkonda kaasata täisväärtuslike mängijatena, sestap on teatud aja tagant sellised pealesunnitud võistluspausid paratamatud. Aga ega saarlased ju jonni ei jäta – sel hooajal on saarlannad tagasi võistlusareenil, alustades taasmängimist Rahvaliiga I tugevusgrupis.

Võistkonna põhituumik peaks võrkpallifännidele juba tuttav olema, kuid siiski on naiskonnas ka paar uut nime, kes loodetavasti suudavad naiskonda ilusasti sulanduda ning anda oma panuse meeskonna ühtsele hingamisele. Nurgaründajatena mängivad võistkonnas Janne Järvalt, Kaia Piipuu ja Karoli Mägi (SK); sidemängijatena Kristi Põld ja Eveli Iloste; temporündajate osakonnas toimetavad Marju Selberg, Elsa Putku ja Maarja Helm; liberona Kaari Liis Pihel (SK); diagonaalmängijatena Maria Varik ja Gethe-Maria Roomets (SK); meeskonna universaalmängijana on nimekirjas Cristin Lepp. Olgugi, et esialgses nimekirjas on 12 naist, siis hooajal jooksul saab juurde lisada veel 4 mängijat. Seega võimalik, et jooksvalt tuleb mõningaid täiendusi ning isegi üllatusi.

Nii nagu I-liiga meeskonnalgi, ka Saaremaa naiskonnal otseselt treenerit ei ole. Kuid teatud suunitlusi ja näpunäiteid jagab Saaremaa Spordikooli tüdrukute treener Ene Kask, kelle treeningutel naised hetkel osalevad. Abitreeneri rollis on naiskonna eestvedaja ja kontaktisik Kristi Põld, kes on naiskonna kõige kogenum mängija. Kogu naiskond on eelseisva hooaja suhtes positiivselt meelestatud, sest treening- ning võistlusnälg on üpriski suur. Paljudele mängijatele on see harukordne võimalus pääseda oma tavapärasest argirutiinist ja tegeleda oma meelishobiga meeldivas ja juba tuttavas seltskonnas. Kuna terve naiskond harjutab ja treenib ühiselt kodusel Saaremaal, olles eelnevalt paljude aastate jooksul tegelikult ühiselt treeninud ja mänginud, on juba praegu tunda ühtekuuluvustunnet ning teineteise mõistmist, mis loodetavasti saabki olema edu võtmeks käesoleval hooajal. Kogu naiskond on ühiselt meelestatud, et selle hooaja eesmärgiks ei saa olla midagi vähemat kui poodiumikoht.

Saarlannad loositi A-alagruppi (kokku 3 alagruppi), kus lisaks Saaremaa naiskonnale mängivad veel VK Tervis, SK Tats ja VK Kramp 3. Kõik võistkonnad mängivad alagrupi põhiturniiril omavahel läbi 2 korda – kodus ja võõrsil. Ajakava täpselt veel paigas ei ole, kuid on teada, et esimesed kaks mängu toimuvad saarlannadel võõrsil (SK Tats on esimene vastane, VK Kramp 3 teine vastane). Kodus saab saarlasi näha mängimas esmakordselt novembrikuu teises pooles.

Alagrupi esimene ja teine koht pääsevad edasi veerandfinaalidesse (mängitakse kahe mängu võiduni) ja rahvaliiga finaalturniir kõikidele tugevusgruppidele toimub 2.-3. aprill 2021. Kääriku Spordikeskuses.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust