MENÜÜ

Saaremaa naiskond naaseb taas meistriliigasse

03/09/2018

Saaremaa naiskond on aastakümneid andnud tooni Eesti erinevates võrkpalliliigades – üle 20 aasta tagasi osaleti meistriliigas, seejärel rahvaliigas, siis liiguti esiliigasse ja nüüd naasetakse taas Eesti meistrivõistluste meistriliigasse.

Käesoleva suve algul oli Saaremaa naiskond olukorras, kus tekkis küsimus, kas naiskonna järjepidev esindamine Eesti võrkpallimaastikul saab veel jätkuda või mitte. Nimelt, mitu naiskonna kohalikku liiget teevad mängimisele väikese pausi ja Saaremaa eest mängima minevaid naisi oleks vaid 5 – suhteliselt nukker olukord. Selleks, et siiski naiskond jääks püsima ja Eesti võrkpalliliigas oleks Saaremaa naiskond esindatud, võeti abiväge mandrilt. Kokku saadi naiskond, kelle hulgas on kogenud meistriliiga mängijaid, heal tasemel esiliiga mängijaid ning parimad Saaremaa Spordikooli kasvandikud. Selline võistkond andis piisava kindlustunde, miks otsustati minna osalema taas meistriliigasse.

Võistkonna eestvedaja Kristi Põld ütles, et Saaremaa naiste võrkpall on eksisteerinud juba aastaid ja järjepidevust peaks ikka hoidma. „Läbi aegade on Saaremaa Spordikoolist sirgunud häid mängijaid, kes nii Eestis, kui ka Eestist väljaspool on Saaremaad hästi esindanud, näiteks Anne Poopuu, Aigi Uljas, Eva Ljubetski, Liisel Nelis ja õed Peidid. Usun, et Saaremaa naiskonna eksisteerimine on aidanud ja aitab kaasa nii mõnegi Spordikooli õpilase arengule ja on hüppelauaks suurde võrkpalli.” Kristi lisas, et naiskonna järjepidev osalemine Eesti erinevatel tiitlivõistlustel hoiab Saaremaa võrkpalli naisi veel selle ala juures. „Varasemalt on naisi ja ka tüdrukuid motiveerinud võrkpalliga tegelema see, et kahe aasta tagant saaks kodusaart esindada saarte mängudel. Nüüd kolmel järjestikustel mängudel saalivõrkpall spordialade nimistusse ei kuulu. Naistele ja tüdrukutele tuli leida uus väljund ning selleks on nüüd osalemine meistriliigas,” selgitas Põld otsuse tagamaid.

Eelmise aasta naiskonnast on uuel hooajal Saaremaal kohalikest jätkamas Janne Järvalt, Andra Vabar, Cristin Lepp ja noored Kätriin Põld ning Maike Kadaja. Aastase pausi järel on jälle valmis platsile jooksma Maria Varik ning oma kogemustega on sellel aastal nimekirjas ka Saaremaale naasnud Kaia Piipuu. Naiskonna juures jätkab ka eelmisel hooajal mängiv treener Raili Sepp, kuid sel hooajal keskendub ta ainult abitreeneri ametile, olles naiskonna treeneriks Saaremaal treenivatele palluritele.

Enne hooaja algust on kõikidel mängijatel emotsioon ja tahe tõusnud mitme pügala võrra. Kaia Piipuu tõdes, et meistriliigasse mängima minek tekitas temas üllatusliku tunde. „Asi tundus huvitav ja uus väljakutse on ju selleks, et neid ikka vastu võtta,” rääkis Piipuu.
Järvalt on natuke kõhkleval seisukohal, sest treeningud hakkavad toimuma paralleelselt nii Tallinnas, kui ka Kuressaares. „Kuidas saame ühtse hingamise ja võistkonnavaimu, sellest oleneb kindlasti palju,” analüüsis Janne. Cristin Lepp oli aga positiivselt üllatunud, et võistkond sellel aastal meistriliigasse mängima suundub. „See tekitaks minus väga palju häid emotsioone ja kuna enne ei ole ma nii kõrgel tasemel mänginud, siis tundub asi väga põnev,” rääkis Lepp õhinal. Andra Vabar on veendunud, et naiskond on konkurentsivõimeline ning pakub ohtralt kõneainet nii Saaremaal kui mandril. Naiskonna treener Raili Sepal on augustikuu keskpaigast saati käed ja jalad juba tööd täis. „Saarlastel on väga vahva endiste Siina Sillarti õpilaste punt, keda toetavad Ene Kase kasvandikud ja oma tuge pakuvad ka Toivo Lepa neiud – see kooslus on hakanud ühtsena toimima. Ennekõike ootan algavast hooajast seda, et mängijad saaksid rohkesti kogemusi, eneseusalduse suurenemist ja oma võimete realiseerimist,” tõi Raili välja, mida oma mängijatelt ootama hakkab. Noormängija Maike Kadaja on aga väga ootaval seisukohal, sest see on tohutu suur võimalus veelgi rohkem areneda ja see paneb kindlasti rohkem ka pingutama. Kätriin Põllu sõnul on igati õige aeg meistriliigasse mängima suunduda. „See motiveerib veelgi rohkem naisi võrkpalli juures olema ja pingutama, sest mängitakse ju oma kodusaare eest,” võttis Kätriin meistriliigasse siirdumise kokku.

Treeneri sõnul on tulemusi keeruline ennustada, sest teiste võistkondade komplekteeritust veel ei tea. „Oma mängijad proovin saata igale mängule selle teadmisega, et peale mängu saaksime sirge seljaga väljakult lahkuda ja enam paremini ei saanud. Usun, et sellel hooajal saab meie tugevuseks olema entusiam ja tahe mängida maksimaalse pingutusega. Miinuseks aga see, et me ei saa terve võistkonnaga igapäevaselt treeninguid üheskoos teha.”

Tõenäoliselt saabki Saaremaa naiskonna jaoks põhiküsimuseks see, kuidas võistkond ühiselt hingama panna. Samas tänapäeva interaktiivses ja tehnoloogiliselt arenenud maailmas ei ole mitte midagi võimatut, ning väljakutsed on edasiviiv jõud ja takistused ületamiseks.

Lähiajal toome teieni ülevaate, kes Saaremaa naiskonnas kaasa lööma hakkavad mandril pallivatest mängijatest ja kes on naiskonna peatreener.

 

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust