MENÜÜ

Saaremaa naiskond läheb tuleval nädalal püüdma EMV poolfinaalkohta

15/03/2019

Võib vast väita, et naiste EMV põhiturniir lõppes Saaremaa naiskonna jaoks edukalt, sest TÜ/Bigbank järel saadi põhiturniiril 2. koht. Ent kuna juhendi kohaselt paigutatakse Balti liigas osalevad Eesti võistkonnad (TÜ/Bigbank ja TalTech/Tradehouse) Balti liiga põhiturniiri lõpptulemuste alusel kohtadele 1-2, siis Saaremaa naiskonnal tuleb veerandfinaalidele vastu minna kolmandalt positsioonilt. Veerandfinaalis on saarlaste vastaseks Audentese SH/NK, keda põhiturniiril võideti 3:0 ja 3:1.

Naiskonna kapteni Kaisa Õunpuu sõnul sujus EMV põhiturniir tõusude ja mõõnadega, mis on iseenesest täiesti mõistetav, arvestades seda, et pool naiskonda treenib Tallinnas ja teine pool Saaremaal. Lisaks on Balti liigat mitte mängivate võistkondade mängugraafik niivõrd hõre, sest mängud toimuvad kuu-ajaliste pauside tagant. Selline hajutatud võistlusgraafik ei mõju naiskonna kokkumängule ega stabiilsusele ülemäära hästi, ent üksteise toetamine ja teineteise mõistmine on platsil üks olulisemaid faktoreid.

Aga kapten teab, mil moel motiveerida võistkonda mängima ühtse naiskonnana – tuleb läheneda individuaalselt, sest nüüdseks on juba teada, kellele piitsa ja kellele präänikut tarvis!

Mida oodata järgmisel nädalal toimuvatest veerandfinaalmängudest, kus vastaseks on Audentese SK/NK?

Kaisa räägib avatud kaartidega: „Veerandfinaali eesmärk on kindlasti edasipääs poolfinaali. Kuna hooaja lõpp on lähedal, võiks nüüd iga mänguga võistkondlik mäng paremaks minna. Samuti tõsta kvaliteeti igas elemendis – vastuvõtt, serv ja blokk.” Kui uurida Saaremaa naiskonna eesmärkide kohta tänavuse hooaja EMV-l, siis Õunpuu kinnitab juba varem öeldut: „Nagu hooaja eelsel naiskondade tutvustusel sai öeldud, et kindlasti on eesmärk jõuda finaali. Samas ei saa see olema lihtne, kuna kui jõuame poolfinaali, tuleb meie vastaseks TalTech/Tradehouse, kes on viimaste Balti Liiga mängudega näidanud väga südikat esitust ja et nad suudavad ka keerulistest seisudest võita. Eelkõige motiveerib see, et ühe finaali ukse sulges Tartu/Bigbank meie ees, seega oleks hea võtta neilt finaalis revanš.“

 

EMV veerandfinaalmängud Saaremaa vs Audentese SK/NK:

Mõlemad mängud toimuvad Audentese SH-s.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust