MENÜÜ

Persoonilugu: Saaremaa I-liiga meeskonna uus treener, kes?

16/08/2019

Saaremaa võrkpallis on eeloleval hooajal oodata mitmeid muudatusi. Mõningad on avalikkusele juba teada – lahkus Spordikooli poiste võrkpallitreener Asko Esna, kelle asemel hakkab poiste vägesid juhatama Cristin Lepp; mängijate komplekteerimisraskuste tõttu ei osale Saaremaa naiskond ei Meistri- ega Esiliigas. Mida laiem publik aga ei tea, on see, et Saaremaa Esiliiga meeskonna treeneriks hakkab naiskonna endine treener Raili Sepp!

SVL teadmiste kohaselt on see esmakordne juhus Eestis, et mehi hakkab treenima naisterahvas?!

Railit ilmselt teatakse ja tuntakse kindlasti väga tugeva ning professionaalse tempomängijana. Võrkpalli pisikuga nakatus ta juba 1989. aastal, mil alustas treenimist Sinaida Sillarti võrkpallitreeningutel. Oma mängijakarjääri jooksul on Raili kuulunud mitmetesse erinevatesse naiste võistkondadesse (viimased 8a Saaremaa naiskonna liige), võitnud auhinnalisi kohti erinevates liigades (nt Tartu Ülikooli koosseisus ML III koht) ja muid turniire (sel suvel näiteks Hiiumaa 62. võrkpalliturniiri).

Kuid Raili treenerikogemused ei ole mitte-teps vähem kõnekad! Treenerina on Sepp väiksemate vahepausidena töötanud juba pea 20 aastat: „Treeneri tööd on ette tulnud hooti alates 2001 sügisest, kui alustasin väikeste tütarlastega Tartus, 2005. aastal kolisin Pärnusse ja sealgi sai treeneriametit harjutatud väikeste tüdrukutega ning kooli juures tegutseva segagrupiga, kuhu kuulusid 7-9. klassi õpilased. Kui 2010. aastal kodusaarele naasin, keskendusin esialgu küll oma füsioterapeudi ametile, aga mingil hetkel usaldati mulle Saaremaa naiste treenerikoht. Mängiva treenerina sai mitu aastat toimetatud ja rahvaliigast jõutud siis eelmisel aastal abitreenerina üle pikkade aastate Eesti Meistrivõistlustel kolmandale kohale.“

Sellest hooajast keskendub Raili naiste treenimise asemel hoopis meestele, ent treener on eelseisva hooaja suhtes optimistlik: „Meestega kohtusin alles teisipäeval (13/08 toim.) esimest korda, aga nad on väga tublid ning tundub, et sisemine tahe hooaja jooksul hästi esineda ja mängida, on tugev.“ Raili nendib, et siiski on meeste ja naiste treenimine kindlasti erinev, kuid jätab oma salarelvad, -nõksud ja -teadmised enda teada.

Uurides värskelt meeste treenerilt Saaremaa esiliiga meeskonna eesmärkide kohta, siis selle peale kostab Sepp: „Eesmärgid avalikustasid meie kaks võistkonnaliiget ühele teisele portaalile ning ajakirjanikule :)“

Jõudu ja jaksu meestega toimetamisel, Raili, ja pea meeles Vladimir Grbici lauset: „Ära sea endale kunagi piire!“

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust