MENÜÜ

Persoonilugu: Saagem tuttavaks – Saaremaa Spordikooli poiste uus treener, Cristin Lepp!

02/08/2019

Saaremaa Võrkpalli Liit on algusaja aastatest saati teinud tihedat koostööd Saaremaa Spordikooliga, sest meie üheks ühiseks eesmärgiks on pakkuda noortele võimalusi käia ja harrastada võrkpalli, ala populariseerida ning julgustada neid jätkama võrkpalli mängimisega ka hilisemas eas. Ja kui Saaremaa Spordikoolis asub tööle meie klubi ja esindusnaiskonna liige ning treener, siis seda fakti ei saa niisama jätta, vaid nõuab lähemalt lahkamist.

Algaval hooajal alustabki Saaremaa Spordikoolis poiste treenerina tööle Cristin Lepp (23a). Saaremaa võrkpalluritele ei ole Cristin (omadele Crissu) üldsegi võõras nägu ja nimi, sest peale selle, et ta ise tegev-võrkpallur on, siis viimastel aastatel on Cristin tegelikult juba töötanud aktiivselt ka treenerina.

Kui 2016. aastal otsustas SVL avada treeninggrupid Salme ning Aste Põhikoolis seal õppivatele noortele, tehti just Cristinile ettepanek hakata nende treeningute läbiviijaks ning ta on seda tööd teinud täie pühendumuse ja entusiasmiga 2x nädalas 3 aastat järjest! 2016/2017 ning 2017/2018 õppeaastal oli Lepp Saaremaa Spordikoolis võrkpallitreener tüdrukutele vanuses U10, U12, U14 ja U16. Muide, spordikoolis töötades asendas ta vajadusel ka poiste treenerit nii treeningutel kui võistlustel. Lisaks treenis Cristin paar hooaega ka algajate naiste gruppi Kuressaares, mis kandis tiiminime Ultra, ja möödunud hooajal viis Cristin läbi võrkpallitreeninguid Kuressaare Ametikoolis õppivatele võrkpalliharrastajatele.

Aja jooksul kõik need läbi viidud treeningud on Cristini tõuganud selleni, et käesoleva aasta märtsikuus omandas ta Abitreeneri III taseme kutsetunnistuse. Ning see pole veel kõik! Sellest sügisest alustab ta bakalaureusekraadi õpinguid Tallinna Ülikoolis kehakultuuri erialal.

Saaremaa Spordikooli poiste treenerina hakkab Cristin tööle 6 erineva vanusegrupiga: kõige nooremad U10, kellele järgnevad U12 ja U14 ning siis vanemad grupid U16, U18 ja U20.

Lepa enda sõnul saab see treeneri töö korralik väljakutse olema, kuna varasemalt pole tal niipalju kokkupuuteid just nii erinevas vanuses poiste treenimise osas olnud, ent ta ootab uut hooaega suure huviga: „Eks ma maakonna koolides olen ikka eri vanuses lastega kokku puutunud, aga seal olid poisid ja tüdrukud segamini. Nüüdseks olen aga juba selle mõttega harjunud, et alustan sügisest vaid poiste treenerina. Ootan juba augustikuu laagrit, kus saaksin oma oskusi ning teadmisi praktiseerima hakata!“

Cristin ise leiab, et tema suurimateks tugevusteks nii treeneri kui ka sportlasena on kaitsemäng, rünnak ja palling. „Nendes elementides tunnen end tugevana ja olen kindel, et suudan oma teadmised ning oskused ka lastele edasi anda.“ Mõnevõrra vähem kindlamana tunneb Lepp end blokis ning sidemängija positsioonil, sestap nõuavad nende elementidega harjutused tema treeningutel suuremat tähelepanu, sest Cristini suureks sooviks on lisaks õpilaste arendamisele ka ise areneda nii inimese, treeneri kui võrkpallurina.

Päris suur osa Cristini oskustest ja teadmistest on tulnud kindlasti ka läbi iseenda mängupraktika, sest ta on mänginud võrkpalli juba 17 aastat, alustades võrkpalli treeningutega 6-aastaselt.
Koolitüdrukuna kuulus ta Leisi Keskkooli ning Saaremaa Spordikooli tüdrukute võistkonda ning hiljem juba Saaremaa esindusnaiskonda, kellega on mängitud nii Rahva-, Esi- kui ka Meistriliigat (2018/2019a saavutas Saaremaa naiskond Eesti naiste MV-l III koha). Peale saalivõrkpalli mängib Cristin väga oskuslikult ka rannavollet, sest näiteks võitis ta naiste individuaalarvestuses I koha Coolbet Suvevolle Kuressaares peetud etappide arvestuses ning Saaremaa rannavolle 2019. a meistrikatel saavutas ta koos Krista Kotselaineniga III koha.

Tuleviku ja eesmärkide osas on Cristinil siht silme ees: „Tahaksin, et minu treenitavad poisid omandaksid võrkpallialased teadmised ja oskused ning enesekindluse, mis võimaldaks neil näidata ilusat võrkpallimängu erinevatel võistlustel. Mul on kindel soov omandada kindlasti kõrgharidus, mängida ja nautida võrkpallimängu ka ise niipalju kui töö ning kool võimaldavad ja saavutada järjest kõrgema kategooria treeneripabereid.“ Heameel on tõdeda, et Saaremaalt pagemise plaani noorel naisel ei ole, vastupidi: „Peale ülikooli lõpetamist tahaksin alustada tööd kehalise kasvatuse õpetajana kuskil Saaremaa koolis ning selle kõrvalt jätkata kindlasti ka võrkpallitreenerina – kas siis poiste või tüdrukute treenerina, seda näitab juba tulevik!“

 

Cristin, soovime sulle pikka ja edukat treenerikarjääri jätku rohkete meeldejäävate emotsioonide ning mälestustega!

Saaremaa Võrkpalli Liit

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust