MENÜÜ

Saagem tuttavaks, Saaremaa I-liiga meeskond

17/10/2019

Saaremaa meeskond on Eesti I-liigas esindatud olnud 14 hooaega (mitte järjest), mis tähendab, et käesoleval sügisel minnakse vastu Saaremaa 15. hooajale I-liigas! Mõistagi, ei ole nende aastate jooksul koosseis sama olnud, vaid komplekteerimisel lähtuti vastava aasta parimatest mängijatest, kes said ja olid valmis Saaremaad esindama. Aegade jooksul on Saaremaa I-liiga võistkonda kuulunud aga sellised tuntud ning kuulsad persoonid võrkpallimaastikul nagu Are Keel, Raimond Nau, Keith Pupart, Hannes Sepp, Hindrek Pulk, Toomas Jasmin, Mihkel Tanila, Helar Jalg, Denis Losnikov, Cris Karlis Lepp ja Asko Esna (meeskonna nimekirjade ning tulemustega läbi aegade saab tutvuda siin).

2016.aastal naastigi pärast 3 aastat pausi I-liiga võistlusareenile, kui Saaremaa meeskonna juhendamise võttis üle Asko Esna. Möödunud hooajal tüüris Esna Saaremaa meeskonna esimest korda Saaremaa I-liiga ajaloos medalikolmikusse, kui LotusTimber/Neemeco SK meeskonna ees napsati endale pronksmedal.

2019/2020 on Eesti I-liigasse registreerinud 11 meeskonda, mis tähendab 20 mängu põhiturniiril (kõik mängivad kõigiga 2 korda läbi – kodus ja võõrsil). Sel hooajal veab Saaremaa I-liiga meeskonda naine – Raili Sepp. Kui Railist tegime juttu täpselt kaks kuud tagasi (loe siit), siis viimane aeg on tutvustada aga tema treenitavaid, kes sel hooajal astuvad esmakordselt võistlustulle eeloleval nädalavahetusel.

Saaremaa meeskonna tuumik on suuresti sama, kes möödunud hooajal. Lisandunud on vaid andekad noorpallurid Spordikoolist (Gerdo Pool – nurgaründaja, Mart Vahter – temporündaja, ja Kaspar Lest – diagonaalründaja) ning aastase pausi järel ka Tom Torn (muide, Tom tegi oma debüüdi Saaremaa I-liiga meeskonna eest 2007/2008 hooajal, mis teeb temast Saaremaa meeskonna kõige staažikama liikme ja tüüp on alles 30!). Diagonaalründaja koha peal jätkavad Siim Olavi Rantanen ning Armand Tamm; sidemängija positsiooni jagavad Mart Tiitsaar ning Egert Andrejev (ka Spordikooli poiss, aga kuulus meeskonda juba möödunud hooajal); temporündajate osakonnas mängivad Martin Meerits, Karl Tartes, Taavi Prei ning Hardi Aun; ja nurgamängijatena konkureerivad omavahel Robin Alba, Sander Talistu, Madis Tisler ning Tom Torn. Oluline on ära märkida, et farmklubi lepingu alusel kuuluvad nii Taavi Prei kui Robin Alba ka Saaremaa VK ridadesse ja Saaremaa VK mängijad Helar Jalg, Alari Saar, Mart Toom, Markus Uuskari ning Johan Vahter Saaremaa I-liiga meeskonda. Kuigi see on suhteliselt vähetõenäoline, et me neid ML vendasid I-liigas platsile jooksmas näeme, siis juriidiliselt oleks see I-liiga põhiturniiril lubatud.

Kui mehed on platsil peaaegu samad, kes möödunud aastal, siis tänu treeneri vahetusele on meeste endi sõnul treeningutesse tulnud uus hingamine. Kui uurida treeneri käest, millele ta treeningutele enim tähelepanu pöörab, siis Raili kostis järgmist: „Teeme hetkel palju tööd oma keha raskuse tunnetusega ja koordineerimisega.“ Noor sidemängija Egert Andrejev kiidab muutused treeningutel heaks: „Esiliiga trennid on Raili käpa all veidi rohkem organiseeritumad, mis on väga hea. Samuti meeldib see, et rohkem on rõhku pandud igasugustele pisi-detailidele nagu näiteks servi ajal müür jne.“ Tasub mainida, et Prei ning Alba, kes pidevalt meistriliiga meeskonna juures treenivad ning ülevaadet mõlema liiga treeningutest omavad, kinnitavad, et treeningud kahe erineva liiga meeskonnas oluliselt ei erinegi – see juba näitab midagi!

Lisaks positiivsetele muutustele treeningute osas, on ka noormängijate lisandumine „meeste“ sekka kogu meeskonnale hästi mõjunud, sest noorematel on tõeline tõestamise ning enesekehtestamise vajadus, mis sunnib vanemaid ja kogenumaid mängijaid pingutama hoopis teistmoodi. Möödunud hooaegade meeskonna ühe parima punktitooja Siim Rantaneni sõnul on meeskonnaga lisandunud Spordikooli poisid väga motiveeritud ning andekad, kellest nii mõnigi hakkab “vanade olijate” jalgealust kuumaks kütma. Õnneks kinnitavad nii mängijad kui ka treener, et treeningute atmosfäär on super, üleüldine omavaheline läbisaamine väga hea ja üksteist toetav ning mingit vaenu või pahatahtlikku ärategemist ei ole. Treener kiidab ka meeste suhtumise tõsisust treeningutesse, kuna kõik, kes vähegi saavad on alati kohal ja info liigub, kui keegi mingil põhjusel treeningutel osaleda ei saa.

Eeloleval nädalavahetusel saab Saaremaa meeskond ja ka uus treener end proovile panna, sest toimuvad esimesed I-liiga kohtumised kodusaarel. Laupäeval, 19/10/2019 minnakse vastamisi Audentese SG/NK ja pühapäeval, 20/10/2019 Tallinna spordikooli meeskonnaga. Treener Raili Sepp on eelseisvate mängude pärast üpriski elevil: „Kahjuks ei ole ma varasematel aastatel I-liiga meeste mänge vaatama väga jõudnud, seega põnevust minu jaoks jagub! Katsetamist arvatavasti tuleb, kes ja kuidas mängu sisse elab. Ja kuigi põhikomponendid on treeningutel läbi arutatud, siis võistlussituatsioonis võib vajadus tulla muudatusi sisse viia.“ Treeneri sõnul on meeskonnas märgata kindlaid ankruid, aga samas on pink pikk ning ühtlase mängutasemega mängijaid on rohkem kui 6, mis tähendab, et valikut jagub, kes millal platsile saata. Meeskonna diagnoaalründaja Siim Rantanen on samuti positiivselt meelestatud: „Loodetavasti leiame platsil kohe esimesest punktist ühise hingamise, sest sooviks ikka need esimesed kaks mängu ära võita, aga lihtne ei saa see kindlasti olemas.“

Oma panuse mängude õnnestumisesse peavad andma eranditult kõik meeskonna liikmed. Kuigi hooaeg on alles algamas ja meeskonna vorm lihvimisel, siis tahaks loota, et Saaremaa meeskond näitab juba esimestel kohtumistel ilusat võrkpalli.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust