MENÜÜ

Persoonilugu: Saagem tuttavaks, Kätriin Põld!

13/01/2020

On aeg teha lähemat tutvust Saaremaalt sirgunud andeka noorvõrkpalluriga, kes on võrkpalliga seotud olnud beebieast peale, sõna otseses mõttes. Tänaseks on Kätriinist (omadele Kätu) sirgunud 17-aastane ja 186-cm pikkune tütarlaps, kes igapäevaselt elab ja õpib Audentese Spordigümnaasiumis Tallinnas, mängides temporündaja/keskblokeerijana paralleelselt mitmes erinevas võistkonnas: Audentes SG/Noortekoondisega Eesti MV ja Balti Liigat ja Saaremaa Spordikooli võistkonnaga Eesti tiitlivõistlusi. Varasematel aastatel kuulus siia nimekirja ka Saaremaa esindusnaiskond, kes veel 2a tagasi mängis Eesti I-liigas ning eelmine aasta Eesti Meistriliigas.

Kätu võrkpalluri-teekonnast saab aimu allolevast intervjuust.

Kätriin (sünd. 03.07.2002), kuidas sa jõudsid üldse võrkpallini ja miks sa seda pallimängu mängid?

Minu ema (Kristi Põld, Saaremaa naiste võrkpalli pikaajaline eestvedaja. SVL) mängib võrkpalli. Käisin väiksena alati ema treeningutel kaasas (sülelapsena ka võistlustel! SVL). Seal nähtu ja kogetu andis mulle tõuke selle alaga tegelema hakata. Trennis hakkasin käima teises klassis ehk siis 8-aaastaselt ja kuigi eeskuju oli võrkpallurist ema näol olemas, oli see siiski ka minu enda soov.

Võrkpall on võluv spordiala, millel on mitmeid erinevaid põnevaid tahke, kuid üks põhjus, miks ma seda mängin, on kindlasti mängust saadavad emotsioonid….

          

Vasakul: Saaremaa Rahvaliiga naiskond aastal 2002 (Kätriin istub kärus)    Paremal: Saaremaa I-liiga naiskond aastal 2018, Kätriin oma emaga

Millal otsustasid minna Audentessesse õppima ja pühenduda rohkem võrkpallile?

Tõsisemalt hakkasin tegelema võrkpalliga 7. klassis. Samal aastal kutsus treener Peeter Vahtra mind oma oskusi näitama Audentese treeningutele. Mulle anti võimalus sinna õppima ja treenima minna kohe, kuid otsustasin siiski põhikooli lõpetada Kuressaares ja seejärel jätkata Audenteses.

Millest oled pidanud loobuma võrkpalli tõttu?  

7. klassis, kui otsustasin rohkem rõhku panna võrkpallitreeningutele, pidin loobuma muusikakoolist. Lisaks on ikka aeg-ajalt tekkinud momente, kus trenni või võistluse pärast on jäänud mingitel üritustel või koosolemistel käimata.

Räägi meile oma treeneritest.

Siiani on mul olnud 2 põhitreenerit: Ene Kask on õpetanud mulle võrkpalli A, B, C ning praegune treener Peeter Vahtra jätkab ülejäänu tähestikuga. Lisaks olen tänulik, et sain sel suvel osa võtta Eesti rahvuskoondise laagrist, kus peatreeneriks oli Andrei Ojamets.

Mis on võrkpalli mängu juures kõige raskem sinu jaoks?

Sidemängijaga ühise keele leidmine ja mängu lugemine.

 

Eesti U17 noortekoondis Balti matšil 2019. aastal, kust naasti I kohaga

Kuidas on lood vigastustega?

2x olen vigastanud hüppeliigest ja eelmine hooaeg pidin pool aastat mängimisest eemal olema põlvevigastuse pärast.

On sul võrkpallis eeskujusid või iidoleid?

Iidoleid otseselt ei ole. Olen alati huviga jälginud ja fännanud Saaremaa naiskonda ja teisi saarlastest võrkpallureid, kes mängivad siin kohalikus meistriliigas kui ka piiri taga. Kusjuures, oma senise karjääri jooksul peangi oma kodukoha võistkonda ehk siis Saaremaa naiskonda kõige südamelähedasemaks.

Saaremaa naiskond Eesti ML-s 2018/2019 hooajal

Mida võiks tuua sulle võrkpalli-tulevik? Kuhu tahaksid välja jõuda?

Tuleb minna samm-sammult edasi. Eks aeg näitab, kuhu välja jõuan.

 

 

Ene Kask, Kätriini esimene treener:

Kätriiniga on algusest peale olnud hea koos töötada, kuna ta tuli trenni võrkpalliga läbi ja lõhki seotud perekonnast. See on väga oluline, kui on kodu, kus toetatakse last igakülgselt. Igasuguse edu aluseks on tahe ja reaalselt seatud eesmärgid. Kätriinil on need mõlemad omadused olemas. Kätriin on alati olnud koostööaldis, on motiveeritud tulemuste nimel pingutama ja vaeva nägema.

Võistkonnas on ta alati hea kaaslane, kes on sõbralik, positiivne, toetav. Noorematel on temalt palju õppida ja eeskujuks võtta. Usun ja loodan, et Kätriinil on ees tegusad ja saavutusterohked võrkpalliaastad.

 

Peeter Vahter, Kätriini praegune treener:

Noortekoondises on Kätriin minu käe all mänginud juba aastast 2016 ja juba siis oli näha, et selles tüdrukus on sisu. Sellest ajast alates, kui ta Audentesesse õppima tuli, on ta võrkpallis teinud suure arenguhüppe, mida on kõrvalt uhke vaadata. Kätriinile sobib võistkondlik spordiala suurepäraselt, sest ta on inimesena nii tasakaalukas, rahulik, arvestav ja toetav. Kätriin on tohutult suure töövõimega tütarlaps, kes on endale seadnud ambitsioonikad eesmärgid ning reaalselt töötab nende kallal niivõrd pühendunult, et pole kahtlustki, et ta kõik püstitatud sihid saavutab. Tal on absoluutselt kõik eeldused olemas, et võrkpallurina kaugele jõuda. Muide, Kätriin on ühe pikema käeulatuega naisvõrkpallureid Eestis – 2.50m (jalad maas, maast mõõdetuna)!

 

Maike Kadaja, Kätriini võistkonnakaaslane Saaremaa Spordikoolist:

Kätuga on väga hea väljakut jagada. Ta on mängijana pigem rahulik, analüüsiv ja rõõmsameelne. Rasketel hetkedel keskendub mängule tõsisemalt. Kui kellelgi tekib mängu jooksul endas kahtlusmomente, on Kätu toeks olemas ja motiveerib suurema mängukogemusega mängijana kõiki pingutama. Enne mänge temaga naljaviskamine annab alati mänguks hea emotsiooni, mille ülalpidamisel on tal väga suur roll.

 

 

Kätriini viimaste aastate parimad võistlustulemused:

 

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust