MENÜÜ

Persoonilugu: Saaremaalt sirguv võrkpalli tulevikutäht, Kaari Liis Pihel

23/03/2020

Seekordses persooniloos teeme juttu andeka Saaremaa noorvõrkpalluriga – Kaari Liis Pihel. Kaari Liis on 14-aastane (29. juuli saab 15) tütarlaps, kes on sündinud ja kasvanud Kuressaares, õpib Kuressaare Vanalinna kooli 8. klassis ning on kogu hingega pühendunud end võrkpallile. Vaatamata oma noorele eale on ta jõudnud mängida paljudes erinevates võistkondades erinevatel positsioonidel – Saaremaa SK tütarlaste võistkonna kooseseisus A-, B- ja C-vanusegrupis Eesti tiitlivõistlustel (A-klassis libero või sidemängija; B- ja C-klassis nurgaründaja); möödunud hooajal Saaremaa SK nime all Eesti Rahvaliiga naiste I tugevusgrupis (libero); Saaremaa naiskonna koosseisus Eestimaa Suvemängudel 2019. a suvel (libero); lisaks on osa võtnud rannavollevõistlustelt nii Saaremaa kohalikel kui Eesti tasandil korraldatavatest võistlustest oma vanuseklassis. Tegu on väga sihikindla ja visa tüdrukuga, kelle tulevik tõotab tulla võrkpallis vägagi helge. Alljärgnevas intervjuus rääkisime Kaariga võrkpallist natuke lähemalt.

Millal alustasid võrkpallitreeningutega?

Võrkpallitreeningutega alustasin viiendas klassis ehk 3 ja pool aastat tagasi. Läksin Saaremaa Spordikooli võrkpallitrenni, kus kaks esimest aastat oli minu treener Cristin Lepp. Nüüd on minu treener juba teist aastat Ene Kask.

 

Miks valisid just võrkpalli oma hobiks?

Võrkpalli juurde jõudsin tänu oma vennale, Raunole, kes tegeleb aastaid võrkpalliga (praegu mängib Rauno Pihel VK Kramp M2 ridades Rahvaliiga I tugevusgrupis – toim.). Tema õpetas mulle esimesed võrkpalliga seotud oskused. Käisime ka perega tihti võrkpallimänge vaatamas. See mäng hakkas mulle väga meeldima, huvi aina suurenes ja otsustasingi minna võrkpallitreeningutele.

 

Kui tihti toimuvad teil treeningud ning kas teed lisaks ise ka veel mingit muud sporti?

Treeningud toimuvad meil neli korda nädalas ja tihti on nädalavahetustel ka võistlused. Seetõttu otsustasingi pühenduda alates 7. klassist ainult võrkpallile. Lõpetasin iluvõimlemisega, millega tegelesin 7 aastat ning aasta varem lõpetasin ka rahvastepallitrennidega, kus olin käinud 5 aastat.

 

Mis sind võrkpalli juures kõige enam paelub?

Võrkpall on võistkonnamäng ja iga mängija panus on väga oluline, et tiimil hästi läheks. Samuti paeluvad mind ka need emotsioonid, mida on võimalik mängides saada.

*Kaari Liis (nr 9) ja Saaremaa U20 tüdrukute võistkond

Mis on need murekohad sinuealisele võrkpallurile siin Saaremaal?

Minu arvates on Saaremaal noortele väga head võimalused võrkpalliga tegelemiseks. Alustajaid on palju, aga kuna treening nõuab järjepidavust, loobuvad paljud liiga kiiresti.

Saaremaal elades on ebameeldiv asi see, et võistlussõidud võivad olla väga pikad. Teinekord tuleb enne ja pärast võistlusi veeta päris mitmeid tunde bussis sõites.

 

Mis on sinu eesmärgid võrkpallialaselt? Kuhu tahaksid välja jõuda?

Eesmärgiks on tegeleda võrkpalliga ka tulevikus. Unistanud olen muidugi ka sellest, et tulevikus võiks minu töö olla võrkpalliga seotud, aga eks aeg näitab.

 

Saalivõrkpall või rannavolle? Kumb sümpatiseerib rohkem ning sooviksid keskenduda tulevikus rohkem?

Saalivõrkpall ja rannavolle on üksteisele väga hea vaheldus. Kui saalivõrkpalli hooaeg lõppeb, algab rannavollehooaeg. Mõlemal mängul on omamoodi meeldivad küljed, aga arvan siiski, et tulevikus tegelen rohkem saalivõrkpalliga.

Kuidas toetavad sinu võrkpallikarjääri sinu perekond?

Minu perekond on alati olnud väga toetav. Kui meil toimuvad Saaremaal võitlused, käivad nad alati saalis kohapeal vaatamas ning nad on väga mõistvad, kui mul trennide või võistluste pärast jääb mingitel pereüritustel käimata.

 

Kui palju jälgid võrkpallivõistlusi Eestis ja väljaspool Eestit?

Eestis toimuvat võrkpalli jälgin päris palju. Saaremaal toimuvatel mängudel üritan ka kohapeal vaatamas käia, koondistemänge vaatan samuti. Väljaspool Eestit toimuvat ma väga ei jälgi, aga üritan ennast aeg-ajalt uudiste kaudu kurssi viia, kuidas võõrsil mängivatel eestlastel läheb.

 

On sul võrkpalluritest eeskujusid Eestis/mujal?

Kuigi maailmas on palju häid võrkpallureid, mul ühtegi eeskuju pole.

*Kaari Liis servi vastuvõtul

 

Ene Kask, Saaremaa SK tüdrukute treener:

Kaari Liisi või Kaarit, nagu me teda tavaliselt kutsume, võib iseloomustada väikese ja väledana. Need on omadused, mis tema juures kohe silma torkavad. Kuid sellel väikesel tüdrukul on suur sisu: sihikindlus, töökus, nutikus, mitmekülgsus, sõbralikkus. Kaari on alles U-16 vanuseklassi tüdruk, aga ta on asendamatu mängija kõikide vanuseklasside võistkondades. Kuigi ta on omale eesmärgiks seadnud saada väga heaks liberoks, siis siiani on tulnud tal asendada väljakul küll sidemängijaid, nurgaründajaid – liberona on ta platsil olnud vähe. Kõikides neis rollides on ta suurepäraselt hakkama saanud!

Kaari on väga kohusetundlik. Niisama ei jäta ta ühtegi trenni vahele. Temast võiksid selles osas eeskuju võtta nii mõnedki tema trennikaaslased. Usun, et oma töökuse ja sihikindlusega jõuab Kaari suurtele võrkpalli väljakutele.

 

Mia Muru, võistkonna kaaslane Saaremaa Spordikoolist:

Kaari on väga hea sober: aitab alati, kui vaja, ja on sinu jaoks olemas nii tavaelus kui platsil. Võistlustel alati utsitab meid kõiki tagant, kui raskustesse satume, lisaks ütleb, et oleksime rahulikud, kuigi vahel ta ise satub pisut hoogu. Platsil on ta enamasti ainult positiivne ja energiline. Võistkonna kapteniks sobib ta ka väga hästi, mis siis, et vahel naljatame, et kõige noorem mängija meie kapten on…

 

Laura Aavik, rannavolle võistluste paariline viimastel aastatel:

Sain Kaariga tuttavakas kunagi Asko (Esna – toim.) korraldatud rannavõrkpalli laagris, kus me saime koheselt headeks sõpradeks. Peale seda saime suvel rannas teinekordki kokku, et mängida vollet ja kuna meil oli meeskondlikult nii hea klapp, siis otsustasime rannavõrkpalli mängima tiimina (Laura elab ja õpib Harjumaal – toim.). Kaari Liis on väga sihikidel ja annab võrkpalli mängides alati endast parima. Tiimikaaslasena teeb ta alati nö musta töö ära, ühtlasi julgustab teisi paremuse poole püüdlema. Inimesena on ta väga rahulik, kuid samas ka seiklushimuline. Võrkpallurina sihikindel, enesekriitiline ja meeletu tahtejõuga, mistõttu ma arvan, et ta saavutab võrkpallis kunagi veel midagi suurt!

*Kaari Liis vasakul, Laura paremal

 

Kaari Liisi viimaste aastate parimad võistlustulemused:

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust