MENÜÜ

Naiskond võitis Tartu Dorpat/TKSK ja kaotas Tallinna Ülikoolile

30/10/2017

Kuressaare naiskond pidas oma Eesti Naiste I Liiga kohtumise laupäeval 28.oktoobril Kuressaare Spordihoones, kus alistati Tartu Dorpat/TKSK 3:0(8;20;22). Pühapäeval aga peeti Eesti Naiste Karikavõistluste veerandfinaali esimene mäng, mis kaotati TLÜ-le 0:3(-22;-17;-20).

Esimene geim Tartu Dorpat/TKSK vastu tuli suuresti tänu heale servile ja mitmekesisele rünnakule Kuressaare naiskonnale, kus vastane oli surutud kaitsesse. Mitmed vahetused teises geimis aga muutsid saarlaste mängupilti ja vastane kosus. Kuressaare naiskonna treener Raili Sepp: „Tahtsin anda kõigile mänguaega aga see lõi meie rütmi sassi ja vastane sai oma mängu ka paremini käima”. Mängu resultatiivsemad olid Janne Järvalt 15 punktiga(+6) ja Maali Kanemägi abistas 9 punktiga(+7).

Tallinna Ülikooliga mängus oli soosik küll TLÜ, aga Kuressaare naiskond midagi lihtsalt ei andnud. Raili Sepa sõnul oli enne mängu põnevus suur, sest nii tugeva vastasega ei ole saarlased enne veel kohtunud. „Mäng kulges ladusalt ja võrdväärselt, oli ilusaid pallivahetusi ja kauneid rünnakuid mõlemalt poolt” rääkis Raili. Treener tunnistas, et vastased suutsid lüüa meid oma tugeva serviga ja jäime vastuvõtul hätta. TLÜ servi vastuvõtt oli 52,1%, aga saarlastel 42,9%. Rünnakuid realiseerisid külalised 37,9%, kus Kuressaare naiskonnal oli vastu panna 29,1% õnnestumine. Saarelaste poolelt olid resultatiivsemad Gerli Gull 8 punktiga(-2) ja Reelika Raap 7 punktiga(+3). Tallinna Ülikooli tulemuslikumad oli Erle Püvi 12 punktiga(+3) ja Kristiina Raap 10 punktiga(+8).

Eesti Naiste I Liigas peab Kuressaare naiskond järgmise kohtumise 4.novembril võõrsil Peeti naiskonnaga, kus pall pannakse mängu kell 15:30 Peetri Koolis võimlas. Eesti Naiste Karikavõistluste korduskohtumine peetakse aga 11.novembril kell 15.00 TLÜ Spordisaalis.