MENÜÜ

Nädalavahetusel teeniti kaks võitu

04/03/2019

Eesti meeste esiliigas mängiti järjekordsed kohtumised põhiturniiril, kus Saaremaa meeskond kirjutas kaks olulist võitu tabelisse.

Laupäeval alistati Audentes SG/NK 3:0 (25:23; 26:24; 25:19), kus mängupilt ei olnud just kõige ilusam, aga siiski piisav, et võit kätte saada. Meeskonna treeneri, Asko Esna sõnul sai enne mängu räägitud, et tuleb keeruline mäng. „Vastane oli ju kohal kõigest kuue mehega ja sellega neil vangerdamiseks ruumi ei jäänud. See kohtumine vajas tahtejõudu ja näitas samuti ka seda, et kuidas suudetakse sellisteks mänguks keskenduda. Selle lati ajasime küll maha, aga niipalju meil ikkagi klassi on, et keskpärase mänguga selline vastane alistada” lõpetas Esna siiski natuke positiivsemas toonis. Audentese vastu oli saarlaste poolelt resultatiivsemad 14 punkti toonud Siim Rantanen ja 10 silmaga Robin Alba. Päev hiljem mängiti 3:2 (20:25; 20:25; 25:23; 25:15; 15:12) skooriga üle TalTech/Kiili. Tegemist oli hoopis teisest puust kohtumisega, kus kaalul oli palju. Saarlased alustasid natuke liiga rahulikult ja ennekõige jättis soovida servi vastuvõtt. Peale kaht kaotatud geimi oli vaja midagi muuta ja seda ka tehti, kus liinid omavahel ära vahetati ja see tõi ka edu. „Hakkasime muidugi ka paremini servi vastu saama ja blokis saime samuti käsi vahele” täpsustas Esna tagamaid, mis neid mängu tagasi tõi. Viies geim on nagu ikka loterii, aga sellel korral näitasid saarlased sisu ja Karl Tartese äss lõpetas selle kohtumise. „Mäng kuulub jällegi võrkpalli klassikasse, kus null-kaks oled kaotusseisus ja siis kolm-kaks võidad. Rahunesime peale kaht geimi maha ja hakkasime siis alles mängima, kui selg vastu seina oli. Au ja kiitus meestele, et näidati sisu ja tahet” tunnustas Esna mängijaid.

Põhiturniiri lõpuni on jäänud veel kaks mängu ja tabeliseis tihe. Saaremaa hoiab 34 punktiga kuuendat kohta. Järgmisel nädalavahetusel kohtutakse võõrsil Tallinna Ülikooli ja LotusTimber/Neemeco SK-ga.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust