MENÜÜ

Meeste esiliigas jätkatakse ainult saarlastega

28/09/2018

Saaremaa esiliiga võrkpalli meeskond jätkab mängimist Eesti meeste I liigas, kus võistkonna moodustavad ainult saarlased.

Võrreldes eelmise hooajaga on meeskond jäänud suuresti samaks, aga on siiski ka mõningaid muudatusi. Möödunud aastal Tallinna Ülikooli esiliiga võistkonna pallinud Taavi Prei on naasnud kodusaarele ja liitub tänavu Saaremaa meeskonnaga. Prei, kes muuhulgas on tulnud Eesti meeste I Liiga võitjaks 2016/2017 hooajal, peab aga oma parimaks saavutuseks võrkpallis Saarte Mängude kuldmedalit, mis võideti 2015. a Jerseyl. „Kolisin tagasi Saaremaale ja kuna siin mängivad mehed ka I Liigat, siis selline samm tundus ainuõige,” rääkis temporündaja Saaremaa meeskonnaga liitumisest, kelle lemmikmängijaks on Eesti koondise kapten Kert Toobal. Taavi sõnul on Saaremaa võistkond hea ja kindlasti üllatusvõimeline, sest tuumikut on suudetud hoida ja talendikaid noori tuleb samuti juurde. „Ootan huviga juba esimesi mänge, sest kodumängudel on siin alati palju fänne ja atmosfäär suurepärane,” ütles ründaja, kes jääks rahule vähemalt poolfinaali jõudmisega.

Teise uue mängijana on sellel aastal Saaremaa I liiga meeskonnas kaasa löömas Urmo Saar, kes on edukalt mänginud seni ainult Kaarma meeskonna eest Saaremaa kohalikel võistlustel. „Tahan ennast proovile panna ka juba natuke kõrgemal tasemel, sest olen palju aastaid võrkpalli mänginud. Meeskond tundub olevat lahe, sest kõik pingutavad trennides ja eks esimesed kohtumised näitavad, mis puust me tehtud siis oleme,” analüüsis Saar. Nurgaründaja kohal mängiva Urmo lemmikuks mängijaks on Eestis aga Kristo Kollo, sest naudib tema mängulist stiili palliväljakul.

Spordikoolist on sellel aastal lisandumas Oskar Kivi, kes ootab iseenda arengut igas elemendis. „Võistkond tundub olevat täitsa tugev ja raske saab olema mänguaega saada, sest ma pole kunagi nii kõrgel tasemel mänginud,” tõdes Oskar, kelle lemmikmängijaks on võistkonna kaaslane Robin Alba.

Viimase mehena on Saaremaa võistkonnaga liitumas Madis Tisler, kes toob võistkonda piisaval määral kogemust ja tahet. „Alustasin võrpalli mängimisega Edgar Haaviku käe all ja olen ka mõned aastad ülikoolis mänginud,” ütles nurgaründaja positsioonile tulev Madis. Ründaja sõnul oli tema lemmikuks mängijaks Veiko Lember, aga peale saarlase sportlaskarjääri lõppu pole uut lemmikut veel välja kujunenud. „Meeskonnavaim on meil tugev, sest kõik teavad kõiki päris hästi ja mitmeid aastaid. Kindlasti on meil hea tulemuse saamiseks kõik eeldused olemas ja teeme selle nimel ka kõvasti tööd,” oli Madis veendunud.

Võistkonna mängiv treener Asko Esna on samuti lootusrikas eelseisva hooaja ees. „Oleme nüüd juba kaks aastat esiliigas mänginud ja mehed on saanud hea karastuse. Loodan, et suudame on potentsiaali realiseerida ja sekkuda sellel hooajal kõrgemasse mängu. Septembri algusest saati oleme vaikselt juba tegelenud pallitrennidega ja esmamulje on positiivne,” sõnas Esna. Asko lisas veel, et põhimehed on kõik jätkamas ja üksteise tunnetamine väljakul peaks olema kindlasti meil parem, kui seda oli eelmistel hooaegadel.

Eesti Meeste esiliiga hooaeg algab 20.oktoobril, kui Saaremaa meeskond sõidab külla Liider/Rae Vald võistkonnale. Esimene kodumäng toimub aga 3.novembril Võru VK/Werroga.

Saaremaa esiliiga võistkond 2018/2019

Oskar Kivi, Martin Meerits, Karl Tartes, Maksim Losnikov, Mart Tiitsaar, Taavi Prei, Siim Rantanen, Sander Õispuu, Robin Alba, Sander Talistu, Hardi Aun, Asko Esna, Armand Tamm, Urmo Saar, Madis Tisler ja Randel Sepp.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust