MENÜÜ

Meeskond on POOLFINAALIS

26/03/2019

Saaremaa meeste esiliiga meeskond tegi ajalugu ja jõudis Eesti meeste esiliigas poolfinaali. Veerandfinaali avavaatluses jäädi BMF/Rakvere VK alla 2:3, aga võõrsil võideti 3:1.

Laupäeval mindi mängu 2:0 juhtima, aga kohtumise lõppedes jäädi Rakvere alla siiski 2:3(25; 23; -22; -22; -13). Pühapäeval mängiti aga Rakveres, kus avageimi kaotuse järel suudeti Ida-Virumaa mehed põlvili suruda ja ise poolfinaali uks avada. Võõrsil peetu mängu tulemus oli 3:1 (-20, 24; 24; 20) Saaremaale. Kogu meeskond mängis väga hingestatult ja ühtlaselt. Vajalikul hetkel abistas E.Haavik´like servidega Madis Tisler, mis vastaste leeris paksu pahandust tekitas. Sealt maalt alates hakkas Saaremaa meeste mäng paremini jooksma ja ka raskematel hetkedel ei antud alla. Mehed pidasid kinni mängutaktikast – teha planeerivat servi. Blokk töötas väga hästi, seda oleks saanud kirjeldada lausa laulusõnadega „Sein on ees, kas näed sa!?”. Rakvere mehed ei saanud järgmistes geimides jagu meie tugevatest nurgaründajatest ega kavalatest kesk-blokeerijatest. Kuigi üritati niipidi ja naapidi, siis Asko Esna tõi ennastsalgavalt kaitses üles selliseid palle, nagu mängiks endiselt veel eesti koondise ridades – ilma liialduseta, tegu on Eestimaa(kui mitte Liivimaa?) parima liberoga. Õnneks on Saaremaa esiliiga meeskonnal ka oma „Atu”, sest diagonaalründaja Siim Rantanen oli pidurdamatu, põhjustades vastastele paksu pahandust.

Eesti meeste esiliiga poolfinaali esimene kohtumine peetakse 30.märtsil Kuressaares ja teine mäng päev hiljme 31.märtsil Tallinnas ja seda Tallinna Ülikooli meeskonna vastu.