MENÜÜ

Meeskond lõpetas esiliiga 7.kohaga

19/03/2018

Kuressaare meeskond pidas möödunud nädalavahetusel kaks veerandfinaal kohtumist, kus mõlemas mängus tuli alla jääda Lotus/Timber Neemeco Spordiklubile 0:3 ja sellega lõpetati hooaeg seitsmenda kohaga.

Laupäeval mängiti Kuressaare Spordihoones, kus Neemeco SK võidunumbrid olid 25:16, 25:21 ja 25:14. Vastased alustasid väga bravuurikalt ja rünnakutel olid nad pidurdamatud. „Meil löödi kohe jalad alt, suutsime küll põlvili veel tõusta, aga mitte püsti” rääkis Kuressaare meeskonna treener Asko Esna. Teine geim oli väga pingeline ja põnev, kus kumbki meeskonda ei saanud ees minema. „Teine geim oli juba rohkem mängu moodi ja suutsime vastastele rohkem peavalu valmistada. 20 ja enam punktide mängimisel, me enam ei saanud korralikult rünnakule ja vastane karistas selle oskuslikult ära” võttis Esna teise geimi kaotuse kokku. Kolmas geim oli juba aga suuresti Neemeco meeskonna soolo, kus punkte nopiti nii servist, kui ka blokist. „Ma ei ütleks, et me andsime siis juba alla, aga saime mängida täpselt niipalju, kui vastane meile seda võimaldas. Mängust endas niipalju, et tekkis kohati tunne, et vastane sõitis kaasaegsetel Fischeri suuskadel, siis meie leppisime Eesti sõjaväe puuvariandiga” tõi Esna võrdluseks.

Pühapäeval kohtusid samas meeskonnad juba aga Tallinnas, kus olid Neemeco võistkonna võidunumbrid 26:24, 25:15, 25:15. „Enne kohtumist sai meestele üteldud, et enam ei ole siin midagi varjata ja tuleb panna täiega” ütles Esna. Esimene geim oli tõesti väga pingeline ja mõlemad meeskonna näitasid korralikku mängu. Kuressaare oli veel geimi lõpus ees 22:18, aga siis läks vastastel servima Aleksei Povjakel ja tema pomm-servidega jäädi vastuvõtul hätta. „Sellest geimist on väga kahju. Meil oli juba jämedam otsa käes ja vastased korraliku surve all. Proovisin veel servija rütmi muuta nii vahetuste, kui aegadega, aga tulutult” rääkis Esna esimese geimi lõpust. Teine geim oli Kuressaare meeskonna poolt juba suuresti tule kustutamine, kus prooviti siit ja sealt, aga vastane luges need lahendused kõik hästi läbi. Peale teise geimi kaotust oli juba selge, et sellest paarist läheb edasi Lotus/Timber Neemeco ja mõlemad võistkonnad panid mängima teise koosseisu.

Kuressaare meeskond seega poolfinaali ei pääsenud ja Eesti Meeste esiliiga lõpetati sarnaselt eelmisel hooajale seitsmenda kohaga.

Kui vaadata tagasi kogu hooajale, siis saarlased püsisid kuni põhiturniiri lõpuni mängus kenasti sees. Hooajal jäädi ainult võiduta Tallinna Ülikooli ja Rakvere VK II võistkonna vastu, aga teistega mängiti põhiturniiril 1:1. „Oleme kindlasti teinud sammu edasi võrreldes eelmise hooajaga. Meil oli vägevaid ja emotsionaalseid võite ning kibedaid kaotusi, aga sellest hoolimata oli meeste silmis näha hasarti ja tahet. Kui panna meeskonnale hinne, siis usun, et oleme välja teeninud hinde 4” tõmbes Esna hooajale joone alla. Kas järgmisel hooajal jälle Eesti Meeste I Liigast osa võetakse? „Eks tuleb muidugi vaikselt ka selle mõelda. Kuna hooaeg alles lõppes ja kõik veel värske, siis lähiajal on plaanis maha istuda ja arutada, et kuidas edasi. Kindlasti tuleb üldsegi vaadata, et kes Saaremaale jäävad ja kes mängida soovivad” rääkis Asko edaspidisest.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust