MENÜÜ

Liidri puudumine jättis jälje

19/01/2015

Möödunud nädalal 16.-17. jaanuaril 2015 peetud EVF Karikavõistluste II finaalgrupis Narvas osalenud Saaremaa Spordikooli noormeeste U-18 meeskond saavutas viienda koha.

Turniirile mindi pooliku koosseisuga, kuna meeskonna üks liidreid Cris-Karlis Lepp on hetkel vigastusega väljas ja Hardi Aun jäi haigeks.

Esimeses mängus mindi vastamisi Viljandi Spordikooliga ja kaotati 3-1(24,-20,-19,-19). Esimese geimi suutsid saarlased oma kasuks kallutada aga teistes jäädi otsustavate punktide mängimisel vastasele alla. Teine mõõduvõtt Rakvere Spordikooliga oli põhimõtteliselt koopia esimesele mängule aga kaotusest ei  pääsetud 3-1(-21,-22,21,-12). Kolmandat korda väljakule tulles olid meie poiste vastaseks Narva SK Energia ja hilisemale turniiri võitjale suudeti väärilist vastupanu osutada ainult esimeses geimis 3-1(-22,-16,-14). Teisel päeval oli meie noormeestel kavas kaks mängu, kus esimeses vastasseisus mindi vastu Orava/Räpina SK poistega ja kaotati 3-0(-19,-22,-21). Viimast korda platsile tulles oldi vastamisi Tartu Premium7/Salva meeskonnaga ja see mäng suudetud võita 3-1(22,-18,19,13). Võistkonna juhendaja Asko Esna: „Läbi terve turniiri jäi meil puudu just otsustavate punktide mängimine. Suutsime kõikide vastastega püsida mängus kuni geimi lõpuni aga siis tekkis poistel kramp, et äkki võidame. Mängu võitmist ja just otsustavate punktide mängimist on võimatu trennis õppida, selleks ongi vaja käia turniirilt turniirile ja korjata kogemusi. Muidugi tundsime puudust meeskonna liidrist aga samas said teised suurema koormuse, kes muidu oleksid jäänud tagaplaanile. Läbi terve turniiri oli platsil kolm U-16 vanuseklassi noormeest ja nendele oli see väga suureks väljakutseks ja said oma tegemistega hästi hakkama.”

Võistkonnal on nüüd võimalus korraldad tsoon, et püüda pääsu samuti II finaalgruppi. Antud turniir toimub  märtsikuu alguses.

Võistkond mängis koosseisus: Sander Tiits, Kardo Liitmäe, Karl-Romet Uljas, Rauno Rauniste, Randel Sepp, Karl-Erik Tänav, Robin Alba ja Sander Õispuu.