MENÜÜ

Kokkuvõte U20 EVF KV finaalturniiridest

12/02/2020

Möödunud nädalavahetusel toimusid U20 vanusegrupile EVF Karikavõistlused, kus Saaremaa SK U20 noormeeste võistkond võistles I-finaalis ning U20 neidude võistkond III-finaalis.

Noormeeste I finaalturniir toimus Eesti 6 parema võistkonna vahel Tallinnas, kus Saaremaa SK poisid saavutasid tugeva neljanda koha. Oluline on ära märkida, et nii kõrget kohta ei ole see võistkond Eesti tiitlivõistlustel varem saavutanud (loe lähemalt siit). Poiste jaoks algas turniir reedel Pärnu SK võitskonna vastu, kust võeti vastu 0:3 (14, 20, 17) kaotus. Ka reedese päeva teises mängus tuli leppid kaotusega, kui Tats Kiili I võistkond võitis tulemusega 3:0 (17, 19, 17). Laupäevane päeva algas samade mustade toonidega nagu reedel lõpetati – kaotus Selver Tallinn I võistkonnale 0:3 (14, 26, 12). Õnneks tuldi mustas august välja ning päeva teises mängus said Saaremaa poisid maitsta võidutunnet, kui Rakvere SK võideti 3:0 (19, 22, 25). Turniir läks tõusvas joones, sest ka pühapäevane mäng võideti tulemusega 3:0 (27, 18, 20), kui oldi paremad Selver Tallinn II võistkonnast.

Treener Cristin Lepp turniirist ja poiste mängust: “Poisid näitasid väga ilusaid mange! Oli näha, et mängiti ilma igasuguse pingeta, mis ühest küljest on väga oluline aspekt.” Saaremaa U20 meeskonnas mängis lausa 4 Saaremaa U18 võistkonna liiget, mis annab poistele tohutu kogemuse, ent teisalt jätab teiste võistkondadega võibolla vähe ebavõrdsemasse seisu. “Treenerina arvan, et U18 poiste jaoks on see U20 turniiridel mängimine ainult kasulik, mis muudab nad nii oma vanuseklassis paremaks ja tugevamaks, kui mõjub hästi ka nende sooritusele, kui nad ise juba vanuse poolest päriselt U20 meeskond on,” lisab Lepp.

Kuna U20 meeskonnal seisab ees veel Eesti Meistrivõistlused, siis olles näinud, milline on tase I-finaalis, oskab treener kindlasti rõhuasetusi treeningutel muuta, et meeskond platsil paremini liikuma ning omavahel suhtlema saada.

Treener on uhke iga viimse kui ühe meeskonna liikme üle, kuid parimaks mängijaks valis ta Saaremaa meeskonna siseselt võistkonna kapteni Oskar Kivi: “Oskar on meiega jäänud hooaja lõpuni, kuigi tuli esialgu appi vaid esimesele turniirile, kui pidime tsooni mängima minema ja meil mängijate nappus oli (Oskar on keskendunud tegelikult teisele spordialale – toim.). Kiidan Oskarit kui mängijat, tema teravat servi ja tugevaid rünnakuid, ka blokis oli ta väga tubli – ja seda kõike ilma spetsiaalse võrkpalli treeninguta.”

Võistkond mängis koosseisus: Oskar Kivi, Robin Alba, Egert Andrejev, Mart Vahter, Gerdo Pool, Kaspar Lest ja Martin Rosljuk

 

Saaremaa U20 neiud mängisid oma finaalturniiri Raplamaal, Kuimetsas, kus lisaks neile osales veel 4 neidude võistkonda. Saaremaa neiud võitsid laupäeval mõlemad vastased tulemusega 3:1 – esimene mäng oli Tartu SS Kalevi vastu (geimipunktid: -15, 21, 22, 13) ja teine mäng VK Täht Tallinn võistkonna vastu (geimipunktid: -23, 16, 25, 16). Pühapäeva esimene mäng Selver Tallinn Audentes III vastu oli tasavägisem, kuid ka see õnnestus saarlastel võita, kuigi selleks kulus 5 geimi (geimipunktid: -22, 16, -12, 23, 8). Turniiri ainuke kaotus tuli vastu võtta Keila VK võistkonna käest, kus jäädi paraku kindlalt 3:0 (15, 17, 19) neile alla. Lõppkokkuvõttes saavutas Saaremaa SK U20 neidude võistkond 2. koha, mis tagas neile edasipääsu tsoonimängudele, kus nad saavad võidelda kõrgema finaalturniiri koha eest Eesti Meistrivõistlustel. See oligi selle turniiri eesmärk saarlaste jaoks.

Treener Ene Kask: “Tulemus on seda hinnatum, et meil tuli mängida ilma 2 põhimängijata, keda kimbutasid viirused ja nad kahjuks ei saanud turniiril osaleda. Neid asendasid meie noored U-16 tüdrukud, kes said oma ülesandega hästi hakkama. Appi tuli meile ka eelnevatel aastatel meie trennides käinud Marie Puust, kes sellest aastast on pühendunud jalgpallile.”

Treeneri sõnul oli seekordsel turniiril saarlaste trumbiks palling, millega suudeti vastastele palju pahandust teha. Ka kaitsemängus võideldi üsna südikalt. “Minule meeldis, et oli ägedat võitlust! Vastasele ei antud punkte kergelt. Kindlasti oli meil suur abi hetkel Audentese Spordigümnaasiumis õppival Kätriin Põllust – tema tugev rünnak, pikk blokk ja ohtlikud pallingud andsid kindlasti suure panuse meie võitudesse. Niisuguse liidri olemasolu lisab mängukindlust kogu võistkonnale,” kiitis Kask võistkonna eestvedajat Kätriini.

Võistkond mängis koosseisus: Maike Kadaja, Marelle Lehtjärv, Karoli Mägi, Annabel Metsalu, Kaari Liis Pihel, Kätriin Põld, Marie Puust ja Katrin Teng

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust