MENÜÜ

Kirev nädalavahetus tõi võite kui kaotusi

14/11/2016

Saaremaa võrkpalli erinevad võistkonnad mängisid möödunud nädalavahetusel Tallinnas, Pärnus ja Kuressaares. Saavutati nii võite kui kaotusi aga kõik esindused täitsid oma eesmärgid.

Saaremaa Spordikooli U16 tüdrukute võistkond mängis Pärnus Eesti Karikavõistluste tsooni. Laupäevases esimeses kohtumises pidid saarlannad tunnistama Keila VK 1:2 paremust. Teise ja kolmanda mängu aga võitsid Saaremaa Spordikooli neiud kindlalt 2:0 ja seda nii Selver Tallinn II kui ka Selver Tallinn III üle. Pühapäevastes kohtumisest alistati esmalt koduväljakul mänginud Pärnu SK 2:0 aga seejärel kaotati Narva SK-le 1:2 ja Palusalu SK 0:2. Võistkonna treener Cristin Lepp: „Olen tüdrukute mänguga rahul, sest kokkumäng on meil muutunud paremaks. Neiud on julgemad servil ja rünnakul mängiti julgemalt”.

Poiste sama vanuseklassi U16 Eesti Karikavõistluste tsooniturniir peeti Tallinnas. Kahes esimeses kohtumises jäädi vastasele alla, kui esmalt kaotati 0:2 Selver Tallinn II ja seejärel 0:2 Selver Tallinn I-le. Kolmandas peatükis aga said võidurõõmu maitsta ka saarlased, sest Jõhvi SK mängiti 2:0 resultaadiga kindlalt üle. Viimases neljandas mängus aga tuli tunnistada Kohila VK 2:1 paremust. Poiste treener Asko Esna: „Kaks esimest kaotust tulid meile päris kindlalt, sest ei saanud me oma mängu käima. Jõhvi SK vastu tegime selle turniiri parima etteaste ja tasuks ka võit. Kohilaga oli võrdsete võistkondade mäng aga kolmandas geimis suutsid Kohila poisid olla viimaste punktide mängimisel kindlamad. Jään oma hoolealustega rahule, sest järjest rohkem saame üksteisest aru ja mõistame mängu kui tervikut paremini. Vaatan asja positiivselt, sest siit saab ainult paremaks minna”.

Naiste Rahvaliiga Credit24 II-tugevusgrupis kohtus Saaremaa ULTRA, 12.novembril oma esimeses mängus Märjamaa SK naiskonnaga. Mäng kaotati 0:3 aga saarlannad andsid tulise lahingu. Naiskonna juhendaja Cristin Lepp: „ Oma esimese mängu kohta olime ikka väga tublid. Kui sattusime kaotusseisu proovisime end ikka ja jälle tagasi mängu tuua. Meie komistuskiviks oli sellel korral julgus, sest pole meil suurt võistluskogemust ja eks naistel tekkis ka väike närv sisse. Treenerina olen naiste üle uhke, sest naised said end mängudes proovile panna ja ka näidata publikule ja ka iseendale, et mida oleme treeningutel õppinud”. Järgmise mängu peab aga Saaremaa ULTRA naiskond 26.novembril Hiiu Teedega Hiiumaal.

Naiste I Liigas kirjutas Saaremaa/Kuressaare naiskond turniiritabelisse oma esimese võidu. Laupäeval Kuressaare Spordihoones peetus kohtumises alistati Mectus Tartu/TKSK 3:1. Saarlaste treener Raili Sepp ütles, et võidu tõid kodusaal ja koduväljak, sest siin on harjutud mängima ja treenima. „Meie platsimäng oli päris korralik, kuigi ka teisel pool mängiti ka väga hästi,” lausus ta. Kaotatud geimis jäid Saaremaa/Kuressaare naiskond kohe kiirelt tagajaja rolli ja see geim ka kaotati aga järgmistes geimides suruti oma tahtmine kindlalt peale. „Saime kolmandas- ja neljandas geimis oma bloki pidama ja servi korralikult tööle” oli Raili naiskonna tööga rahul. Saaremaa/Kuressaare naiskond peab oma järgmise mängu pühapäeval 20.novembrl Tallinnas, sealse Neemeco/Gerardo`s Toys vastu.

Meeste I Liigas pidi esimese 3:0 kaotuse vastu võtma Saaremaa meeskonda. Laupäevase kohtumise TLÜ/Rakvere VK vastu ei leitud kindlust servijoone taga ja vastane sai väga hästi servi kätte. Meeskonna kapten Mart Tiitsaar peale kaotust: „Tegime ise oma elu raskeks ja seda suppi me enam ära ei söönudki. Proovisime siit ja sealt aga vastane oli kogu aeg sammu võrra ees”. Pühapäeval aga kohtuti oma lähima konkurendi Liider/Rae Vallaga ja peale tulist võitlust saavutati väärtuslik 3:1 võit. Meeskonna diagonaalründaja Siim Rantanen: „Saime kohe mängu algul stardipakkudelt hästi minema ja platsil oli hoopis teine tunne olla kui TLÜ/Rakvere VK vastu”. Esimeses geimis hoiti väikest edu aga geimi lõpus jäädi vastase serviga hätta ja sealt tekkis vahe sisse. Teises peatükis hakati aga rohkem vastast suruma just servil ja kui Liider/Rae Valla vastuvõtt jäi kaugele, siis teeniti ka rohkesti punkte blokist, mis on seni olnud meeskonna üks murelapsi. Kolmada- ja neljanda geimi lõpp oli aga väga pingeline aga sellel korral näitasid saarlased suurt tahet ja kompromissitut võitlust iga palli pärast ja mõlema geimi lõpud saadi kätte. Saaremaa võistkonna nurgaründaja Tom Torn: „ Väga vinge ja põnev mäng ja kolme punkti üle on hea meel. Täna näitasime juba sellist mängu milleks oleme võimelised ja see, et suutsime veel kaks geimilõppu endi kasuks kallutada annab tublisti enesekindlsut”. Saaremaa meeskond asub hetkel turniiritabelis kõrgel neljandal kohal 11. punktiga. Järgmised Meeste I Liiga mängud peavad saarlased aga juba 26.-27.novembril kodupubliku silmade all, kus võetakse vastu seni ainult võite tunnistanud TTÜ/Kiili ja samuti head minekut näitava Neemeco SK vastu.

U16 tüdrukute võistkonda kuulusid: Kätriin Põld, Mia Muru, Marie Puust, Karoli Mägi, Maria Aleksandra Käesel, Paula Nõmme, Kaisa Tänav, Anete Antsaar ja Kelly Grahv.

U16 poiste võistkonda kuulusid: Lauri Lakkur, Tanel Raamat, Laur Palijenko, Markkus Erin-Uussaar, Egert Andrejev, Martin Rosljuk, Albert Johann Lepik, Mart Vahter, Karl Sander Pirn, Tanel Tool, Kaspar Lest ja Gerdo Pool.

Saaremaa ULTRA naiskonda kuulusid: Kati Aavik, Margit Lepp, Piret Põlder, Anneli Klimov, Mariina Ivanov, Silva Pahapill, Inga Tasane, Johanna Sepp, Reelika Mägi ja Eveli Iloste.