MENÜÜ

Kaks võitu tõstis võistkonna liidritele kannule

21/01/2019

Saaremaa meeskond pidas koduväljakul kaks kohtumist Eesti meeste esiliiga meistrivõistel, kus saadi kaks võitu, mis tõstis nad liidrite kannule.

Laupäeval kohtuti Liider/Rae Vallaga, kes alistati 3:1 (25:23; 25:12; 20:25; 25:20). Üle pika aja said saarlased panna platsile oma parima rivistuse ja publik ei pidanud pettuma. „Kui meil ikka kõik mehed rivis on, siis mängupilt on hoopis teine,” ütles treener Asko Esna. Kui teine geim võideti ülekaalukalt, siis kolmas kuulus külalistele. „Andsime igast küljest natuke tagasi ja vastane kasutas selle oskuslikult ära. Õnneks suutsid mehed sellest kergest peataolekust kiirelt kosuda ja neljandas tehti taaskord korralik esitlus,” kommenteeris Esna. Pühapäeval võideti 1:2 kaotusseisust Tallinna Spordikool 3:2 (25:20; 28:30; 21:25; 25:13; 15:12). Vastaspoolel olid küll nooremad mängumehed,  aga sellest hoolimata näitasid väga südikat mängu. „Ega neil midagi kaotada ei olnud ja tulid suure hurraaga peale. Neil õnnestusid teatud elemendid ja me jäime ise liialt passiivseks,” leidis Esna. Asko soovis peale esimese geimi võitu ka teistele rohkem mänguaega anda, aga lõikas sellega näppu. „Pingilt tulnud mehed ei olnud õigel lainepikkusel ja see halvas tugevalt meie mängu. Läks jälle natuke aega, et saada õige mängurütm sisse,” täpsustas juhendaja. Saaremaa meeskonna särgis võis näha libero positsioonil Karli Allikut, kes hiljaaegu välismaa klubiga lepingu lõpetas. „Tore muidugi, et meil selline mängumees mängida saab, aga ennekõige loodan, et nooremad saavad temalt üht koma teist õppida ja olla eeskujuks,” rääkis Alliku tagamaadest Esna.

Kui neliteist mängu on põhiturniiril peetud, siis Saaremaa hoiab 8 võidu ja 6 kaotusega 7. kohta. Samapalju võite ja kaotusi on ka Võrul, aga parem punktide suhe annab neile 6. koha. Järgmised mängud peavad saarlased võõrsil 2.-3. veebruaril, kui minnakse vastamisi Võru VK/Werro ja EMÜ-ga.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust