MENÜÜ

Finaali avavaatluse võitis Peetri VK

16/04/2018

Eesti Naiste I Liiga esimeses finaalmängus suutis Peetri VK võita Kuressaare naiskonda 3:2 (-23, 21, -18, 18, -16) ja asus kahe mänguvõiduni peetavat seeriat juhtima.

Mängu alustasid saarlased paremini ja eduseis kasvas 5-6 punktini. Juhiti veel 17:10, aga seejärel hakkas Peetri naiskond oma rünnakuid rohkem maha saama ja serv nõelas valusalt. Kuressaare naiskond suutis aga ikkagi oma võtta ja 25:23 esimese geimivõidu oma kontosse kirjutada. Teine geim oli põhimõtteliselt esimese geimi koopia, aga sedapuhku Peetri esinduse poolt vaadatuna. Kuressaare oli veel tagajaja rollis 10:16, aga jõudis 19:20 järele. Külalisvõistkond ei lasknud geimivõitu siiski käest ja 25:21 viigistati mängu üldseis. Kolmas ja neljas geim lõppesid ühesuguse skooriga 25:18, kus kaks-üks geimidega läks juhtima Kuressaare, aga Peetri viigistas neljanda geimi võiduga kaks-kaks. Otsustavas peatükis läksid saarlased ette 5:3, aga peagi leidsid nad end 5:9 kaotusseisust. Marulise publikutoetuse saatel võideldi välja viik 12:12. Janne Järvalti blokist mindi ette veel 14:13, aga Peetri VK suutis viigistada. Tõeliselt põneva lõpplahenduse saanud kohtumise suutsid siiski Peetri naiskonna mängijad endi kasuks kallutada 18:16 ja sellega mindi finaalseeriat üks-null juhtima. Kuressaare naiskonna treener Raili Sepp sõnas peale kohtumist, et tehti liialt omavigu ja rünnak muutus liiga ühekülgseks. „Me kasutasime liialt rünnakuid nurkadest, kuigi meil on korralikud temporündajad olemas. Vastased surusid muidugi meid ka servil, kus meie sidemängija pidi suuresti nurgaründajatele tõstma” rääkis Sepp. Vastaste poolel mänginud saarlane Triin Haidla oli peale pikka mängu õnnelik, et suudeti mäng võidusadamasse tüürida. „Meil oli plaan, et vaadata, kes neil vastuvõtul nõrgim lüli on ja sinna oma servid suunata. Esimestes geimides ründasid Kuressaare mängijad väga resultatiivselt ja pidime tegema mõned muudatused. Mida mäng edasi, seda paremini meie muudatused tööle hakkasid ja siis oli juba saarlastel raske” ütles Haidla. Raili Sepp oli küll peale mängu nukras meeleolus, aga näeb, et naiskonnal on juurde panemiseks mitmeid võimalusi. „Peame saama paremini servi kätte ja sealt rohkem rünnaku laiali tõmbama”.

Finaalseeria teine kohtumine peetakse 22.aprillil juba Peetri koduväljakul. Kui selle kohtumise peaks võitma Kuressaare, siis otsustav kolmas mäng peetakse Kuressaare Spordihoones.