MENÜÜ

Ene Kask ja Asko Esna osalesid täiendkoolitusel

11/11/2014

Saaremaa Spordikooli treenerid Ene Kask ja Asko Esna osalesid esmaspäeval 10.novembril Tallinnas võrkpallitreenerite täiendkoolitusel.

Koolitus toimub Audentese Spordikeskuses ja oli suunatud eelkõige 3.-6.astme võrkpalli treeneritele. Päeva esimeses osas rääkis endine tippkäsipallur Riho-Bruno Bramanis füüsilise ja vaimse tervis poole pealt võõras kultuuriruumis.

Päeva teine osa aga oli ennekõike praktiline, kus kasutati ka Audentese Spordigümnaasiumi võrkpallureid. Lektorid Rando Ringmets(Selver Tallinna noortetreener) ja Oliver Lüütsepp(SK Duo noortetreener ja Bigbank Tartu treener) näitasid U-16, U-18 ja U-20 treeningute ülesehitust ja rikastasid treenereid uute ja huvitavate harjutustega.

Saaremaa Spordikooli noormeeste treener Asko Esna jäi nähtuga väga rahule: „Bramanis rääkis oma kogemustest saada tippsportlaseks ja kuidas ta üldsegi hakkama sai võõras riigis. Vägu huvitav oli kuulata kuidas ennekõige käituti ja treeniti  Jaapanis, mis on võrreldes siinse eluga hoopis teine. Paar huvitavat fakti, mis Riho välja tõi ja ta ise kasutab igapäevaselt oma treeningutel, proovin ka oma poiste peal rakendada. Rando ja Oliver näitasid uusi ja huvitavaid harjutusi ning kindlasti kasutan neid oma treeningute ülesehitusel.“

Tüdrukute juhendaja Ene Kask: „Terve päev oli väga huvitav, alustades Rihost ja lõpetades Rando ja Oliveriga. Kindlasti kõiki neid meetodid, mis Riho rääkis, ei ole meie ühiskonnas võimalik rakendada aga neid natukene kohendada Euroopalikumaks, siis kindlasti toimivad ka meie lastega. Randol oli huvitavaid harjutusi just noorematele võrkpalluritele aga Oliver sõnum oli pigem see, et treeningud peaksid olema rohkem mängulisemad.“

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust